Přestavba Hummer H2 aneb pojízdné kladivo...

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
RUMOV
Příspěvky: 338
Registrován: 03 led 2014, 09:32
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Přestavba Hummer H2 aneb pojízdné kladivo...

#1 Příspěvek od RUMOV » 24 led 2016, 21:23

Původní model od firmy Maisto 1/43 ...

"Zklonovaný" původní podvozek, s pigmejským nízkonákladovým, včetně převodu. :)
1.jpg
přidané Milanovo průhledné vodítko. :idea:
2.jpg
celková váha, i s odlehčenými dveřmi bez pantů. :o
3.jpg
A takhle to vypadá před dokončením na Rumoringu. :roll:
4.jpg
Jelikož sem více fotek nenacpu, tak stavba zde...
https://plus.google.com/u/0/communities ... 32dce60cd5
a jízda zde...
https://www.youtube.com/watch?v=JS6lq8hs0k0

A na závěr bych měl malou prosbu, která se týká barevného provedení.
Protože je to H2, tak armádní kamufláž asi nebude... :x
jedinou zajímavou variantu kterou jsem na netu našel, byla oranžovo-modrá Gulf, pokud by někdo měl nějaký lepší nápad, sem s ním.
děkuji...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
...RUM BENE BIBITUR, HOMINEM TE ESSE, MEMENTO...

model
Příspěvky: 1293
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Přestavba Hummer H2 aneb pojízdné kladivo...

#2 Příspěvek od model » 24 led 2016, 22:29

Nápad na jiné zbarvení nemám, ale díky za dobrý nápad. Já ve své sbírce mám polici s terénními vozy, od Kübelwagenu přes Gazy, Uazy a Land Rovery.
A vytáhl jsem si tuhle Toyotu, protože má krásné zbarvení, má i měkké pneu a hlavně je na kovovou karoserii velmi lehká, protože tam je spousta plastových doplňků.
Koupil jsem ji v hračkářství za cca 160 korun, no nekupte model od Saica za tyto peníze.
Zkusím opatrnou verzi, pouze s použitím motorového držáku a vodítka, zbylý podvozek bych chtěl zachovat.
Rumove díky, už jdu modelařit.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
RUMOV
Příspěvky: 338
Registrován: 03 led 2014, 09:32
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestavba Hummer H2 aneb pojízdné kladivo...

#3 Příspěvek od RUMOV » 24 led 2016, 22:40

Držím palec, máš výhodu že už máš barevné provedení hotové, (a pěkné...)
S Milanovým hardwarem to půjde samo, původně jsem také jeho geniální rychlo-podvozek chtěl použít, ale raději ho schovám na něco obtížněji konvertovatelné... :D
A nápadů na "zpojízdnění" mám více... :lol:
IMG_1066.JPG
Ale zatím chci dodělat své hříšky....Hot rod na 75 %, bezdrát. ovladač na 60 %... :oops:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
...RUM BENE BIBITUR, HOMINEM TE ESSE, MEMENTO...

model
Příspěvky: 1293
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Přestavba Hummer H2 aneb pojízdné kladivo...

#4 Příspěvek od model » 25 led 2016, 15:28

Těch předloh je sousta a pro radost může jezdit i traktor, když může orat JVC Fastrack 30 km za hodinu ?
Já se chci vrátit k včerejšímu příspěvku, a dnes mám připraveno auto k závěrečné montáži a zkoušení.
Model Toyoty jsem zvážil a tak jako je na fotografii - s podvozkem od Milana - bez motoru a vodítka má
hmotnost 76 gramů. Což je opravdu slušné.
Při rekonstrukci jsem použil vnitřní kokpit, do kterého jsem vyřízl otvor pro podvozkový rám a ze spodního
podvozkového plata jsem odřízl přední, zadní a boční díly. Ty jsem přilepil na kokpit a perfektně jsem uzavřel šasí.
U těchto vysokých teréňáků je to moc vidět a mě se tím podařilo opticky zachovat původní detaily podvozku.
Z Milanova podvozku jsem použil hlavní nosník a přední vidlici, které jsem uřízl jen držáky pro šrouby, aby se to vlezlo do
stávajícího šasí. Rám jsem upevnil dvěma šroubky M2, které mohu mírně povolit a tím se dosáhne mírných výkyvů
jako u měřítka 1:32. Sedáky, které jsem vyloupl po osazení motoru přilepím na zadní stěnu kabiny.
Poslední problém bude vodítko, spíše jeho upevnění k podvozku, protože zakrývá přední upevňovací šroubek.
Udělám ho asi výkyvné a použiji Milanovo z průhledného plastu, takže nebude ani vidět.
Zkusím hlavně kvalitu pneumatik, jsou měkké, ale nevím jaká bude přilnavost k plastové dráze.
Pokud to nebude pravé ořechové, musí to jistit magnety.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

milangs1200
Příspěvky: 146
Registrován: 07 zář 2014, 17:53

Re: Přestavba Hummer H2 aneb pojízdné kladivo...

