Výběr autodráhy 1:43

Zpráva
Autor
venca_h
Příspěvky: 10
Registrován: 01 led 2015, 14:22

Výběr autodráhy 1:43

#1 Příspěvek od venca_h » 08 led 2015, 13:21

Členění na jednotlivá témata je základem pro přehlednost DF. Proto není nutné obávat se založení nového vlákno. A taky proto jsem původní vlákno rozdělil a nově pojmenoval. Díky za pochopení.

Admin Vítek




Dobrý den,

nechci zbytečně zakládat nové vlákno tak si dovolím položit dotaz zde. Koukám po dráze 1:43 a na aukru jsem narazil na set autodráhy Carrera GO - dle obrázku a popisu osmička délka 2,4 m za 799,- kč. Cenově nic moc to vím, ale vzhledem k malému bytu pro mě větší dráha nemá aktuálně význam. Musel bych laboravat co stavět a většina dráhy by stejně byla v krabici a na seznámení dcery s autíčky by to stačilo :D

Potřeboval bych poradit zdejších znalců příp. prodejců zda to může být produkt Carrery, nedaří se mi takovou dráhu nikde na webu najít, všechny sety GO jsou s výrazně delší dráhou. Nerad bych koupil nějakou pochybnou kopii, abych se vyhnul problémům s případným rozšířením, opravou atd.

Děkuji

milangs1200
Příspěvky: 146
Registrován: 07 zář 2014, 17:53

Re: Výběr autodráhy 1:43

#2 Příspěvek od milangs1200 » 08 led 2015, 15:36

já bych se raději podíval po SCX. Vloni po Vánocích ji měli v Makru ve slevě za super cenu a autíčka jsou lepší.
Ahoj Milan

Uživatelský avatar
Petr L
Site Admin
Příspěvky: 792
Registrován: 15 pro 2013, 22:28
Bydliště: Praha

Re: Výběr autodráhy 1:43

#3 Příspěvek od Petr L » 08 led 2015, 17:29

Dráha na kterou se ptá Venca _h není klasická dráha Carrera Go, ale "low cost" set na baterie Carrera, Označení na obalu je Carrera racing system.
Pravděpodobně to budou díly a auta GO s ovladači, mantinely a příslušenstvím ze starší již nevyráběné řady. Napájecí díl obsahuje pouzdro na baterie, jinak vypadá jako díl GO. Jistota, že je to Go není 100%, ovšem na obalu je údaj o měřítku 1:43, což ukazuje na Carrera GO, u Profi Carrera udávala měřítko 1:40. Díky použití čtyř baterií "buřt" asi budou mít auta jiné motory než u GO.
CRR63000.jpg
CRR62196.jpg
CRR62199.jpg
CRR62195.jpg
Manuál k dráze

http://www.carrera-toys.com/fileadmin/u ... WEB_03.pdf
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

venca_h
Příspěvky: 10
Registrován: 01 led 2015, 14:22

Re: Výběr autodráhy 1:43

#4 Příspěvek od venca_h » 08 led 2015, 19:02

Dobrý večer ve spolek,
mnohokrát děkuji Petrovi L za naprosto vyčerpávající vysvětlení celé problematiky ( nejen zde na fóru, ale i po emailu). To jsou ty neúplné popisy na aukru, měl jsem původně nakročeno psát prodejci zda je v setu vše včetně trafa, páč cena mě přišla strašně nízká na Carreru. Nakonec jsem se rozhod požádat o radu zde.O setech na baterie sem neměl tušení a je to pro mě tímto nezajímavé, radši si připlatím pár stovek za klasické GO. Už vidím jak by to v reálu probíhalo, postavím dráhu a zjistím, že nejsou baterie ...

ještě jednou děkuji

Uživatelský avatar
Akulacz
Příspěvky: 6
Registrován: 08 pro 2014, 10:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr autodráhy 1:43

#5 Příspěvek od Akulacz » 08 led 2015, 22:32

Na alze mají zánovní Carrera Evolution – Ferrari Duel za. 1800 zkusil bych se zeptat v jakém je stavu, v balení je 5,3m dráhy a 1:32 formule, sice zabere více místa ale podle mě by to byla lepší volba než GO zabere tedy 2x0,8m pokud by to nebyl problém.

Uživatelský avatar
RUMOV
Příspěvky: 338
Registrován: 03 led 2014, 09:32
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr autodráhy 1:43

#6 Příspěvek od RUMOV » 08 led 2015, 23:03

To venca...
Pokud by jsi byl ochotný dát 1486 kaček, za SCX, měl bych pro tebe tip.
Jelikož sem nemůžu dát odkaz, zkopíruju Ti pouze popis, ale SCX je určitě lepší než GO.(zrovna o vánocích jsem řešil problém Carrery u kamaráda, s vyzkratovaným propojením a to u úplně nové dráhy)
A navíc k tomu dostaneš dvě auta gratis a to už jde...

