Renovace a opravy 1:43, aneb co je malé, může být i hezké

Zpráva
Autor
model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Renovace a opravy 1:43, aneb co je malé, může být i hezk

#31 Příspěvek od model » 29 led 2016, 18:26

Pokud se jedná o magnety, psal jsem v jiném vlákně o nutnosti vyměnit magnety na autech Carrera GO právě proto, že byly
úzké a u Fara jezdila auta "na štorc". Pouze jsem zakoupil a vložil magnet do původního místa, jen jsem propiloval otvor.
Možná to byla náhoda, ale výška magnetu nad podložkou je taková, že přítlak je, ale dá se s auty i driftovat.
Pochopitelně se dá pohrát s vkládáním tenkých plastových proužku pro získání optimálních vlastností, to záleží na Vás.
Nebo si vložte do otvoru plastovou destičku tlustou cca 5 mm a kupte si dva válcové magnety, které třeba nabízí Milan ve své stavebnici.
Určitě se dají koupit u prodejců magnetů. Mají průměr 3 mm a výšku 5 mm. Když si vyvrtáte do plastové destičky vlepené do podvozku
dva otvory o průměru 2,9 mm, můžete jednoduše tyčinky vysouvat a zasouvat do požadovaného přítlaku. V plastu magnety drží i bez
lepení, pochopitelně není na škodu zakápnout nějakým odstranitelným lepidlem.
Já si takhle doplnil těmito magnety podvozek 1:32 a funguje to. Výhodou je, že si zvolíte umístění magnetů podle vodičů dráhy.

stembas
Příspěvky: 263
Registrován: 18 říj 2015, 14:25

Re: Renovace a opravy 1:43, aneb co je malé, může být i hezk

#32 Příspěvek od stembas » 29 led 2016, 19:07

diky to mi staci, nechce se mi prohledávat vlakno.Jinak všechno doma mam. a ted uz jsem presne v obrazu.

Jirka B
Příspěvky: 414
Registrován: 23 pro 2013, 21:37
Bydliště: Brno

Re: Renovace a opravy 1:43, aneb co je malé, může být i hezk

#33 Příspěvek od Jirka B » 29 led 2016, 19:26

To-stembas. Dělám taktéž modely 1/43.Dráhu mám carreru Go na pevno na panelu.Když jsem začínal koupil jsem si modely od Go.V Brně se občas v akci dali sehnat i za 250,-Kč,potom jsem sehnal modely od SCX.Nejlépe jezdí nascary od SCX,pěkně se s nimi driftuje.Teď si již vyrábím modely vlastní. A ještě se vrátím k tomu rozšíření dráhy.Pokud to máte napevno,tak je to velice jednoduché. Já jsem na rozšíření použil kartonové krabice potřebné tloušťky.Vyřízl potřebný tvar.Ten jsem z obou stran natřel rozředěným lepidlem Herkules.Pak jsem to natřel barvou a přilepil k dílům dráhy. Tady se můžete podívat. Viz.http://skipper1.rajce.idnes.cz/

stembas
Příspěvky: 263
Registrován: 18 říj 2015, 14:25

Re: Renovace a opravy 1:43, aneb co je malé, může být i hezk

#34 Příspěvek od stembas » 29 led 2016, 21:33

to-Jirka B. Diky za info. Znam takovy způsob z lepenky, jenze draha je na zemi a pokud se nato nahodou slapne je to promackle. Vyresil jsem to hned, pouzil jsem rozsireni cervenobile od NINCA ma stejny polomer.pritahl jsem to drzaky na mantinely CARRERA ze zadu a do nich jsem zasunul ne ty barevne svodidla CARRERA ale upravil jsem si klasicke bile GONIO a zasunul je tam a drzi. Zatím nemam fotak tak nemuzu posilat fotky, ale uz to resim.
Ano ,zrovna nascary se mi libi. Jezdil jsem do Brna pro nejake autíčka prave do prodejny která je kousek od Ronda smerem k Mendlaku (takova zadni ulice) kde se prave specializoval na SCX. Nascary sbiram. Mam od SCX, CSALEXTRIC, CARRERYi REVELLU.Bohuzel v evrope asi nascary skoncili. A Ten prodavac mi rikal ze tam chodi nejaky pan a specializuje se na nacsary. Mozna ze mmluvil o Tobe

