Testovací okruh, redukce Cartronic (Carrera) na číňana...

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
RUMOV
Příspěvky: 338
Registrován: 03 led 2014, 09:32
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Testovací okruh, redukce Cartronic (Carrera) na číňana...

#1 Příspěvek od RUMOV » 07 dub 2015, 10:08

Malinko jsem "upgradoval" svůj domácí testovací okruh, třeba se někomu bude hodit...

Jelikož se jedná o "domácí obývákovou zkušební dráhu", byly dány dva základní požadavky.
1. na co nejmenší ploše... (z důvodu rodinného kompromisu) :lol:
2. vytvořit co nejdelší okruh... (z důvodu autodráhové diagnozy) :oops:

Pokud možno s možností testování jízdy jak ve vnějších, tak vnitřních obloucích, s delší rovinkou a přejezdem přes křížení... :idea:

Jako základ jsem použil díly Cartronic, které jsou naprosto totožné jako díly Carrera, (a které díky mechanismu spojování vydrží i průjezd vysavače),
do kterých jsem vyrobil redukci na křížení z "noname" čínské dráhy.
Celkový okruh vypadá jako nekonečná smyčka, s regulovatelným napájením 0-12 voltů a pouze jedním ovladačem.
IMAG4027.jpg
Nejdříve jsem elektricky upravil zapojení ovládacího panelu, pouze na jednu drážku a jeden ovladač. :idea:
zapojení.jpg
A potom mechanicky upravit díly Cartronic, tak aby pasovaly do číňana.
Přiříznout na požadovanou délku, (v mém případě 49 cm délka celé vložené redukce) a horkým lepidlem opět spojit. Tam kde scházely propojovací hroty, jsem použil obroušené hřebíky, kterými jsem díly propojil.
kříž.jpg
Potom už jen stačilo připojit napájecí díl, spoje zabrousit, zaretušovat černou barvou a je hotovo... ;)
IMAG4009.jpg
Připojení napájení i ovladače je pomocí 3,5 jacku z původní autodráhy Cartronic, napájení obstarává zdroj z PC s regulací,(možnost jízdy jak aut Carrera na 12 voltů, tak třeba Artin na 6 voltů), hodnota ovladače je 14 ohm.
Jelikož sem více fotek nenacpu, podrobnější foto postup je zde...
https://plus.google.com/u/0/communities ... d807345803
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
...RUM BENE BIBITUR, HOMINEM TE ESSE, MEMENTO...

Odpovědět