Carrera Go 1:43, co vylepšit?

Zpráva
Autor
milangs1200
Příspěvky: 146
Registrován: 07 zář 2014, 17:53

Re: Carrera Go 1:43, co vylepšit?

#11 Příspěvek od milangs1200 » 11 bře 2015, 11:45

Ano, je to o to, co všechno s tím autíčkem chceš dělat, kolik do toho chceš investovat času a peněz. Já jsem také začal vymýšlet malé auto na základě zkušeností ze 1/24 -výkonný motor, řezané šasi, šroubovací převod, mechy a pod., ale zatím jsem to pozastavil, protože je otázka, jestli bych to na malé domácí dráze dokázal vůbec uřídit.
Takže si myslím, že takový optimální kompromis pro GO je vodítko, ladění magnetů a trochu zalaborovat s gumama + dovážení.

Uživatelský avatar
RUMOV
Příspěvky: 338
Registrován: 03 led 2014, 09:32
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Carrera Go 1:43, co vylepšit?

#12 Příspěvek od RUMOV » 11 bře 2015, 13:05

Jo jo, Milanova věta "pokud bych to dokázal na domácí dráze uřídit" asi přesně vystihuje skutečnost... :P
Přirovnal bych to asi k tomu, jako kdyby někdo nacpal do trabanta motor z ferrari a pak zjistil, že s ním nemůže jezdit na nákupy, protože ho nezabrzdí. :lol:
Mě bohužel na Rumoringu auta i lítají, převýšení 25 cm je hodně znát, a pustit tam Go na 14 voltů, také to neuřídím. A proto pokud přizvednu magnet, zbývá už jen zátěž na předek a vodítko. :roll:

Honzo, myšlenka kovového držáku vodítka je skvělá, stejně je většinou potřeba dopředu tam min 5 gramů. Probroušené držáky přední osy jsem zkusil a funguje to, oni přední kola jsou stejně jen na ozdobu.
Nezávislé přední kola chci zkusit taky, uvidíme, problém u prcků je s místem, pokud do 911 dám dopředu jako osvětlení ledky, kondenzátor, držák na vodítko a kablíky, prd se tam vejde.

Bohužel mě tato "úchylka" poslední dobou nějak pohltila a vozový park se rozrostl, a investovat do každého prcka půllitr a vyrobit z něj toho trabanta nechci. ;)
Proto se snažím plést z ..... bič, a nazapráskat si ruce. :D
...RUM BENE BIBITUR, HOMINEM TE ESSE, MEMENTO...

HonzaS
Příspěvky: 551
Registrován: 22 pro 2013, 19:10

Re: Carrera Go 1:43, co vylepšit?

#13 Příspěvek od HonzaS » 11 bře 2015, 13:45

Kovový držák vodítka není žádné novum, začali jsme s tím už někdy před 8 lety po vzoru Krušnohoru. Jen jsme časem přešli na vlastní výrobu z 2mm oceli nebo mosazi a řezání vodním paprskem. V prostoru u předních kol je právě dělená osa ideální - uvolní tam spoustu místa. Stačí vlepit do předních pilobloků ložiska (objímku) pro osu a do nich natvrdo zapájet nebo vlepit zajišťovákem kousky duté osy směrem do podběhů. Disky kola se pak volně nezávisle otáčejí, jen připájíš na konce os podložky (nebo zalepíš nýtky) proti vypadnutí. Možná to popisuji složitě, ale je to primitivní a minimálně 50 let to funguje k všeobecné spokojenosti :D .

Uživatelský avatar
Petr L
Site Admin
Příspěvky: 792
Registrován: 15 pro 2013, 22:28
Bydliště: Praha

Re: Carrera Go 1:43, co vylepšit?

#14 Příspěvek od Petr L » 11 bře 2015, 20:16

Pro ilustraci foto zmíněné úpravy na modelu NASCAR z doby ještě před vyřezáním držáků vodním paprskem :-)
nascar3.jpg
U tohoto modelu je držák oproti běžnému způsobu montáže uchycený zespod, protože se prolis v podvozku pro takové řešení přímo nabízel..
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Odpovědět