Auta Carrera Go

Zpráva
Autor
jirka78
Příspěvky: 4
Registrován: 01 led 2015, 23:58

Auta Carrera Go

#1 Příspěvek od jirka78 » 11 led 2015, 23:19

Ahoj, jsem tu nový a chtěl bych požádat o radu. Koupil jsem synkovi k vánocům autodráhu Carrera Go Hot Lap a k narozeninám po zkouknutí cen rozšiřujících setů ještě Formula Duel. Každá obsahuje 1x RedBull a k němu jedna Ferrari a druhá McLaren. A teď k dotazu, RedBully mají nižší rychlost, než obě zbylá auta a při použití turba ( jinak neprojedou looping) je zas problém je udržet na dráze. Oproti tomu Ferrari i McLaren projedu celou dráhu cca 12 metrů na plný plyn a bez turba ( vyzkoušel jsem všechny vozy se všemi ovladači na obou dráhách) . Auta jsem rozebral, vyčistil, seřídil kartáčky, magnety jsem nechal, jak jsou. Všiml jsem si ale, že RedBully mají menší průměr koleček a pneu mají tvar soudečků, zbylé dvě mají průměr větší a plochy rovné = větší přilnavost a myslím i rychlost. Bohužel ale nejdou pneu zaměnit, protože i disky mají jiný průměr. Nemáte někdo nějaký nápad co stím ( a taky se chci zeptat, jestli myslíte, že je to tak správně ) ? Díky za případné reakce ! Jirka 78

Jirka B
Příspěvky: 414
Registrován: 23 pro 2013, 21:37
Bydliště: Brno

Re: Auta Carrera Go

#2 Příspěvek od Jirka B » 12 led 2015, 14:36

Ahoj.Modely carrera Go mají různé průměry kol /odlišné/.Co model to jiný průměr.A jiné jízdní vlastnosti.Co se týká rozdílných rychlostí ,s tím asi moc neuděláš.Ono i motory nejsou,co se týká otáček stejné.I u motorů bývají odchylky.Jediné co můžeš udělat s těmi pneumatikami-mírně je zbrousit.Pokud nemáš žádné zařízení,lze to provést i na dráze.Na dráhu položíš jemný smirek,kola modelu se musí točit naplno a zlehka přitlačíš model na smirek.Pokud možno rovně.Tím to trochu spravíš ,aby nebyly kola soudkovitá a šišatá.Je určitá varianta,ale ta spočívá ve větší předělávce a je to trochu dražší.Ale to je spíš už modelářská práce.Ono narážecí disky s pneumatikami na těchto modelech věšinou hází.Musíš to brát tak,že je hračka pro děti,kde na takových detailech nezáleží.

Uživatelský avatar
Petr L
Site Admin
Příspěvky: 792
Registrován: 15 pro 2013, 22:28
Bydliště: Praha

Re: Auta Carrera Go

#3 Příspěvek od Petr L » 12 led 2015, 15:40

Rozdílné vlastnosti modelů jsou i u větších měřítek, stále platí, že nespravedlivější je mít na dráze auta stejného typu.
Rychlost modelů lze sladit i snížením napětí na motoru, některé modely dřív bývaly takto upravené již od výroby.

Uživatelský avatar
RUMOV
Příspěvky: 338
Registrován: 03 led 2014, 09:32
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Auta Carrera Go

#4 Příspěvek od RUMOV » 13 led 2015, 09:28

To Jirka 78...
S rozdílnými jízdními vlastnostmi různých typů autíček toho asi moc neuděláš, jsou takto vyrobeny a musel by jsi to řešit radikálněji. (vyměnit motor, kola, přizvednout magnet). Záleží kolik času tomu chceš věnovat...
Ale začal bych na dráze... :idea:
1. vyhodil bych looping, a místo něho bych přidal třeba šikanu,(looping mi připadá jako úplně zbytečný díl, jeho smysl jsem dodnes nepochopil). :roll:
2. Každou drážku bych napájel zvlášť, třeba z PC zdroje, s regulací napětí. Tím se dají částečně srovnat jízdní vlastnosti...Akce za pár kaček, výsledek hodně znatelný...(viz téma zdroje)...
3. Tlačítko turbo bych "překlemoval", tím dostaneš ovladač s odporem 30 ohm a ve spojení s regulací napětí se dá snížit napětí a rychlost. Pokud se Ti nechce rozebírat nový ovladač, kup nějaký jiný od hračkové autodráhy, je jich plné Aukro. Mají menší odpor,tím pádem větší rychlost při menším napětí.(viz téma ovladače 1:43).
A plynule bych přešel k autíčkům... :shock:
1. Obrousit kola jak radí Jirka...
2. Zkusit vyměnit pneumatiky, nevím zda na Carreru pasují ty od formulí od Shellu, na SCX ano, (viz téma SCX co vylepšit)...
3. Nebo vyměnit celá kola,opět od formulí od Shellu...
4. Poladit magnety, přizvednout, podložit...

