Shelby Cobra Daytona coupe 1965 - 1:43 přestavba modelu na d

Odpovědět
Zpráva
Autor
model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Shelby Cobra Daytona coupe 1965 - 1:43 přestavba modelu na d

#1 Příspěvek od model » 27 črc 2015, 18:07

Vážení, předkládám Vám další upravené vozidlo z mé rozrůstající se sbírky. Koupil jsem tato auta před několika lety v Autíčkárně v Olympii v Brně za to, že si moje žena nakoupila něco textilu...
Když mi Milan poslal v obálce vedle komponentů podvozku také nová kola pro závodní vozy, bylo rozhodnuto. Na internetu jsem našel tento vůz i s číslem 54 ve výrobním programu firmy Rewell, ale v měřítku 1: 32.
I když má původní Shelby disky stříbrné, s charakteristickou trojkřídlou maticí, neodolal jsem a ponechal kola v původní černé barvě. V první fázi jsem chtěl použít opět původní podvozek a vložit jen střední část která nese motor a zadní nápravu. Jenže je to autíčko, kratinký rozvor, kratinký přední převis s vysoko položeným chladičem. K tomu opět bočnice s výfuky. Další podmínkou bylo zachovat kokpit, hlavně zadní část, která má pod zadním oknem vloženo náhradní kolo. Opět mě zachránil univerzální podvozek, střední část jsem doplnil vidlicí, nesoucí přední nápravu a do toho jsem opatrně vlepil upravený držák vodítka. Osa otáčení je těsně před nápravou, proto jsem musel šroubek zapilovat, aby se osa volně otáčela. Z původního podvozku jsem udělal 4 díly, zadní je přišroubován do původního komínku, přední část a bočnice jsou vlepeny do karoserie.
Kokpit, který jsem prořízl kvůli motorku jsem přilepil také do karoserie, vyztužil pryžovými pásky, do kterých jsem zavrtal 4 šroubky nesoucí Milanův podvozek s motorem a nápravami.
Zadní kola jsem mírně - cca 0,8 mm zúžil a vše jsem vlepil na osky 2 mm. Chybí mi ještě dva válcové magnety, Milan mi slíbil rychlé dodání, ale i bez nich jezdí auto velmi dobře.
Musím říci, že stavba tohoto modelu mi dala zabrat, hlavně proto, že jsem musel měnit své záměry s ohledem na rozměry auta.
Výsledek je ale velmi slušný. Když se na něj dívám trochu mi připomíná film mého mládí - Bulitův případ.
Příště ukáži model Peugeotu 905 a Porsche 911Carrera S.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
RUMOV
Příspěvky: 338
Registrován: 03 led 2014, 09:32
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Shelby Cobra Daytona coupe 1965 - 1:43 přestavba modelu

#2 Příspěvek od RUMOV » 27 črc 2015, 18:24

Moc pěkné...
Je vidět, že Milanova vize přestavby "kováku" na autodráhu večer u televize, se začíná naplňovat.. :D
To model nepřemýšlel jsi o natočení videa, k pověšení na trubku?

Aby se dalo kochat i jízdními vlastnostmi... ;)
...RUM BENE BIBITUR, HOMINEM TE ESSE, MEMENTO...

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Shelby Cobra Daytona coupe 1965 - 1:43 přestavba modelu

#3 Příspěvek od model » 27 črc 2015, 18:53

Přemýšlel, jen musím jen u Vítka zjistit jaké parametry musí mít soubor, aby šel přehrát.
Na rozdíl od Vás mám dráhu složenou v kufru, takže to bude spíše jednoduchý okruh na
rýsovacím prkně, ale snad nebude vadit, že tam nebude rákosí ...

Uživatelský avatar
RUMOV
Příspěvky: 338
Registrován: 03 led 2014, 09:32
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Shelby Cobra Daytona coupe 1965 - 1:43 přestavba modelu

#4 Příspěvek od RUMOV » 27 črc 2015, 19:39

Potřebuješ pouze účet na googlu a nahrát video na youtube...
potom stačí odkaz...
Trubka schroustá snad všechny formáty avi. mp4.flv.- víceméně co natočí např. telefon.
A bez rákosí se asi všichni obejdou.... ;)
...RUM BENE BIBITUR, HOMINEM TE ESSE, MEMENTO...

Uživatelský avatar
Petr L
Site Admin
Příspěvky: 792
Registrován: 15 pro 2013, 22:28
Bydliště: Praha

Re: Shelby Cobra Daytona coupe 1965 - 1:43 přestavba modelu

#5 Příspěvek od Petr L » 30 črc 2015, 11:42

No nevím, Já bych tam to rákosí asi ocenil :-)

Odpovědět