Začátek

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Bastacka
Příspěvky: 253
Registrován: 11 úno 2016, 21:21

Re: Začátek

#111 Příspěvek od Bastacka » 03 pro 2016, 17:39

No podle mě:
Carrerra GO není náročná na prostor a ideální pro malé děti.Taky se dají dokoupit auta SCX nebo Dslot43 ,které mají vodítka a jiné jízdní vlastnosti než carrera.Pro modeláře jsou tu milanovy doplňky s kterýma se dá na dráhu přestavět skoro vše v měřítku 1/43,viz. krásné kousky od uživatele model.
Dále nová Carrera GO Plus přidává hodně nové zábavy.

Carrera D143 je digitál s možností předjíždění a jízdy 3 aut,ale v možnostech se nevyrovná D132/124.
U D132 je tankováni,safety car,ghost car,možnost propojení s PC nebo tabletem.
Jde o to ,že D132 nebo Evo potřebují hodně prostoru,ale opravdu hodně.Zatáčka 180°(3x60°) potřebuje 80cm(s okraji 100cm) na šířku.Pro pitlane je ideální aspoň 2m prostoru a tak můžu pokračovat dál.
Analog Evo(nebo jiné analog autodráhy 1:32) je samozřejmě nutností pro toho kdo chce jezdit závody.Ono Carrera digital auta se dají taky tunit,ale už je tam chip a jistá omezení. U analogu můžeš s autem dělat co chceš,vyměnit třeba všechno nebo postavit komplet nové auto(u závodu s přihlédnutím k pravidlům).

Osobně mám Carrera GO a Carrera D132+D124.
Kdybych se měl teď rozhodovat,jak už jsem psal,místo GO koupím GO Plus.U D143 mi chybí ty funkce co nabízí D132,ale zase je tu možnost(již několikrát zmiňovaná) dokoupit CU(Control unit) D132 a použít ho s D143 a získáš funkce D132.
Kvuli autům které mám pro GO (scx a dslot43) bych za D143 neměnil.

Uživatelský avatar
Petr L
Site Admin
Příspěvky: 792
Registrován: 15 pro 2013, 22:28
Bydliště: Praha

Re: Začátek

#112 Příspěvek od Petr L » 03 pro 2016, 19:10

LiborEK píše: No chci se rozhodnout mezi malým digitalem a velkým analogem.
Tak to tak nějak hledáš rozdíl mezi hruškama a jablkama analog má svoje specifika a rozdíl mezi GO a Evo je pouze v zastavěném prostoru a velikosti aut, rozdíl mezi D143 a D132 je nejen o velikosti ale i úrovni funkčnosti systému. Rozdíl mezi D143 a Ev je nejen v systému a komfortu, ale i ve velikosti.

Takže ty řešíš víc problémů najednou a to se tak nějak dost dobře nedá, osobně bych si nejdříve vyřešil kolik místa a peněz do toho chceš nastrkat, pak bych si vyřešil, jestli tě zajímá předjíždění a další vyspělé funkce a pak jsi schopný najít optimální systém.

Osobně si myslím, že manželce pokud skousne zastavěný prostor, bude asi jedno jestli budeš mít Evo nebo D132, ale ty pokud si pořídíš Evo i když se ti líbí D143 za chvíli budeš řešit, že ti chybí digitál.

Odpovědět