Začátek

Odpovědět
Zpráva
Autor
Jirka B
Příspěvky: 414
Registrován: 23 pro 2013, 21:37
Bydliště: Brno

Re: Začátek

#81 Příspěvek od Jirka B » 24 lis 2016, 11:13

To LiborEK-pokud budeš dělat dvoudráhu ,tak na 2x2m dostaneš dost velkou dráhu,i s krajinou a okolím.Podle obrázku tvé dráhy by to šlo ještě zahustit,abys mě delší dráhu.Ovšem asi by jsi musel dokoupit další díly,jako jsou třeba malé zatáčky atd. A co se týká Ostravy.S námi jezdí 2 kluci z Ostravy Mor.Ligu.Jak jsem vyrozuměl ,nějakou dráhu mají,ale nevím kde a co.Pokusím se ti to zjistit.A možná se tady přihlásí sami.

LiborEK
Příspěvky: 63
Registrován: 16 lis 2016, 11:51

Re: Začátek

#82 Příspěvek od LiborEK » 24 lis 2016, 12:18

TO Jirka B: tu dráhu jsem složil jen na rychlo na zkoušku, ale ano, pár dílů ještě bude třeba :)
Jinak muj plán na desku je:
IMG_20161124_121653.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Bilas
Příspěvky: 10
Registrován: 18 kvě 2015, 19:49
Bydliště: Ostrava

Re: Začátek

#83 Příspěvek od Bilas » 24 lis 2016, 18:07

To- LiborEk (JirkaB) - Ostrava.
Pokud vím nyní není v Ostravě žádná veřejně přístupná dráha. My s MartinHru teď žádnou nemáme. Nejbližší závody: ML na dřevě a na plast jezdíme do Púchova k Maxi-pu (auty 1:32) - má internetové stránky, odkaz je zde na fóru v sekci Závody - Preteky na autodráhe v Púchove.
U Ostravy byl Scalextric klub Velká Polom, ale jestli ještě funguje nevím.

Ahoj.

LiborEK
Příspěvky: 63
Registrován: 16 lis 2016, 11:51

Re: Začátek

#84 Příspěvek od LiborEK » 25 lis 2016, 09:17

Prosím Vás pánové, jak funguje mechanická výhybka na Carrera GO?

Uživatelský avatar
Petr L
Site Admin
Příspěvky: 792
Registrován: 15 pro 2013, 22:28
Bydliště: Praha

Re: Začátek

#85 Příspěvek od Petr L » 25 lis 2016, 19:33

To je taková vychytávka, při průjezdu se výhybka vždy přestaví do druhé polohy, takže se to používá tam, kde jsou dvě varianty trasy a díky této výhybce je auto střídá, jednou jede rovně, příště odbočí, pak zase rovně, příště ........atd, atd

LiborEK
Příspěvky: 63
Registrován: 16 lis 2016, 11:51

Re: Začátek

#86 Příspěvek od LiborEK » 25 lis 2016, 20:17

Aha, já myslel že můžu manualně určit (přepnout) kam auto pojede a tyto vyhybky použiji jako vjezd a vyjezd do boxu :/
Bez názvu.png
Tak to asi nepůjde co :)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Petr L
Site Admin
Příspěvky: 792
Registrován: 15 pro 2013, 22:28
Bydliště: Praha

Re: Začátek

#87 Příspěvek od Petr L » 25 lis 2016, 20:52

Ale co by nešlo, pouze si budeš muset poladit ten mechanismus, aby ho nespouštělo projíždějící auto, ale ty .-) To máš v digitálu nebo v analogu? V analogu ti bude to křížení dělat zmatem mezi drážkama

LiborEK
Příspěvky: 63
Registrován: 16 lis 2016, 11:51

Re: Začátek

#88 Příspěvek od LiborEK » 26 lis 2016, 01:20

Petr L píše:Ale co by nešlo, pouze si budeš muset poladit ten mechanismus, aby ho nespouštělo projíždějící auto, ale ty .-) To máš v digitálu nebo v analogu? V analogu ti bude to křížení dělat zmatem mezi drážkama
Analog :(

IvanP
Příspěvky: 85
Registrován: 28 úno 2014, 15:01

Re: Začátek

#89 Příspěvek od IvanP » 26 lis 2016, 08:32

Nemám s tím osobní zkušenost, ale domnívám se, že každá drážka by mohla mít box ne své straně. Křížení v boxech by opravdu znamenalo zmatek v počítání kol. Navíc, tak jak je to nakreslené, tak při každém zajetí do boxu se přijde o jedno kolo na počítadle a to i bez křížení. Vjez i výjezd by měl být buď před, nebo za počítadlem.

LiborEK
Příspěvky: 63
Registrován: 16 lis 2016, 11:51

Re: Začátek

#90 Příspěvek od LiborEK » 26 lis 2016, 11:56

IvanP píše:Nemám s tím osobní zkušenost, ale domnívám se, že každá drážka by mohla mít box ne své straně. Křížení v boxech by opravdu znamenalo zmatek v počítání kol. Navíc, tak jak je to nakreslené, tak při každém zajetí do boxu se přijde o jedno kolo na počítadle a to i bez křížení. Vjez i výjezd by měl být buď před, nebo za počítadlem.
Díky za poznatky. To pocitadlo zkusím určitě překopat.
To křížení v boxech chci, aby každé auto zajelo k práve krajnici kde bude mít svůj box a tym mechaniků. Vim je to hen analog a zajizdeni do boxu je jen tak ze srandy a aby to bypadolo hezky. Auto v prave drazce vjede do boxu a bude tam hned mit své místo, pak přejede kříž o druhý box objede. A to druhé auto naopak :) kolem prvniho projede ve vzdálené drazce a pak se krizenim dostane do sveho boxu.
Jde mi hlavně o to, zda bych tu vyhybku mohl ovládat já, tzn. ze budu chtít do boxu po sto kolech, prepnu vyhybku a vjedu tam :) a ne aby mi tam auto litalo každé druhé kolo :(

Odpovědět