Začátek

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Bastacka
Příspěvky: 253
Registrován: 11 úno 2016, 21:21

Začátek

#1 Příspěvek od Bastacka » 14 úno 2016, 17:58

Předem bych chtěl všechny pozdravit ,jako nový člen fora.
Po X letech jsem si splnil přání a koupil Carreru. V únoru jsem se přestěhoval do vetšího bytu ,tak je dost místa.Synovi je 3,5 roku, tak jsem věřil ,že se mu to bude líbit a taky líbí.
První dilema bylo, jaký set koupit,ale protože syn miluje McQueena a Francesca (samozřejmě i Práška) ,byla volba jasná.Jen jsem se bál ,že je na to ještě malý,ale jezdí jako drak,takže pohoda.
Po sestavení dráhy a pár jízdách,první zjištění,loping musí pryč,dělal synovi problémy a je vlastně zbytečný,zato klopená zatačka(45) uplná pohoda.
Další věc která byla hned viditelná - Francesco líp drží v zatačkách, zato McQueen často vypadává. Takže druhé rozhodnutí, prodloužit dráhu a koupit druhý set. Koupil jsem formule Redbul v setu.
A nové překvapení obě jezdily rychleji a hlavně drží super v zatáčkách.Jen jsem si všiml ,že Redbull 2 jezdí o malinko rychleji (3,54s) než Redbull 1 (3,80s).
A teď jsem se dostal do bodu ,kdy mě autodráha neskutečně chytla a začínám mít pocit ,že ta koupě byla chyba :+)))
Na zkoušku jsem dokoupil Bmw M3 DTM,pro manželku Ferrari 4T a ještě starší model Ford Crown Victoria se starším upevněním magnetu.
A je to tady , proč některé auta vypadavájí, proč magnet je u formulí silnější,proč jedna jezdí rychleji, druhá pomaleji atd. 14 dní na CZ-SK, DE a ENG forech a myslím ,že mám problém ,protože mě něco hodně chytlo.
Při závodech s manželkou(na 50 kol) ,jsem si uvědomil ,že u Redbullu stačí držet ovladač na full a nikdy nevypadne, ferrari vypadlo tak 3x za 50kol. A to přestane po čase bavit,turbo tlačitko je prakticky nepoužitelné, takže první úprava byla přepájení dvou ovladačů pro mě a pro manželku na závody s formulemi, synovi jsem nechal klasicke. A najednou je to uplně o něčem jiném ,když prostě ovladač funguje bez turba do 100% výkonu,ne jako original 70%.
Také se změnily časy na kolo, dřív s redbulem na full 3,54s s upraveným ovladačem 3,37s.
No mám pocit ,že jsem toho napsal už dost a tuším ,že mám ještě mnoho otázek,které se tu časem určitě objeví :+)))

milangs1200
Příspěvky: 146
Registrován: 07 zář 2014, 17:53

Re: Začátek

#2 Příspěvek od milangs1200 » 14 úno 2016, 18:34

Vítej v klubu. Už jsme tady konstatovali, že je to u někoho návykové. Vidím, že jsi na ty rychlejší a závodní, tak to bys měl vyzkoušet autíčka od SCX.
Milan

Uživatelský avatar
RUMOV
Příspěvky: 338
Registrován: 03 led 2014, 09:32
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Začátek

#3 Příspěvek od RUMOV » 14 úno 2016, 18:36

ÁÁÁ, vítej Ty mírně nahlodán, jež si plníš dětské sny, hraješ si se synkem, a závodíš s manželkou... :D

Řekl bych naprosto ideální stav, ;)
do dvou měsíců začneš vymýšlet mírné vylepšení a výměnu magnetů, :)
do dalších dvou, výměnu třeba trnu za vodítko, :D
a po půl roce třeba lepší ovladač... :lol:

A pak už jen drobnosti, konverze, vlastní přestavby, a noční sny o ježdění na autodráze... :?

držím palec....
a ještě malou technickou...ten Crown Victoria, pokud byl na nejmenovaném aukčním portálu, tos byl Ty co mi ho vyfoukl? :evil:
...RUM BENE BIBITUR, HOMINEM TE ESSE, MEMENTO...

Uživatelský avatar
Bastacka
Příspěvky: 253
Registrován: 11 úno 2016, 21:21

Re: Začátek

#4 Příspěvek od Bastacka » 14 úno 2016, 19:22

RUMOR: nene ten Ford(21247) jsem koupil v obhodě, na forech jsem se dočetl o starším uložení magnetu ,tak jsem to chtěl zkusit.


milangs1200: no o SCX už vím (mají vodítka) určitě vyzkouším. P.S. V pátek jsem vám psal mail.

Řekl bych naprosto ideální stav, ;)
do dvou měsíců začneš vymýšlet mírné vylepšení a výměnu magnetů, :)
do dalších dvou, výměnu třeba trnu za vodítko, :D
a po půl roce třeba lepší ovladač... :lol:


už to začlo....................

Uživatelský avatar
Petr L
Site Admin
Příspěvky: 792
Registrován: 15 pro 2013, 22:28
Bydliště: Praha

Re: Začátek

#5 Příspěvek od Petr L » 14 úno 2016, 20:12

Vitej mezi pacienty, ještě bych přihodil do debaty auta DSlot43 od Kyosho. Mají vodítka jako "dospělá auta" a uložení motoru v kleci, dají se ladit a vypadají velmi slušně :-)

harry
Příspěvky: 118
Registrován: 20 led 2015, 22:01

Re: Začátek

#6 Příspěvek od harry » 14 úno 2016, 20:59

Bastacka,

nespravne si zvolil nadpis vlakna.To nie je Začiatok,ale Koniec.