milangs1200
Příspěvky: 146
Registrován: 07 zář 2014, 17:53

Re: Renovace a opravy 1:43, aneb co je malé, může být i hezk

#35 Příspěvek od milangs1200 » 30 led 2016, 17:24

fabia1.jpg
Ahoj , tak jsem se zbavil nějakých záležitostí a zase modelařím. Nejurputnější to bylo ve čtvrtek odpoledne, protože jsem musel postavit na můj podvozek dvě auta, abych je vzal na ukázku a veletrh do NORIMBERKU. VW Brouk v policejní verzi(Carrarama) a Škoda Fabia (Abrex). 4 hodiny práce a autíčka jezdila na první pokus. Zjistil jsem ale, že díky větší váze karoserie, než na jakou je autodráha stavěná, je rozdíl v jízdě. Carrera GO má nejslabší trafa. SCX má trafa lepší a nejlépe jezdí autíčka na dospělé Carreře. To jen tak na okraj pro ty, co mají kovová autíčka.
Na veletrhu jsem byl dost zklamaný. Samá čína a drony. Burago, Carrera a další zajímavé firmy za plotem a jen pro zvané. Jedno mě ale potěšilo. Při návštěvě u mého jediného nejmenovaného dodavatele motorů se brouk s podvozkem tak líbil, že nakonec skončil i s dalším holým podvozkem ve vitríně. Takže, kdo jste byli na veletrhu a zakopli jste o tu rohovou vitrínu, a poznali jste to co jste viděli pouze na fotkách , tak jste mi udělali radost. A kdo ne, tak snad příště. Obědnal jsem si na test nové motorky- menší na formule a nebo na placky a kabria. A samozřejmě jsem jednal o dodávce dalších motorků, když je ten zájem.
To stembas- mě také baví ladit a vytvářet nové podvozky, ale tam moc prostoru v 1/32 moc není, pokud jde o ty plastové podvozky. Proto jsem se vrátil ke1/24. Ale nesmí se tak často měnit pravidla! A ještě k horšímu- předepsaná velká váha. Pokud jde o 1/43, tak tam toho také moc nepoladíš- magnety ,váha ,pneumatiky a vodítko. Auta jezdí dost rychle, takže se krása karosérie nevychutná. Proto jsem se pustil do těch těžkých potvor. Velký výběr modelů- prakticky na co si vzpomeneš, to se dá sehnat. Jezdí to maketovou rychlostí, a i to krásně driftuje , takže to musíš víc řídit, než lehká autíčka. Můžeš si pořídit to auto, ve kterém jsi se učil řídit a nebo na které máš nějaké jiné a mnohdy nezveřejnitelné-o to příjemnější vzpomínky! Prostě takový relax s přáteli. Připravuji tribuny, garáže, domečky , figurky a další. Pro inspiraci jsem si právě včera byl na veletrhu. Kamarád mi říkal, že budu dělat takové mašinky ale v měřítku 1/43 a také že začínám nový modelářský obor. To zrovna ne, ale nastínil mi směr.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

milangs1200
Příspěvky: 146
Registrován: 07 zář 2014, 17:53

Re: Renovace a opravy 1:43, aneb co je malé, může být i hezk

#36 Příspěvek od milangs1200 » 30 led 2016, 17:27

Ještě něco
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Jirka B
Příspěvky: 414
Registrován: 23 pro 2013, 21:37
Bydliště: Brno

Re: Renovace a opravy 1:43, aneb co je malé, může být i hezk

#37 Příspěvek od Jirka B » 30 led 2016, 18:30

Ahoj Milane,až budou ty nové motorky dej vědět.

milangs1200
Příspěvky: 146
Registrován: 07 zář 2014, 17:53

Re: Renovace a opravy 1:43, aneb co je malé, může být i hezk

#38 Příspěvek od milangs1200 » 30 led 2016, 18:42

Určitě. Mají menší průměr, na 12v jeden má 15000ot a druhý 24000. Jeden je kratší než stávající a druhý zase delší. Jde především o volty a zástavbové rozměry. Aby se vešly do starých formulí. Tam ta karoserie nebude tak těžká. Ono ale není z čeho vybírat. Nehodlám s tím závodit, ale jde mi především o ten krásný pohled na jedoucí maketu.
Milan

řepák
Příspěvky: 71
Registrován: 19 kvě 2016, 17:30

Re: Renovace a opravy 1:43, aneb co je malé, může být i hezk

#39 Příspěvek od řepák » 03 čer 2016, 20:45

Už přemýšlím, skoro vím, co to bude až mě to chytne tak jako vás :-)...Já se blbě vyjádřil ,až na to budu mít čas .. třeba v zimě .
Model 2016
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Renovace a opravy 1:43, aneb co je malé, může být i hezk

#40 Příspěvek od model » 04 čer 2016, 11:25

Kolegové, ještě jeden problém vidím pro maximální uspokojení nás co přestavují modely 1:43.
A to jsou dekály. Mám rozdělaná auta, karoserie nastříkané, Milanovy podvozky připravené
a poslední kapka jsou ty obtisky. Vím, že se to dá dělat i doma, s počítačem umím,
ale třeba se najde někdo, jako Vítek, který opravdu umí.
Konkrétně - Škoda 120 v barvách Barum týmu, Porsche 917 v barvách GESIPA a poslední Porsche 917/30
ve žluté logo BOSCH.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Odpovědět