Mc Laren F1 GTR - přestavba modelu 1:43 na dráhu

Odpovědět
Zpráva
Autor
model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Mc Laren F1 GTR - přestavba modelu 1:43 na dráhu

#1 Příspěvek od model » 07 pro 2015, 23:22

Každý den si otevřu fórum a čekám zajímavé příspěvky od kolegů modelářů. Ale bohužel nic moc. Tak jsem se rozhodl ukázat další moji práci na téma přestavby kovových modelů v měřítku 1:43 na dráhu.
Pochopitelně s pomocí komponentů podvozku od Milana. Před časem jsem prezentoval přestavbu Forda GT 40 od firmy De Agostini. Auto působilo majestátně, ale odlitek je opravdu festovní a bylo poznat, že jízdní vlastnosti jsou nic moc.
Tak jsem si zkusil přehodit podvozkové části na jiný model. Koukal jsem do vitríny s modely a zrak mi padl na Mc Laren F1 GTR. Tento model jsem koupil kdysi v hračkářství, měl natahovací strojek ale zaujalo mě zbarvení. Když jsem si začal listovat na internetu, zjistil jsem, že si někdo dal opravdu záležet a vytvořil velmi dokonalý model Gulf Team Davidoff, který jel v roce 1997 ve 24 hodinách Le Mans. Dokonce jsou uvedeni jezdci - Raphanel, Gaunon a Olofsson. Jen zadní část a spojler není úplně přesná, ale pro moje použití je to i tak krásný model.
Takže jsem odstranil strojek, vyřezal kokpit, aby se dal použít, ale vlezl tam motor. Motoré lože jsem upevnil do stávajícího podvozku, přední nápravu jsem osadil do vidlice z Milanova podvozku, kterou jsem jen upravil. Aby to nebylo všechno, vzhledem k prosklení jsem si vystřihl pilota z bubliny, kterou mi Milan věnoval na vyzkoušení. Potom jsem stříkl disky kol, zase to nejsou originální, ale úplně splní účel.
Začala poslední část a to sesazování a doplnění úchytných siletbloků v přední části podvozku.
Povedlo se, podařilo se mi snížit podvozek - světlost je 1,5 mm, což působí velmi modelově. Projel jsem zkušební okruh a auto jede opravdu moc hezky.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Jirka B
Příspěvky: 414
Registrován: 23 pro 2013, 21:37
Bydliště: Brno

Re: Mc Laren F1 GTR - přestavba modelu 1:43 na dráhu

#2 Příspěvek od Jirka B » 08 pro 2015, 14:57

To je paráda.Máš to moc pěkně udělaný.Je jen škoda ,že takové modely nejsou v 1/43 v plastovém provedení.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Mc Laren F1 GTR - přestavba modelu 1:43 na dráhu

#3 Příspěvek od model » 08 pro 2015, 19:44

Máš pravdu, ale když se podíváš na ta auta, mají krásný tamponový tisk, jsou i hodně odolná a jediný problém je, že moc váží.
Proto se mi líbil nápad Milana s výrobou podvozku který umožní jednoduchou montáž do karoserie - třeba Škody 1203 ve zbarvení Pohřební služby.
Hlavně jde o radost, když se auto rozjede po dráze a pokud si člověk zreguluje přítlak magnetů na rozumnou mez, umožní mu tohle šasí docela pěkné poježdění.
Teď má Milan k dispozici několik sad pneumatik, takže se dá vybrat, aby auto vypadalo. Musím říci, že jeho gumy drží i na Faru.
Poslední kapka by byl sofistikovanější převod, ale to se zase ubíráme k dokonalosti a zbytečným nákladům.
Dal jsem si to auto do krabičky od modelu NSR a je na něj fakt krásný pohled.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
RUMOV
Příspěvky: 338
Registrován: 03 led 2014, 09:32
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mc Laren F1 GTR - přestavba modelu 1:43 na dráhu

#4 Příspěvek od RUMOV » 09 pro 2015, 03:55

Moc pěkná práce... :idea:

