Ford GT 40 - 1:43 přestavba kovového modelu na dráhu

Odpovědět
Zpráva
Autor
model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Ford GT 40 - 1:43 přestavba kovového modelu na dráhu

#1 Příspěvek od model » 02 črc 2015, 19:27

Jsem tady opět, neúnavný upravovatel. Tentokrát to je kovový model Ford GT 40 od De Agostini v měřítku 1:43. Je možno ho zakoupit spolu s dalšími zhruba deseti typy vozidel v prodejnách Dráčik za 98 Kč.
Měl jsem ho doma asi měsíc a když jsem dokončil Porsche, svrběly mě ruce. Mám jeden kompletní podvozek od Milana a proto jsem se rozhodl jít do stavby. Mám objednán ještě motor, převody a kola, takže v této chvíli je model upraven na 80 % a až mi přijdou objednané věci, bude již hračka to dokončit.
Stavebnice Milanova podvozku je opravdu mimořádně povedená, protože se může použít jen část, přední vidlice a držák vodítka jsem v tomto případě nepotřeboval a uložil na další použití. Tento model má vzhledem k typickým zaobleným bokům vozu podvozek z plastu vytažen do karoserie a je stříknut bílou barvou. Spoj lícuje s linkou a nápisem Ford, takže je to hezky schováno a plastové šasí je velmi tuhé na zkrut. Zakreslil jsem si držák motoru a lupénkovou pilkou vyřízl otvor, totéž jsem udělal s kokpitem. Vše jsem vypiloval do přesných rozměrů. Dá se to dělat na koleně a platí - postupně pilovat a pořád kontrolovat.
Když jsem si proměřil výšku podvozku a průměr kol, vyšlo mi uložení vodítka těsně pod spodní hranu podvozku. Využil jsem otvor pro přední držák karoserie, kovový nálitek jsem odbrousil a do podvozku vypiloval otvor pro vodítku. Výšku vodítka jsem vymezil fíbrovou podložkou, kterou jsem obrousil a když jsem zašrouboval šroubek, vodítko se lehce otáčí a sedí v celé hloubce drážky, má distanci pro stěrače a kola se otáčejí. Uf, to je vždy největší problém to doladit.
Motorové lože připevním k podvozku dvěma šroubky a celé šasí doplním dalšími dvěma montážními otvory u přední nápravy. Tím si mohu podvozek jemně povolit, aby karoserie plavala a snad to pomůže k lepším jízdním vlastnostem.
Poslední věcí budou zadní kola. U tohoto modelu jsou válcové hladké disky, takže se bude moci na ně nasadit kvalitnější pneumatika.
Ještě provést nátěr v motorovém prostoru, aby to vypadalo a budu spokojený.
Hezký den přeji a zkuste to také, je to příjemná práce.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Ford GT 40 - 1:43 přestavba kovového modelu na dráhu

#2 Příspěvek od model » 02 črc 2015, 21:23

Jen chci doplnit fotodokumentaci, na žádost Vítka tam vkládám fotky auta na dráze Faro.
Už je tam pokus o zbarvení motorové části.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
RUMOV
Příspěvky: 338
Registrován: 03 led 2014, 09:32
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ford GT 40 - 1:43 přestavba kovového modelu na dráhu

#3 Příspěvek od RUMOV » 02 črc 2015, 22:06

Krásný...moc krásný...
je dobře, že Milanova myšlenka zprovoznění "kováků" pro radost funguje. :D

Jen snad malou připomínku, bohužel váha "slitinové" karoserie je dost limitující, co se týká jízdních vlastností.
Ano jezdí to, ale v mém případě velkého stoupání a klesání trati, je to občas honička udržet na všech čtyřech. :oops:

Ale na druhou stranu, ten dokonalý vzhled a detaily jsou v plastu asi nedostižné. :P
...RUM BENE BIBITUR, HOMINEM TE ESSE, MEMENTO...

Vítek

Re: Ford GT 40 - 1:43 přestavba kovového modelu na dráhu

#4 Příspěvek od Vítek » 03 črc 2015, 07:11

Dosažitelné je ledacos. Problém je spíš v tom, kolik je kdo ochoten investovat a co komu stačí. :!:

Třeba nabídka kol od "scala43" je víc než uspokojivá. ;)

Zrovna v tomto případě by sice stálo za úvahu kastli zaformovat, vyrobit laminátku a samotný kovový model použít jako dárce detailů. :idea:
Ale kolega ví, že 1:43 je marné měřítko, vhodné tak pro rozptýlení a budoucnost na doma má 1:32. 8-)

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Ford GT 40 - 1:43 přestavba kovového modelu na dráhu

#5 Příspěvek od model » 03 črc 2015, 13:03

Omlouvám se za informaci o ceně kovových modelů De Agostini 1 :43. Byl jsem tam dnes a cena je 109 Kč.
Asi jsem uvedl cenu z účtenky, protože mám u nich kartu se slevou.
Stejně je to zajímavá cena i pro možnost, že auto použijete jako základ formy třeba pro laminování.
Možná to bude cesta jak si opatřit hezké karoserie. Dekály snad nebudou tak velký problém.

Odpovědět