autodraha AFX 1:64

Zpráva
Autor
milangs1200
Příspěvky: 146
Registrován: 07 zář 2014, 17:53

Re: autodraha AFX 1:64

#11 Příspěvek od milangs1200 » 14 úno 2016, 08:49

Já bych se stembase trochu zastal. Jak už jsem někde psal, každému se líbí něco jiného a proto je to modelářství tak zajímavé a rozmanité. Také jsem měl tendence k těm nejmenším měřítkům, protože, co je malé, to je hezké. Nicméně z ryze praktických důvodů , krásně popsaných Rumovem jsem zakotvil u měřítka 1/43, protože je to takový ideální kompromis. Všechny důvody pro a proti zde už asi byly napsány , takže:
Prckům zdar Milan

Mr_HONDA
Příspěvky: 31
Registrován: 30 lis 2015, 13:19

Re: autodraha AFX 1:64

#12 Příspěvek od Mr_HONDA » 05 led 2018, 08:14

Doufám, že máte Chucka někde po ruce. Jsem totiž zpět. :D
K autodráze AFX - tato značka je stará minimálně 20let. Tedy v USA, u nás možná ne. V podstatě se jedná o to samé o čem je TYCO a Scalextic micro. Jen šasí vozů a napojení drah je opět trochu odlišné.
K měřítku bych snad jen doplnil, že opravdu nejvíce záleží na představě majitele. Pokud chceš modelovou autodráhu, popř. i s kolejištěm, není co řešit, toto měřítko je co se doplňků týče to nejlepší co můžeš sehnat. Vše ostatní bylo asi napsáno.
A nyní z jiného soudku. Některým kolegům by možná prospělo trochu více ohleduplnosti a tolerance vůči jiným názorům a zaměřením. To jen můj názor. Možná právě kvůli Těmto odrazujícím komentářům, které asi ani nebudou podloženy vlastní zkušeností zde není toto měřítko tolik rozebíráno a oblíbeno. Viz toto vlákno a info, které si dotazující odnesl. Včetně obrázku o autodráhové komunitě.
Možná sem zde delší dobu nebyl, ale není to zdaleka důsledkem slepé uličky co se mých plánů s Tycem týče. Nýbrž úplně jinými životními událostmi. A právě z trosek starých plánů mohou povstat plány nové. Stalo se totiž to, že jsme se z panelákového bytu přestěhovali do domečku na vsi kousek za městem. Téměř rok jsme nedělali nic jiného, než že jsme rekonstruovali obytnou část. Nyní jsme nastěhováni a na jaře je v plánu rekonstrukce stodoly (8x12m) která přiléhá k domku. Ano tušíte správně, po vybudování podlaží a zateplení bude podkroví určené autodráze a pánskému klubíku. Více se snad brzy objeví v mém vlákně, i když nevím, zda je tu vůbec zájem o prezentaci dráhy těchto rozměrů v tomto měřítku. Autodráha totiž není můj hlavní životní směr. Mimo ni jsem totiž hlavně Zaměstnanec, rodič, veteránista a restaurátor, motorkář, snowbordista, vodák, turista.........., tak na tuto činnost holt tolik času nezbývá. Fanoušky a jiné zvědavé tímto prosím o trpělivost.
Závěrem snad jen Šťasten buť ten, kdo v životě svém vlastním pouze drážku řeší. Mr_HONDA

Jirka B
Příspěvky: 414
Registrován: 23 pro 2013, 21:37
Bydliště: Brno

Re: autodraha AFX 1:64

#13 Příspěvek od Jirka B » 05 led 2018, 20:59

Jakákoliv prezentace drážky a všeho okolo je tu zcela na místě a prospěšná!!!

Odpovědět