Zdraveho rozumu,plnej penaženky a spoločenského života.Pracuj na tom,aby to syna bavilo,lebo inak to doma tažko uhráš. :lol:

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Začátek

#7 Příspěvek od model » 15 úno 2016, 13:29

Hezky rozjeté vlákno,musím také dát něco do diskuze jako zatvrzelý přestavěč autíček 1:43 na dráhu.
Jak jsem psal, Carrera GO jsou výborné, jednoduché modely, které se nemusí na mateřské dráze
nijak zvlášť upravovat. Já jsem je musel, protože mám dráhu Faro a ta rozteč pásků je opravdu
na zlost. Začalo to výměnou magnetu a potom jsem vložil vodítko s držákem od Milana.
Toť vše, jezdí výborně.
Pokud máte pocit, že některé auto má větší přítlak, bude to možná kvalitou magnetu. Ideální je
mít možnost výškového posunu, ale to už pižláte šasí. Doporučuji vyzkoušet od Milana válcové magnety, kterým stačí těsné kruhové otvory v podvozku
a mohou se mírným tlakem prstů nastavovat na optimální přítlak. To ale také zasahujete do podvozku.
To že jsou magnety, svádí to k jízdě nadoraz a potom se uvidí.
Musí se s ovladačem opravdu pumpovat, aby auta jela jako ve skutečnosti, přitom je poježdění zajímavější a
právě postupným přidáváním a ubíráním se dostanete do maximální průjezdnosti
bez kolize.
Modely Kyosho jsou nádherné, ale trochu mi vadí cena. To, že je možnost je i tunit
beru u tohoto měřítka jako zbytečný luxus. Úplně postačí pravidelné čištění, kápnutí oleje na ložiska a převod.
Jen pro ukázku dávám obrázek GO s novým magnetem a vodítkem.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Bastacka
Příspěvky: 253
Registrován: 11 úno 2016, 21:21

Re: Začátek

#8 Příspěvek od Bastacka » 15 úno 2016, 19:27

Zdravím
A jsem tu s první otázkou ohledně napájení(jsem laik ,co vím o elektřině, si pamatuji jen ze školy):

Dnes jsem si měřil napětí a proud na dráze s připojeným trafem od carrery 14,8v 700mA.
Jeden ovladač s turbem, druhý bez turba. U prvního byla max.hodnota 400mA s turbem poklesla na 180mA.
U druhého max.800mA na max poklesla hodnota na 180mA jako u prvního.
O co mi jde. S ovladačem vlastně reguluji odpor a jeho snižováním mi stoupá proud a tím auta zrychlují. Když připojím trafo s regulací proudu, napětí bude těch 14,8V a budu zvyšovat proud ,je nějaká mezní hranice?
Kdybych do dráhy pustil třeba 5A? Specifikace u motorku GoKarli je 6-13 V max. 150mA., to znamena že na rozjetí potřebuje minimálně 150mA???

Dik za odpovědi.

Uživatelský avatar
RUMOV
Příspěvky: 338
Registrován: 03 led 2014, 09:32
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Začátek

#9 Příspěvek od RUMOV » 15 úno 2016, 19:52

Ahoj,
je to otázka "měkkosti" či "tvrdosti" trafa.
Jak píšeš, trafo Carrera dává 700mA při 14,8 V.
při provozu, max. zátěži, tedy měkký zdroj, stačící na motorky Go.
Pokud dáš motorek s větším proudovým odběrem, budeš potřebovat trafo které "dává" větší proud. Každé trafo má svůj mezní proud, viz jeho štítek.

Ideální je mít laboratorní zdroj, s regulovaným napětím, s proudem např. 10A.....drahá sranda... :cry:

Nebo použít např. nabíječku od notebooku, která dává např. 16 voltů...pak budeš muset regulovat.
pokud seženeš nabíječku na 14 voltů, lze to i bez regulace, proudu dává určo více než 700mA.
pokud netrváš na původních 14 voltech, může být i 12v.
http://www.autodraha-forum.cz/viewtopic.php?f=47&t=138

I když v tvém případě, bych zvolil spíše s regulací, protože i auta Carrera s podloženým, slabším, či jinak vyměněným magnetem jezdí i na 10 voltů hodně dobře.
https://plus.google.com/u/0/communities ... 45dbb1b461 viz sekce elektro zapojení, napájení... :idea:
Bez magnetu sebou pěkně mrskají i na 7 voltů.

Ano máš pravdu, už to začalo...jako kdybych viděl sebe před dvěma lety... :D :D
...RUM BENE BIBITUR, HOMINEM TE ESSE, MEMENTO...

Uživatelský avatar
Bastacka
Příspěvky: 253
Registrován: 11 úno 2016, 21:21

Re: Začátek

#10 Příspěvek od Bastacka » 15 úno 2016, 20:16

Rumor: dik za odpověď, no protože elektrice nerozumím a známí jsou hodně daleko(kteří by mi se zdrojem pomohli), tak budu muset koupit.
A hlavně testovat :+)))
Jo a tento týden doufám dorazí jedno autíčko Slot43 ,tak jsem zvědav :+))

Odpovědět