Moskvič / Opel /- přestavba modelu auta na dráhu

Odpovědět
Zpráva
Autor
model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Moskvič / Opel /- přestavba modelu auta na dráhu

#1 Příspěvek od model » 09 úno 2016, 11:02

Jak Rumov správně konstatoval že na dráhu patří i jiná auta, než závodní, hlavně na ty naše domácí,
rozhodl jsem se ho trochu trumfnout s tímto exotem.
Je to auto koupené v hračkářství Dráčik za 99 Kč. Safety car je klasika, policejní také a tento s
tlampačem bude ozdobou. Milanův podvozek jsem musel upravit, protože karoserie je uzoučká. Zkrátil jsem přední vidlice,
uřízl kousek držáku vodítka a odstranil u držáku přední nápravy úchyty pro šroubky.
Podvozek, který byl docela hezky modelově zpracován jsem odložil, protože bych ho zničil. Byl tam znázorněn kardan, výfuk, zadní listové pružiny
a dokonce zástěrky předních kol.
Použil jsem jen vnitřní kokpit, do kterého jsem vyřízl pruh pro motorové lože a motor. Plastové bočnice, které tvoří i zasklení
jsem přilepil do karoserie a tím jsem si zafixoval jeho přesné umístění.
Nejdůležitějším úspěchem bylo zabroušení disku zadních kol a osazení Milanových pneumatik. Tím jsem zachovat typický
design auta. Potom následovalo osazení převodů, motorku, vodítka a zapojení kabelů. Byla to filigránská práce,
ale výsledek je nádherný.
Nové převody a hlavně nový pastorek jsou parádní, zvuk jako zubní vrtačka.
Ještě osadím dva válcové magnety a vyzkouším na okruhu.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

MAXI-PU
Příspěvky: 395
Registrován: 02 úno 2014, 19:10
Bydliště: Púchov

Re: Moskvič / Opel /- přestavba modelu auta na dráhu

#2 Příspěvek od MAXI-PU » 09 úno 2016, 11:16

Nádhera. Klobúk dolu.

Jirka B
Příspěvky: 414
Registrován: 23 pro 2013, 21:37
Bydliště: Brno

Re: Moskvič / Opel /- přestavba modelu auta na dráhu

#3 Příspěvek od Jirka B » 09 úno 2016, 12:16

To model,máš to moc pěkně udělané a zpracované.Možná již to tu bylo,ale nenašel jsem to.Takže otázka.Jaké používáš lepidlo na lepení dílů podvozku?

milangs1200
Příspěvky: 146
Registrován: 07 zář 2014, 17:53

Re: Moskvič / Opel /- přestavba modelu auta na dráhu

#4 Příspěvek od milangs1200 » 09 úno 2016, 13:22

ANO-tak přesně kvůli takovýmto modelům jsem ten podvozek dělal, protože takové auto žádná firma nikdy na autodráhu dělat nebude! Nádhera!
Milan

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Moskvič / Opel /- přestavba modelu auta na dráhu

#5 Příspěvek od model » 09 úno 2016, 14:01

Pro JirkaB - přestal jsem s pájením a používám hlavně sekundové lepidlo PLASTI-ZAP, koupil jsem ho u nás v prodejně RC-KING.
Dál to je klasický Chemopren a do třetice PATTEX 100% lepidlo, vše koupeno v normálních obchodech.
Kdo používá sekundová lepidla, určitě má své značky, případně lepí jen sekunďákem gelem, kvůli fixaci.
Chemoprén je dobrý na větší plochy, mám univerzální i extrém, ale nevidím tam výrazné rozdíly. Hlavně to chce nechat pořádně zaschnout a potom to drží.
Pattex je zajímavý tím, že má konzistenci jako čirý silikon, trochu déle zasychá a hlavně se dá v případě nutnosti odstranit bez poškození podložky.
Stojí cca 90 Kč a já ho používám k další fixaci do koutů, kde není vidět.
Pochopitelně nechci dělat nikomu reklamu, špičkových modelářských lepidel je spousta, ať si každý zkusí, co mu nejlépe vyhovuje.
Mám postaveno několik podvozků 1:32 z plastu, případně Cuprexitu, nebo v kombinaci, vše jsem si lepil výše uvedenými lepidly
a krásně to drží. A ještě dobrá rada - u těchto větších měřítek je zcela běžné si propojit tyto konstrukční prvky šroubky s matkou
a potom je to na 200%.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Moskvič / Opel /- přestavba modelu auta na dráhu

#6 Příspěvek od model » 09 úno 2016, 14:45

Ještě poslední fotografie. A hlavně jako reklama pro Milana.
Ten jeho podvozek je droga, kromě čtyř autíček GO, které mají stejně jeho vodítka jsem
všechno předělával s pomocí jeho podvozků. Od klasických závodních vozů, přes GT až po
terénní a nakonec historické.
Panoze a Lamborghini mám v rozpracování, u prvního nejsou zatím dekály a u druhého musím
ještě přiobjednat nějaké díly.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
RUMOV
Příspěvky: 338
Registrován: 03 led 2014, 09:32
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Moskvič / Opel /- přestavba modelu auta na dráhu

#7 Příspěvek od RUMOV » 09 úno 2016, 22:20

Krása, moc povedená záležitost... :shock:
...RUM BENE BIBITUR, HOMINEM TE ESSE, MEMENTO...

Odpovědět