Testy autiček 1/43 (pomoc při výběru)

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Bastacka
Příspěvky: 253
Registrován: 11 úno 2016, 21:21

Testy autiček 1/43 (pomoc při výběru)

#1 Příspěvek od Bastacka » 28 úno 2016, 12:44

Protože jsem zde nový,dovolil bych si založit téma,na výběr autíček na 1/43. Před koupí autodráhy ,jsem procházel fora a snažil jsem se zjistit vlastnosti autíček a trošku byl problém něco najít.
Samozřejmě ,že starým mazákům bude toto téma k ničemu ,ale možná pomůže lidem (jako já) ,kteří chcou něco koupit dětem a navštíví toto forum.
Postupně se budu snažit vkládat vklastnosti aut ,které se mi dostanou na dráhu, zatím Carrera Go, SCX, Dslot43.
Přikládám fotku testovacího okruhu.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Bastacka
Příspěvky: 253
Registrován: 11 úno 2016, 21:21

Re: Testy autiček 1/43 (pomoc při výběru)

#2 Příspěvek od Bastacka » 28 úno 2016, 12:59

SCX Compact - Porsche 911 GT3 Vallejo

Naprosto ideální auto i pro Carrera Go.Vchodné i pro malé děti(syn má 3,5). Prostě koupíte a mužete bez problému jezdit.
Auto má vodítko ,které jde lehce vyměnit,nebo jdou lehce vyměnit jen kartáčky(nejsou zalisované jako u Carrery).
Auto je opravdu rychlé,oproti carrera go hodně. Na 14.8V (trafo carrera) v zatáčkách (90 vnitřní dráha), se musí jezdit s citem.
Ideální pro děti je 12V kdy auto zvládne vše + na rovinkách turbo.

Cena : 611kč v zahraničí od +- 18e (ale zase poštovné)

Vodítko s kartáčky: 139Kč (3 kusy)

Váha: 30g
Gumy: měkké
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Bastacka
Příspěvky: 253
Registrován: 11 úno 2016, 21:21

Re: Testy autiček 1/43 (pomoc při výběru)

#3 Příspěvek od Bastacka » 28 úno 2016, 13:22

SCX Compact - F1 McLaren "Button" Deco 2014

Zasadní věc,bez úpravy(dovážení) nepoužitelné. Auto je dost lehké a problém u formulí,malo zatížené přední kola, dělají z tohoto auta bez dovažení jen noční můru pro rodiče.
Po přidání pásků olova pod přední spojler(foto), jinde není místo, celkem 6g, se promění v parádní formuli.O malinko pomalejší než Porche ,ale pořád rychlejší než auta GO.
Sice kvuli dovážení ho synovi nedávám, mam strach o spojler ,který by mohl po nárazu prasknout,ale jinak fajn formule.
Formule mají rozdílné vodítko.

14.8 V - s citem v zatáčkách
12 V - optimální a bez problémů

Cena : +-od 18e
Vodítko s kartáčky: 2 e kus (De)
Váha: 28g(po dovážení 34g)
Gumy: měkké
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) Bastacka dne 02 bře 2016, 19:24, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Bastacka
Příspěvky: 253
Registrován: 11 úno 2016, 21:21

Re: Testy autiček 1/43 (pomoc při výběru)

#4 Příspěvek od Bastacka » 28 úno 2016, 13:59

DSlot43 - Audi R8 White

Jak bych začal? Dslot43, pokus o tuningové auta pro 1/43. Můj názor , málo vhodné pro děti a pro original trafo 14.8 V.
Auta maji odpruženou zadní napravu, vodítko, ložiska, dají se dokoupit high grip pneumatiky(celkem rozdíl proti normálním).
Ideální je 12V , kdy auto zvládá vše(s citem jen vnitřní zatáčka 90).Po použití high grip pneumatik auto opravdu jede líp v zatáčkach.
Auta jsou asi stejně rychlá jako Go, jde však vyměnit výkonější motor (od 8e) nebo převody (5e).
Prodává se i ve stříbrné variantě.

14.8 V - velké problémy
12V - ideální

Cena: kolem 1200 Kč (netuším jestli jsou ještě v u nás k sehnání)
ja sehnal za 14 e(nové) jinak normální cena kolem 30e

Vodítko(normal nebo dlouhé) - od 3e (2 kusy+ kartáčky)
Váha : 47g
Gumy: tvrdé
High Grip - od 4.3e (2 kusy)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Testy autiček 1/43 (pomoc při výběru)