Ale pozor,pokud se rozhodneš do těchto ůprav jít, dostáváš se na tenký led, a z obyčejného uživatele se stává drobný šťoural a ještě je to vcelku návykové... :D Pffff, prý hračka pro děti... :D :D
Přeji dobrou volbu a ať se daří. ;)
...RUM BENE BIBITUR, HOMINEM TE ESSE, MEMENTO...

jirka78
Příspěvky: 4
Registrován: 01 led 2015, 23:58

Re: Auta Carrera Go

#5 Příspěvek od jirka78 » 13 led 2015, 13:10

Ono synovi jsou 4 roky a v tom věku je looping vpodstatě zásadní, být po mém už je pryč, už jsem prosadil odstranění klopené zatáčky, tak možná časem i tohle půjde. Jen mě zklamalo, že koupím autodráhu s dvěma formulema a každá má dost rozdílný parametry. To nemluvě o nemožnosti závodění v zatáčkách ( auta se v nich vedle sebe nevejdou) , pár dalších drobných nedostatcích z výroby atd a to vše u obou sad. Jinak já se věnuju vláčkům v H0, tak časem možná nějaký úpravy budou.

Uživatelský avatar
Petr L
Site Admin
Příspěvky: 792
Registrován: 15 pro 2013, 22:28
Bydliště: Praha

Re: Auta Carrera Go

#6 Příspěvek od Petr L » 13 led 2015, 13:28

Formule nebrat, jezdí vždy hůř a ještě z nich pořád něco padá, je to zajímavé, ale nám se zase chytaly spoilerem za mantinel, vybral jsem z nich chipy, dal je do bedny a rozjezdil auta GT3 a je klid :-)

Jirka B
Příspěvky: 414
Registrován: 23 pro 2013, 21:37
Bydliště: Brno

Re: Auta Carrera Go

#7 Příspěvek od Jirka B » 13 led 2015, 15:57

Ahoj.Zarazilo mě,jak píšeš ,že v zatáčkách se nedá předjíždět,že auta se vedle sebe nevejdou.U GO auta díky silnému magnetu nejdou do smyku.Já mám dráhu Go.Od drážky k drážce je to 50mm.A auta takovou šířku nemají.Potkali by se v zatáčce jen ve smyku.Proto mě to udivuje.

jirka78
Příspěvky: 4
Registrován: 01 led 2015, 23:58

Re: Auta Carrera Go

#8 Příspěvek od jirka78 » 13 led 2015, 20:09

Kolidují přední spojlery se zadními koly. Bohužel je to tak, když jsem pak hledal recenze, je to vlastnost formulí. :-(

Uživatelský avatar
Petr L
Site Admin
Příspěvky: 792
Registrován: 15 pro 2013, 22:28
Bydliště: Praha

Re: Auta Carrera Go

#9 Příspěvek od Petr L » 13 led 2015, 21:38

No ono to asi bude tím, že GO se začalo vyrábět v 2001 a tenkrát byly formule trochu menší a hlavně kratší, takže vývoj formulí jde proti nim. U běžných aut to není takový problém a pokud vadí, že auta jedou jako tramvaj, stačí vyndat, nebo snížit přítlak magnetů.
Jinak my jezdíme s Porsche GT3 a Porsche 911 a jezdí i předjíždějí se bez problémů, stejně tak Porsche 962 od Dslot43 se vejdou v klidu.

Kdo chce relativně malou, ale kvalitní prostornou dráhu na 1:43, ať si koupí buď staré díly dráhy Carrera Univerzal 132, nebo aktuální produkci Dslot43, Scalextric atp. v 1:32 a jezdí na tom s modely 1:43. Nezabere to tolik místa a jezdí se na tom parádně :-)

Jirka B
Příspěvky: 414
Registrován: 23 pro 2013, 21:37
Bydliště: Brno

Re: Auta Carrera Go

#10 Příspěvek od Jirka B » 14 led 2015, 11:19

Chlapci možná jsem trochu natvrdlý,ale pořád to nechápu.Formule Go má nejširší rozchod 43mm na zadních kolech. Je pravdou,jak píše Petr,formule jezdí jako šalina,žádný smyk ,ani se nehne a pokud to přeženeš vyletí.A už vůbec nechápu ,jak koliduje přední spoiler.Buď máš jiné rozměry dráhy a nebo jiná auta.Nevím?

Odpovědět