Lotus Elise GT1 - 1:43 přestavba modelu na dráhu

Odpovědět
Zpráva
Autor
model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Lotus Elise GT1 - 1:43 přestavba modelu na dráhu

#1 Příspěvek od model » 30 led 2016, 22:35

Tak tohle je opravdu poslední model, který přestavuji z kovových aut. Ne že bych s tím přestal navždy, ale mám rozpracovány tři
auta a musím počkat, až mi Milan pošle objednané věci, kterými zkompletuji modely a hlavně vyzkouším na dráze.
Opět Levné knihy cena 79 Kč - výrobce De Agostini. Opět zajímavý a slušně provedený model, ale zase zbytečně moc materiálu.
Tuto malou vadu na kráse však neřeším, protože to dělám pro radost.
K vlastní stavbě - Milanův podvozek jsem použil bez bočnic, tentokrát jsem využil podvozkovou platformu modelu, jen jsem
ji vyřízl pro motorové lože a vodítko. Zachoval jsem i původní otvory pro přední a zadní osku, jen jsem zvětšil otvory. Tím jsem měl rozvor bez
velkého měření. Přilepil jsem držák přední osy a držák vodítka a podlepil platformu ABS destičkou 1,5 mm. Celé jsem to uchytil
čtyřmi šroubky do plata podvozku a opět použil silikonové špunty, jako samosvorné matičky. Celý podvozek je připevněn ke karoserii 4 šroubky.
Zadní disky jsou původní, jen jsem je převrtal na osku 2 mm a mírně zkrátil, aby se na ně daly navléknout Milanovy závodní
pneumatiky. Přední kola jsou bez úprav, nechal jsem i původní osku 1,5 mm, alespoň bude mírná vůle.
Model auta jsem upravil nalepením proužků fólie podle vzoru skutečného vozu, který jsem našel na internetu.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

stembas
Příspěvky: 263
Registrován: 18 říj 2015, 14:25

Re: Lotus Elise GT1 - 1:43 přestavba modelu na dráhu

#2 Příspěvek od stembas » 31 led 2016, 08:13

velice pekne, když tak sleduji Vase modylky a drahy tak me docela mrzi ze jsem ty 1:43 vzdal.Je to mozna uz 15 roku co jsem tu autodráhu mel.No ale v te době to ještě nebylo tak aktualni a byla to jen takova hracka pro male deti.U te drahy byli 4 pekna autíčka Porsche 935, Lamborghini countah. Lancia stratos Gr5 ta prodlouzena a to další si nemuzu vzpomenout.Prorstor na drahu mamasi4,5x1,5m. To mahla byt krasna dlouha dokonce 4tyr rdazkova draha. V tu dobu jsme meli v DDM v automodelarskem krouzku klasickou drahu z GONIO tak jsem se venoval 1:32.O tech kovových modylkach uz jsem premyslel i v 1:32 ale to bylo asi uz moc tezke.A když momentalne vidim jak vyborne umite s timto 1:43 meritkem kouzlit, tak jste me dali vejkeho brouka do hlavy.Mam ale rozdelanych ještě asi 10 autíček 1:32 ale jen na upravu zlepseni jizdnih vastnosti tak zatím na male není cas. Ale urcite alespoň jedno si skusim udelat

MAXI-PU
Příspěvky: 395
Registrován: 02 úno 2014, 19:10
Bydliště: Púchov

Re: Lotus Elise GT1 - 1:43 přestavba modelu na dráhu

#3 Příspěvek od MAXI-PU » 31 led 2016, 08:41

Sú to fakt pekné modely. Vyzerá to neskutočne dobre a vlastne modelov v merítku 1:43 je neskutočné množstvo. Budem to musieť vyskúšať na našej dráhe.

milangs1200
Příspěvky: 146
Registrován: 07 zář 2014, 17:53

Re: Lotus Elise GT1 - 1:43 přestavba modelu na dráhu

#4 Příspěvek od milangs1200 » 31 led 2016, 09:42

Dají se v tomto měřítku vykouzlit opravdu nádherné modely , ale chytne Vás to teprve v okamžiku, když se to autíčko rozjede. Do té doby je to pouze normální kovové autíčko. A pokud tu jízdu zasadíte do modelové autodráhy -Rumov, JirkaB a ostatní , -to teprve nemá chybu. Prostě- MAŠINKY 1/43.Já si jí stavím také. Je to stůl na kolečkách, takže se s tím dá v místnosti přejíždět, aby nepřekážela. Mám to nafocené a chci založit nové vlákno. Připravuji doplňky -laserem řezané-budovy. Mám už připravenou tribunu-několik variant, garáže, věž, záchody, psí boudu , pískoviště, boží muka, ploty, zámkovou dlažbu. Kokpity mi Rumov barví .Peru se akorát s figurkami. Zatím mám čínské, ale až budu mít 3D modely, tak udělám formu.
Prckům ZDAR!