#5 Příspěvek od model » 28 úno 2016, 14:10

Vyjmenoval jste tři firmy, které vyrábějí tyto modely v měřítku 1:43 a myslím si, že je to špička i když se pohybují v kategorii hraček.
Pokud chce někdo přejít z měřítka 1:32 do měřítka 1:43 ale má doma dráhu Faro, nastane problém v rozteči sběračů a člověk se postupně stává modelářem
kvůli výměně magnetů či vodítka. Toť vše, protože mám doma GO a na Faru jezdí po těchto úpravách velmi hezky.
Na Vaší dráze se nic s auty dělat nemusí, jen ty klasické úpravy jako je dovážení, či mazání.
Když se podíváte na mé příspěvky v kategorii 1:43 je i možnost si přestavět auta podle sebe. Pravdou je, že vyráběná budou asi rychlejší, ale i tak si
dobře zajezdíte a můžete testovat.
Poslední připomínka - když jsem se díval na Vaši dráhu, doporučil bych Vám zkusit jiný tvar. Dlouhá rovinka je dobrá věc, ale ta esíčka v takovém množství, nevím, nevím.
Spíše plynulé oblouky, může být i šikana, ale hlavně plynulost.

Uživatelský avatar
Bastacka
Příspěvky: 253
Registrován: 11 úno 2016, 21:21

Re: Testy autiček 1/43 (pomoc při výběru)

#6 Příspěvek od Bastacka » 28 úno 2016, 14:18

Carrera GO - BMW M3 DTM - A.Farfus 64041

DTM speciál od Carrery. Tyto auta se mi hodně líbí svým robusním vzhledem. Jako všechny auta od Carrery nemají vodítko ,ale trn.
Jedná se o jedno z pomalejších aut (formule nebo Cars jsou rychlejší),kvuli váze která je asi o 17 g vyšší než u formulí.

14.8 V - s citem v zatáčkách.
12 V - ideální pro děti

Cena: od 425 kč
Trn : 49kč (10k)
Kartačky: 169 kč (10k)
Váha: 42g
Pneu: tvrdé
Pneu Grip Ortmann: od 3e
Nahradni set (2x kontaktní kartáček1x vodící lišta1x set pneumatik1x zadní křídlo1x zrcátka) 169kč
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Bastacka
Příspěvky: 253
Registrován: 11 úno 2016, 21:21

Re: Testy autiček 1/43 (pomoc při výběru)

#7 Příspěvek od Bastacka » 28 úno 2016, 14:23

Model: toto je jen provizorní testovací okruh,abych zjistil vlastnosti aut . Abych při stavbě pevné dráhy věděl co mě čeka. A taky čekám na další sety , které schánim na blešácích a po aukcích :+))).
A samozřejmě se budu snažit používat zatačky 45 , ktere jsou příjemnější ,ale na druhou stranu taky větší investice.

Jirka B
Příspěvky: 414
Registrován: 23 pro 2013, 21:37
Bydliště: Brno

Re: Testy autiček 1/43 (pomoc při výběru)

#8 Příspěvek od Jirka B » 28 úno 2016, 17:49

Též se zabývám modely 1/43. Zprvu jsem to moc neřešil,co se týká jízdy modelů.Pravdou je ,že nejlépe jezdili modely SCX. No pak jsem postupně začal měnit na autech Go vodící trny za klasické vodítko.A u většiny modelů jsem měnil tvrdé origo kartáčky za měkčí měděné kartáčky. To byly asi největší problémy kupovaných modelů. Ono něco podobného platí i u větších měřítek,kde se dělá tuning podle toho na co model použiji a co od toho očekávám. V případě zábavy pro děti je asi nejpodstatnější ,aby šlo regulovat napětí.Začínal jsem též s vnukem kdy měl cca 3roky.A jeho nejoblíbenější zábavou bylo s autem dělat "havárky".Nestačil jsem auta opravovat.No a na závěr -existuje ještě jedna možnost,stavět si auta sám.Ale tady záleží na zručnosti a šikovnosti. A to většinou přijde jako další pokračování autodráhy.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Testy autiček 1/43 (pomoc při výběru)

#9 Příspěvek od model » 28 úno 2016, 19:26

Jirka B - to je přesně historie každého z nás, co modelaří a prošel si tím co jste psal.
Já beru měřítko 1:43 hlavně jako nádhernou relaxaci při stavbě aut. Ať to jsou kovové modely na přestavbu, nebo
plastové a třeba teď kdy zápasím s bublinkou. Když dostanete tip a najdete někoho, jako je Milan a jeho stavebnice
podvozku, je to i pocit, že jste si postavil skoro profesionální model.
A vzhledem k tomu, že výrobci pro jednodušší ovládání vložili do aut hodně silné magnety, aby se jezdilo a nebouralo,
svádí to právě i k takové neúctě a vůbec se nehledí na to si zazávodit, driftovat v zatáčkách, jen to osolit...
Chce to ubrat voltů, seřídit magnety, aby byl přítlak tak akorát a ukázat dětem jak se pracuje s ovladačem a bude se krásně závodit.

Uživatelský avatar
Bastacka
Příspěvky: 253
Registrován: 11 úno 2016, 21:21

Re: Testy autiček 1/43 (pomoc při výběru)

#10 Příspěvek od Bastacka » 28 úno 2016, 19:44

Naprostý souhlas.

Odpovědět