Peugeot 905 -1:43 přestavba modelu na dráhu

Odpovědět
Zpráva
Autor
model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Peugeot 905 -1:43 přestavba modelu na dráhu

#1 Příspěvek od model » 27 črc 2015, 18:42

Posílám další námět pro milovníky tohoto měřítka. Model auta mám opět několik let, byla to stavebnice plastového modelu od firmy Heller 1:43. Když jsem auto lepil, vybral jsem opravdu vše smolné, co jsem si mohl vybrat. Nic se nedařilo, dokonce jsem si zničil asi dva dekály, karoserii jsem nestříkl bílou barvou, prostě tak škaredě postavený model jsem ještě neudělal. Vložil jsem ho do vitrínky někam dozadu a chtěl zapomenout. Právě diskuze s Vítkem ohledně přestaveb kovových modelů které jdou tak trochu proti logice věci vzhledem k hmotnosti karoserie, mě přivedla k myšlence zkusit auto přestavět na dráhu. Tento model má jednu specifiku - je nízko nad zemí, má malý průměr kol s osou vysoko nad podložkou. V prvním kole jsem se snažil Milanův podvozek nějak upevnit do stávajícího šasí, ale protože to je stavebnice, jsou plasty opravdu moc tenké a pružné.
K tomu má auto přední a boční spojlery, které opravdu lížou asfalt. Holt jsem musel improvizovat, poprosil jsem soudruhy z Peugeoty za prominutí a celou karoserii jsem opatrně na smirkovém plátně ubrousil. Stačilo opravdu půl milimetru a vše bylo jinak. Z hliníkového plechu jsem vystřihl spojlery, stříkl černou barvou a přilepil ke karoserii. Kompletní Milanův podvozek jsem přišrouboval do přilepených výztuh na bocích karoserie.
Zajímavostí je, že jsem použil přední závodní kola, která svým průměrem krásně sedí v karoserii. I ty disky s paprsky jsou jako u velkého auta.
Jenže přišel ke mě domů perfekcionalista Vítek, pochválil úpravu, ale doporučil celý model očistit od dekálů a přestříkat. Je fakt, že karoserie i když je z bílého plastu, je matová a mírně tmavne. Když se podíváte na internet, jsou tyto Peugeoty zářivě bílé. Dekály mám od Vítka slíbené tak to bude druhý krok k dokonalosti. Jízdní vlastnosti jsou dobré, nejsou tam magnety, takže se musí velice opatrně, protože model je lehký, musí se dovážit, ale na dráze vypadá tato placka úchvatně.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Jirka B
Příspěvky: 414
Registrován: 23 pro 2013, 21:37
Bydliště: Brno

Re: Peugeot 905 -1:43 přestavba modelu na dráhu

#2 Příspěvek od Jirka B » 03 srp 2015, 12:41

To model-až po podrobnější prohlídce jsem si všiml,že to nemá bílý nástřik.Ale i bez něj to nevypadá špatně.Tento model jsem taktéž dělal,ale již je to delší dobu.Prezentoval jsem většinu modelů na starém DF.Vypadá to jako bych trochu polevil,oproti dřívější době.Ale není to tak,jen mě zbrzdili jisté okolnosti. Teď se budu snažit to napravit.Pro ty co staré DF nezažili nabízím inspiraci.Většina modelů jsou z plastikových stavebnic http://skipper1.rajce.idnes.cz/ Sekce moje modely 1/43.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Peugeot 905 -1:43 přestavba modelu na dráhu

#3 Příspěvek od model » 03 srp 2015, 13:05

Jirko, jak jsem psal v článku, model jsem slepil,ale barvou jsem jen natřel kabinu, podvozek a zadní křídlo.
Protože mám od Vítka slíbené dekály, celou karoserii očistím a znovu nastříkám bílou barvou. V návodu byla barva zadní části kabiny a spojler v tmavě šedé barvě, ale když se podíváš na internet, je vše černé, To bude asi další úprava, aby bylo auto perfektní. Když jsem se díval na Tvé fotografie, doporučuji se ozvat Milanovi a vyzkoušet jeho univerzální podvozek.
To je právě to, co mě vzalo a já začal předělávat modely 1:43 i s kovovou karoserií, protože se s tímto produktem krásně pracuje a výsledek je profesionální i v amatérských podmínkách.
A pokud by se daly sehnat karoserie závodních vozů 1:43 v plastu, byla by to parády. I když i ty kovové jezdí slušně. Už se těším na pořádnou dráhu, abych si mohl ty prcky vyzkoušet.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Odpovědět