MAXI-PU
Příspěvky: 395
Registrován: 02 úno 2014, 19:10
Bydliště: Púchov

Re: Lotus Elise GT1 - 1:43 přestavba modelu na dráhu

#5 Příspěvek od MAXI-PU » 31 led 2016, 11:32

Je to neskutočné a lákavé.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Lotus Elise GT1 - 1:43 přestavba modelu na dráhu

#6 Příspěvek od model » 31 led 2016, 12:37

Moje myšlenka, kterou jsem Maxi-pu napsal v mejlu -je pozvat i děti k Vám na dráhy s jejich koupenými autíčky hlavně od Carrera GO, které jsou v každé prodejně hraček a předvánoční masáž určitě zabrala.
Dráhy myslím něco jako je v Půchově, na šesti či osmidrahách to je pochopitelně nesmysl, protože nebudou vidět a hlavně nebude fungovat magnet. Ale i ta 15 metrová čtyřdráha, kterou jsem viděl na fóru je ideální pro ježdění aut 1:43.
U dílů z Carrery, Ninca či SCX není problém, u Fara se musí pouze roztáhnout kartáčky a protože GO je mají dvojité, dá se to. Vodící kolík v případě, že je dlouhý se dá upilovat, výhodou je, že se dají koupit
jako náhradní díl a pouze se nacvaknout.
A když se rozhodnete zkusit přestavbu a objednáte si podvozkové díly včetně motorku, magnetů, převodu a kol, bude práce radost, dosáhnete i s minimem nářadí skoro profesionální výsledek,
za který se nemusíte stydět. Příkladem jsem toho já, kterému Vítek přinesl ukázat onen zmiňovaný podvozek a už mě to nepustilo. A to mám od něj ještě laminátku Porsche 917/30. Chtěl bych ji mít v barvách SUNOCO, ale je tak náročné, že to pořád odkládám.
A poslední věc je i otázka nákladů. Tyto malé modely se dají pořídit do pětistovky, úpravy jsou u značkových výrobců minimální
a jedná se maximálně o výměnu vodítka, či zbroušení pneumatik kvůli otřepům. Při běžném provozu jsou auta skoro nerozbitná a mazat a čistit se musí každý model.
A když má někdo rád formule, není také co řešit.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

milangs1200
Příspěvky: 146
Registrován: 07 zář 2014, 17:53

Re: Lotus Elise GT1 - 1:43 přestavba modelu na dráhu

#7 Příspěvek od milangs1200 » 31 led 2016, 13:31

Na ty prcky to chce plastovou dráhu. Jezdil jsem s tím na Praze 6 a u nás ve Slaném a to autíčko je opravdu malé. Pod stromeček jsem si nadělil 2 kusy Carrera Evolution a mám dráhu přes celý pokoj a ti prckové tam jezdí perfektně. Vodítko je dělané tak, aby fungovalo i na Faro. A jak už jsem tu psal, z té stavebnice postavíš funkční model za dva večery u televize. Takže ideál pro otce a dědy se syny a vnuky. Zatímco naše protějšky čučí večer na seriál, my se vrátíme do dětských let a můžeme s našimi potomky modelařit a doufat, že tato činnost bude v jejich očích zajímavější, než hrát hry na počítači. Mě se to u mého syna povedlo. Airsoftová střílečka je lepší, než ta počítačová a jezdit v terénu Uazem, je také větší zážitek, než sedět u počítače. Tak je na nás, abychom ty naše potomky přesvědčili, že postavit si vlastní autíčko a závodit s ním na dráze je zajímavější, než ten počítač.

Jirka B
Příspěvky: 414
Registrován: 23 pro 2013, 21:37
Bydliště: Brno

Re: Lotus Elise GT1 - 1:43 přestavba modelu na dráhu

#8 Příspěvek od Jirka B » 31 led 2016, 16:15

To-model.Taky je mám rozdělané(Porsche 917/30) V podstatě už mám hotový podvozek.Ovšem musím počkat do jara ,až bude venku teplo ,kvůli nástřiku kastle.Tak se snaž.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Lotus Elise GT1 - 1:43 přestavba modelu na dráhu

#9 Příspěvek od model » 31 led 2016, 17:37

Děkuji za podporu. Podvozky od Milana mám ještě pro dva modely, jen bych doplnil motory, převod a kola.
Jako bonus mi Milan věnoval kokpity, takže i pilot by byl.
Mám i od Vítka příslib dekálů, dokonce mi sehnal inserty do kol.
Karoserie je velmi slušná, chce to pochopitelně lakýrnické minimum. No a to mě trochu brzdí.
V každém případě to chci postavit, protože je to nádherné auto.
Přemýšlím ještě o nabídce Milana, že má k dispozici nové velmi hezké disky a pneumatiky.
Tím bych trochu polevil v modelovosti protože bych nemohl použít inserty, ale je to opět jen
pro radost.
Disky na fotce se dají také použít,natáhl bych na ně Milanovy pneu a zkusil vložit inserty.
Je tam oska 2,38 mm, jen bych převrtal převodové kolo a plastová ložiska.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Odpovědět