#5 Příspěvek od milangs1200 » 25 led 2016, 15:47

Držák vodítka se tam dá zalepit pod úhlem. Už jsem to dělal. Do vodítka dát kartáčky a smontovat s držákem. Tento celek vlepit do šasi, položit celé autíčko na dráhu a šroubovákem domáčknout vodítko do drážky( VYKLOPIT). Po zaschnutí se dá ještě vrstva lepidla na zpevnění. Vyklápěcí vodítko je dost složité a je otázka, jestli by vydrželo nárazy.
Milan

Uživatelský avatar
RUMOV
Příspěvky: 338
Registrován: 03 led 2014, 09:32
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestavba Hummer H2 aneb pojízdné kladivo...

#6 Příspěvek od RUMOV » 25 led 2016, 16:32

76 gramů je krásná váha, a auto vypadá taky suprově...
Dalším řešením by mohlo být chyceni podvozku na vlepený kus plastu do karoserie, za přední nápravou.
A na vodítko pouzít původní diru na uchycení ke karoserii.
Takhle jsem to udělal u toho Humweeho, a funguje to spolehlivě.
A jak tak koukám, Milanova teorie o přestavbě za večer u TV, vcelku spolehlivě funguje. :idea:
Co se týká pneu, pokud jsou gumové, a nikoli z tvrdého plastu, ve spojeni s tou váhou pojede jak drak, jen mívám problem na Rumoringu z kopečka tu odstředivou sílu ukočírovat... :D
...RUM BENE BIBITUR, HOMINEM TE ESSE, MEMENTO...

milangs1200
Příspěvky: 146
Registrován: 07 zář 2014, 17:53

Re: Přestavba Hummer H2 aneb pojízdné kladivo...

#7 Příspěvek od milangs1200 » 25 led 2016, 16:55

Naprostý souhlas. Moc měkké gumy v souvislosti s vysokým těžištěm způsobují převrhávání. Já nechávám u autíček od Abrexu originál gumy i disky.
Nyní připravuji Žigulíka a udělal jsem na něj nové maketové disky MTX
Milan
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1293
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Přestavba Hummer H2 aneb pojízdné kladivo...

#8 Příspěvek od model » 25 led 2016, 18:12

Už je tam. Milane měl jsem upilovaný konec Vašeho držáku vodítka, který jsem použil jako
ložisko na vodítko a vystřihl a vypiloval proužek plechu, který jsem jednoduše ohnul do S a přilepil
sekundovým lepidlem k motorovému loži.
Teď jenom motor, převody, magnety, zapojit a vyzkoušet.
No a potom hurá na zemědělskou techniku ...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1293
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Přestavba Hummer H2 aneb pojízdné kladivo...

#9 Příspěvek od model » 25 led 2016, 22:01

Ještě poslední tuning předního upevňovacího šroubku. Zapustil jsem ho do podvozku, aby vodítko na něj nenaráželo.
Když jsem se díval na internet, tahle rodina Millenů se pohybuje v automobilovém sportu přes 20 let. Ve všech kategoriích.
Ryan Millen jezdí off roady, soutěže jako Baja 2000 a byl jsem překvapen, jak precizně udělaný model to mám doma.
Když jsem ho kupoval, měli tam ještě jednu jeho Toyotu s trochu jinými dekály. Škoda, mohl jsem mít doma
poklad. Ještě přilepím vzpěry u světel na střeše a anténu a bude to jako maketa, protože vozím v kufru dvě náhradní
pneumatiky
Stejně dík Rumovovi za výborný tip, taktéž Milanovi za jeho perfektní stavebnici podvozku 1:43.
Já použil jen lupénkovou pilku, řezací nožík a aku vrtačku, to vše. Na plechové vodítko nůžky na plech a pilník.

Uživatelský avatar
RUMOV
Příspěvky: 338
Registrován: 03 led 2014, 09:32
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestavba Hummer H2 aneb pojízdné kladivo...

#10 Příspěvek od RUMOV » 25 led 2016, 23:07

Krásná přestavba, "vyčůraně" vymyšlenej úchyt vodítka se zachovaným předním šroubem.... :idea:
A k žigulíkovi pouze jediné....Takže příští rok ŽIGULI-TROPHY 2017? alias Jirkův B sen?.... netuněná krabička, bez úprav?
Zabírám si verzi ...Veřejná Bezpečnost.... :lol:
A to za ním je Rapid od Kadenu? toho mám taky...předpokládám, že materiál obou, je asi resin, že?
...RUM BENE BIBITUR, HOMINEM TE ESSE, MEMENTO...

Odpovědět