Tahače na domácí dráze

Zpráva
Autor
Jirka B
Příspěvky: 414
Registrován: 23 pro 2013, 21:37
Bydliště: Brno

Re: Tahače na domácí dráze

#11 Příspěvek od Jirka B » 24 bře 2014, 16:02

To-HonzaS - to zmatovnění vzniklo hlavně přestříkáním bezbarvým lakem.Já jsem právě někde četl o tom chemoprenu.Proto jsem ho použil a no a nevyšlo.

HonzaS
Příspěvky: 551
Registrován: 22 pro 2013, 19:10

Re: Tahače na domácí dráze

#12 Příspěvek od HonzaS » 24 bře 2014, 17:56

Aha, tak to mě nijak nepřekvapuje, to je úplně normální a prošel si tím nejeden z nás.

Jirka B
Příspěvky: 414
Registrován: 23 pro 2013, 21:37
Bydliště: Brno

Re: Tahače na domácí dráze

#13 Příspěvek od Jirka B » 28 bře 2014, 14:23

Jen poznámka k odkazu na foto mých tahačů.Měl jsem to blbě.Už je to opravené.Tak můžete koukat.Jirka B

Jirka B
Příspěvky: 414
Registrován: 23 pro 2013, 21:37
Bydliště: Brno

Re: Tahače na domácí dráze

#14 Příspěvek od Jirka B » 16 dub 2014, 18:14

Ahoj.Tak tady mám druhou vlaštovku,jak jsem slíbil.Tentokrát mi to dalo zabrat.Pořád něco nesedělo a pořád jsem něco předělával.Taky to tak vypadá.Předlohou byl běžný tahač.Když jsem posadil karoserii na podvozek,tak to vypadalo jako tahač.Jen za to dát návěs.Tak jsem musel odříznout střechu a kabinu snížit, aby to vypadalo trochu jako závoďák.Takže model je Man./původně to měl být Mercedes/.Podvozek opět plech,dráty a kuprextit.Díly stejné jako u předcházející Buggyry.Karoserie laminátová.Rozměry modelu: š-50mm, d-117mm i s rámem,v-50mm. Model váží 70g. Už jsem objevil i problém ,který mám při práci s modely a vždy mi zkazí výsledek.Je to spěch. Moc to hrotím,ale vždy až těsně před koncem. Takže příště to snad bude lepší.Tady jen 3 foto.Kdo chce vidět více,tak tady http://skipper1.rajce.idnes.cz/Tahac_Man-2.cast_stavba/
Nedal jsem již tolik fotek,protože postup byl stejný jako u Buggyry. Jirka B
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Vítek

Re: Tahače na domácí dráze

#15 Příspěvek od Vítek » 17 dub 2014, 05:11

Jirko, máš můj velký OBDIV za to co zde prezetuješ. Zejména s ohledem na to, že se jedná stavbu od absolutní nuly a taky s ohledem na měřítko a velikost modelu. Ta vynikne až při porovnní s klasickými modely v 1:32 (Tatra je kratší než Porshe 917) nebo při porovnání s velkým kamionem od MAXI-PU. A výsledná kvalita stavby je taky výborná.

RESPEKT!


Sám si sypu popel na hlavu, že ještě nemám dokončené dekály na Tatry :oops: Ale dělám na tom. ;)

HonzaS
Příspěvky: 551
Registrován: 22 pro 2013, 19:10

Re: Tahače na domácí dráze

#16 Příspěvek od HonzaS » 17 dub 2014, 08:36

Samotná karosérie je parádní. Díval jsem se na tvůj link se stavbou ve větším rozlišení a přijde mi, že obtisky jsou nějak moc silné a nepřiléhají. O obtížnosti soutisku barvy obtisku a podkladu jsme psali jinde - je to skoro nemožné a daleko efektivnější je dát si práci s dokonalým obstřihem. Jsou obtisky vytištěné na WD papír nebo je to nějaká silnější fólie?

MAXI-PU
Příspěvky: 395
Registrován: 02 úno 2014, 19:10
Bydliště: Púchov

Re: Tahače na domácí dráze

#17 Příspěvek od MAXI-PU » 17 dub 2014, 09:48

Máš to veľmi pekné. Pri takom malom merítku si sa s tým hodne nadrel. Ja osobne si vážim každú vlastnú prácu a teší ma keď vidím nadšenie a chuť urobiť niečo vlastné, je vidieť že máš modelárskeho ducha. Pokračuj a držím palce

Jirka B
Příspěvky: 414
Registrován: 23 pro 2013, 21:37
Bydliště: Brno

Re: Tahače na domácí dráze

#18 Příspěvek od Jirka B » 17 dub 2014, 13:26

Dík za pochvalu,moc mě to těší.A pak s chutí na další. To-Vítek-na Tatry zatím dělám podvozky,takže buď v klidu.Chvíli to potrvá.Teď už to nebudu tak hrotit. To Honza.-Na radu jsem si nechal tisknout obtisky na hrníčkovou folii.Když se na to dívám očima přez brýle,tak to vypadá dobře.Ovšem na fotkách ta folie vypadá jako by měla 1mm tloušťku.Ta folie se jmenuje The Magic Touch.Popřípadě poraďte.Kdysi jsem zakoupil obtiskový papír na laserové tiskárny a zdálo se mi dobré.Co je WD papír? Nebo jak se to jmenuje? Přivítám každou radu. Jirka B

HonzaS
Příspěvky: 551
Registrován: 22 pro 2013, 19:10

Re: Tahače na domácí dráze

#19 Příspěvek od HonzaS » 18 dub 2014, 06:09

Tím WD jsem myslel waterdecals papíry, protože mi tvé obtisky připadaly jako silnější fólie. The Magic Touch má hodně druhů papírů s různou tlouštkou vrstvy, od tenkých po silnější (podle účelu jejich použití). Já jsem jich zkoušel několik, nejvíc se mi asi osvědčila tenká verze pro laserové tiskárny. Byl tam ale zase trochu problém s výběrem tiskárny, protože u některých byla teplota zapékání příliš vysoká a obtisk se pak trhal. Bohužel, univerzální rada nejspíš neexistuje...

Uživatelský avatar
Petr L
Site Admin
Příspěvky: 792
Registrován: 15 pro 2013, 22:28
Bydliště: Praha

Re: Tahače na domácí dráze

#20 Příspěvek od Petr L » 18 dub 2014, 07:52

Vidím, že se nám rýsuje další vlákno - tisk na obtiskový papír :-)

Odpovědět