To Jirka B, co se týká plastových karoserií v měřítku 43, už zde na foru kolega model zmiňoval firmu Mondo, celé auto 79,- kaček, dokonce jedno Porsche předělával.
Otestoval jsem tento tip, a skutečně je to celoplast a na výběr je z pěti různých typů a mnoha barevných variant..
A jelikož nesmím odkazovat, do Googlu bych napsal, třeba... mondo fast road ... a čtvrtý odkaz by to mohl být,... třeba... ;)
...RUM BENE BIBITUR, HOMINEM TE ESSE, MEMENTO...

milangs1200
Příspěvky: 146
Registrován: 07 zář 2014, 17:53

Re: Mc Laren F1 GTR - přestavba modelu 1:43 na dráhu

#5 Příspěvek od milangs1200 » 09 pro 2015, 14:50

No, s váhou mám problém taky a ne jenom u autíček. Ale, snaha po úsporách a ve spojitosti s moderními technologiemi vede výrobce k tomu, že dělají ty karoserie čím dál tím lehčí. Je to znát, když porovnáte starší a novější modely. Ta kovová autíčka vypadají ,díky své váze, při jízdě realističtěji. To co tady píšu neznamená, že prosazuji těžká auta. To je prostě konstatování. Můj kamarád -motorkář, říká, že krása silných motocyklů vynikne při pomalé jízdě. A s autíčkama je to podobně.

IvanP
Příspěvky: 85
Registrován: 28 úno 2014, 15:01

Re: Mc Laren F1 GTR - přestavba modelu 1:43 na dráhu

#6 Příspěvek od IvanP » 05 úno 2016, 14:06

Tento model, bez dekálů, jsem dnes zahlédl v obchodě s levnou literaturou. Stojí 79 kaček.

milangs1200
Příspěvky: 146
Registrován: 07 zář 2014, 17:53

Re: Mc Laren F1 GTR - přestavba modelu 1:43 na dráhu

#7 Příspěvek od milangs1200 » 05 úno 2016, 16:05

Pokud jde o váhu, tak by nebyl vůbec žádný problém vyrábět vakuové výlisky jakéhokoliv auta. Ty si může při trošce šikovnosti , dělat každý doma sám. Mám formu na Škodu 120, Porsche 917,Ferrari 512 a další. Už jsem fotku někam dával, ale protože to nemám nabarvené, tak to moc nevyniklo. Směr vyráběl BMW M1 , Škodu Rapid a De tomaso, a myslím, že i Porsche 910, vše z krastenu. Soustředil jsem se na dotažení podvozků, takže ty kasle usnuly. Na to Ferrari mám od Vítka i dekály.
Milan
Už dlouho mám v plánu vyrobit takový univerzální stromeček s automobilovou bižuterií (zrcátka, stěrače, kliky, světla, světelné rampy a podobně.)

Uživatelský avatar
RUMOV
Příspěvky: 338
Registrován: 03 led 2014, 09:32
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mc Laren F1 GTR - přestavba modelu 1:43 na dráhu

#8 Příspěvek od RUMOV » 06 úno 2016, 17:31

Bižuterie je skvělej nápad a určitě potřebná věc, několik druhů zrcátek, stěrače, které přilepené na čelní sklo model krásně oživí.
zrovna teď řeším, jak že budu muset vyrobit zrcátko k prastarému Lotusu, ačkoliv prastará hračka, ale vzhledem k jeho pokročilému věku si repasi určitě zaslouží...
10014939_1502032220104806_3275426291222592288_o.jpg
12657979_1502032223438139_1726458522116682205_o.jpg
Jinak to Milan...na kokpitech jsem začal, ale jelikož mi klekl 2TB externí disk se všemi nejen autodráhovými fotkami a daty, už druhý den se je snažím obnovovat.
Z toho plyne ponaučení, zálohujte alespoň na dvou místech.. :x
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
...RUM BENE BIBITUR, HOMINEM TE ESSE, MEMENTO...

Odpovědět