Mazání motoru, popř. jeho oprava...

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Petr L
Site Admin
Příspěvky: 792
Registrován: 15 pro 2013, 22:28
Bydliště: Praha

Re: Mazání motoru, popř. jeho oprava...

#11 Příspěvek od Petr L » 12 úno 2015, 23:19

RUMOV píše:Pokud vycházím z předpokladu že olej je izolant, tak by to neměl být problém.Magnetické pole umastit asi moc nejde. :lol:
Magnetické pole asi neumastíš, ale spolehlivě po zatečení do motoru umastíš uhlíky a kolektor. Co se pak vevnitř děje ještě žádnému motoru nepomohlo a u hodně motorů to vede rovnou ke smrti. Olej nabere případné nečistoty a to vše většinou alespoň trochu zahoří a tím se motor poškodí, pokud se ho podaří vyčištěním resuscitovat, většinou už nikdy nedosáhne původních parametrů.
Takže s mazáním veeeeeeelmi opatrně !

Pavel
Příspěvky: 6
Registrován: 24 pro 2013, 00:59
Bydliště: Beroun

Re: Mazání motoru, popř. jeho oprava...

#12 Příspěvek od Pavel » 13 úno 2015, 14:58

Ahoj, možná bych to měl napsat jinam, ale sem to teď zapadá.
Mám doma Carrera Evo (formule) a digi sloučené a tím jsem provedl digitalizaci. Část aut Carrera jsem digitalizoval, část byla digi - vše Carrera. Ta digi dráha byla se třemi F1 a 2 cesťáky a ty byli bazarové. Všechny auta začali časem jezdit pomaleji, nebo po několika kolech zpomalovali a vrčeli/chrčeli.
1. problém byl, že plastové pastorky se protáčeli. Zadní osy s převodama a s futrama jsem měnil již dříve kůli gumám. Vyměnil jsem pastorky a zároveň...
2. problém byly právě motory – p. Zedníček mi poradil vykoupat v lihu, stačilo jen rukou protočit a to hodně pomohlo, radil provizorně máznout např. WD. Pomohlo to hodně.
Doporučil mi roztok čištění motorků od NSR a olej na promazání os motorků a futer od SCALE.
Vyčistil jsem, promazal jsem nejen motory, futra, ale i převody (vazelínou z rybářských potřeb, asi silikon) a všechna auta jezdí výborně. Používám na takovéto domácí ježdění se synem.
Tak snad to někomu pomůže.

Jirka B
Příspěvky: 414
Registrován: 23 pro 2013, 21:37
Bydliště: Brno

Re: Mazání motoru, popř. jeho oprava...

#13 Příspěvek od Jirka B » 13 úno 2015, 15:10

To Rumov-pracoval jsem na ovladačích na 1/32. Vnuk se chytil na velkáče a tak jsem vše dělal 2x. Na 1/43 se ovšem také pracuje.Čekám na teplo,až budu moci stříkat.
To Vítek-převinovat budu motor GO,který mi umřel.Ještě jsem ho nerozdělal,tak nevím co s ním je.Prostě netočí.A co se týká mazání,jak píší ostatní.Nic se nemá přehánět.

Vítek

Re: Mazání motoru, popř. jeho oprava...

#14 Příspěvek od Vítek » 13 úno 2015, 15:31

To Pavel Díky za příspěvek.
Co je nahoře je i dole. Aplikováno zde - je jedno jestli se závodí nebo jezdí doma. Udržba je prakticky stejná.
Uvedené přípravky jsou jistota. :!: NSR má v nabídce i vazelínu na převody.
"Vyprání" v lihu nebo technickém benzinu má jednu výhodu. Čisticí látky se rychle odpaří. Při propláchnutí destilkou je nutné motorek vysušit.
Druhá věc je, že auto je potřeba posuzovat jako celek, čili, jak Pavel přesně podotknul, nestačí řešit jen motor, ale i části s ním související - převod, ložiska.

vwenca zmínil jednu důležitou věc. Pravidelné neúdržování modelu, zejména jeho nečištění, může vést nejen ke zhoršení jízdních vlastností, ale i k poškození.


To Jirka B Podle mně je to ztráta času. ;)

Uživatelský avatar
Petr L
Site Admin
Příspěvky: 792
Registrován: 15 pro 2013, 22:28
Bydliště: Praha

Re: Mazání motoru, popř. jeho oprava...

#15 Příspěvek od Petr L » 13 úno 2015, 15:41

Já to sem nechtěl tahat, připadalo mi to již moc, ale když Vítek nakousnul tu vodu, tak pokud je motor hodně špinavý, tak ho po lázni v benzínu projedu v destilce a abych z něj dostal tu vodu, tak ho ještě jednou projedu v nové várce benzínu.

Třeba to může vypadat jako zbytečnost, ale mám v autech na závody motory některé i více jak čtyři roky, takže to nějaký smysl asi má :-)

Odpovědět