Popis zboží Autodráha SCX Compact F1 ovál + bonus
Autodráha SCX Compact F1 v měřítku 1:43 s formulemi F1 McLaren Mercedes, F1 Ferrari a jednodušší oválnou tratí o délce 3 metry. Formule F1 SCX Compact jsou vybaveny vykonným motorem, silným magnetem a detailně zpracovaným šasi. Jako bonus navíc k autodráze získáte auta Tuning SCX37000.
Balení autodráhy SCX Compact F1 ovál obsahuje: McLaren Mercedes, Ferrari, Standardní oblouk 90° (4), Ovladač (2), Rovinka napájecí (1), Rovinka 342mm (1), Rovinka 228mm (2), Křížení (2), Bariéry (4), Počitadlo kol (1), Elektronický transformátor(1).
Ovladače u autodráhy SCX Compact F1 ovál jsou díky své menší velikosti uzpůsobené dětským rukám, přitom se ale pohodlně drží i dospělým. Ovladače také obsahují tlačítko 'Turbo' pro okamžité zvýšení rychlosti na maximum. Dráhové modely jsou zpracovány z velmi odolných materiálu a vydrží i nešetrné zacházení. Autodráha řady SCX Compact je určena již dětem od 4 let.

Naše cena: 1486,- Kč
Standardní cena na trhu: 1599,- Kč

Odkaz po mailu, zboží mají skladem, a za ty peníze to je slušná nabídka.
Auta SCX mají vodítka na rozdíl od GO a nejsou tak "přibitá", viz téma SCX co vylepšit...
Držím palce při výběru...
...RUM BENE BIBITUR, HOMINEM TE ESSE, MEMENTO...

venca_h
Příspěvky: 10
Registrován: 01 led 2015, 14:22

Re: Výběr autodráhy 1:43

#7 Příspěvek od venca_h » 09 led 2015, 00:32

to RUMOV : To je na tom Carrera tak bledě s kvalitou? Bral sem jí jako jednu z prestižních a rozšířených značek, tak jsem koukal po ní. Před pár lety jsem oživoval 74 mm od Itesu a to sem si vypomoh pár věcma od Fara a návodama od T.Herdera. Bohužel do současných bytových podmínek je to moc velký, aby to jezdilo bez problémů (malej okruh = přehřívání ovladačů) tak koukám po 1:43.
Každopádně díky za tip, našel jsem dle popisu - teda myslím Hradec ? Cena, no jako vždy když něco dlouze vybírám leze nahoru, na druhou stranu radši připlatím než to od rozbalení krabice opravovat a ladit. Rozměrově je to v pohodě, čtyři auta taky dobrý. Hodil jsem oko do toho vlákna o SCX a začíná to slibně - pochůzí pro 2 leté dítě :D ( malej je 2,5) .....

Uživatelský avatar
RUMOV
Příspěvky: 338
Registrován: 03 led 2014, 09:32
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr autodráhy 1:43

#8 Příspěvek od RUMOV » 09 led 2015, 01:48

To venca..
Já byl taky překvapen kvalitou té Carrery, a to se jednalo o originál. Spečené dráty na křížení a zkrat na obě dráhy - pigmej měl asi špatný den. :D
Co se týká SCX, koupil jsem si ty tunning auta,(už jsem to sem psal), a po dovážení na předek jsou super.Pro sebe si můžeš přizvednou magnet ať to nemáš tak jednoduché :oops:
Obrovská výhoda je právě to vodítko, které to dětské hraní "vydejchá" líp než trn od Go. A pokud dáš malému regulaci třeba na 9-10 voltů tolik se nenaběháš nasazovat.
Na těch 9 voltů to jezdí dobře a dá se to uřídit i dítětem. Možná i proto s nimi jezdí mé pubescentky. :idea:
https://www.youtube.com/watch?v=38_wOa7oSfE
A nebo další varianta, nakoupit auta po 130 kačkách za kus, (to tak nebolí) a udělat z autodráhy horskou dráhu. :lol:
https://www.youtube.com/watch?v=dTqv7P1_VU4
Hodně štěstí
...RUM BENE BIBITUR, HOMINEM TE ESSE, MEMENTO...

Vítek

Re: Výběr autodráhy 1:43

#9 Příspěvek od Vítek » 09 led 2015, 09:59

Přes množství prodaných setů a zvyšující se kvalitu aut (povrchové zpracování) je 1:43 stále jen úvodem k autodráze. ;) A set na baterie, pak úvodem k úvodu. Při cenách za sety, kdy podstatnou část z ceny spolknou práva k předlohám, je malý zázrak, že to vůbec funguje. Takže je pomalu jedno která značka. Smůla na vadný kus tedy může být.

Carrera GO malinko mate informacemi o délce. Do délky dráhy započítává loopingy a díky nim naskakuje délka. Loopingy jde jak vynechat, tak jde postavit úplně jiný tvar než předpokládá set. Takže v případě zaměření na Go bych se díval po setech s minimem loopingů. 8-)

K úvaze a pozornosti bych ještě doporučil autodráhy od Scalextric. Samotná dráha je menší, ale perspektivně zvládne i 1:32. :idea:
Ovšem jestli na ní budou fungovat auta Carrera GO - kolík - to fakt netuším.

Uživatelský avatar
Petr L
Site Admin
Příspěvky: 792
Registrován: 15 pro 2013, 22:28
Bydliště: Praha

Re: Výběr autodráhy 1:43

#10 Příspěvek od Petr L » 09 led 2015, 17:26

Osobně jsem s Carrera spokojený. Mám setů, dílů dráh a aut GO, D143, EVO, D132, Profi a Servo hodně a nikdy jsem na nic takového o čem píšete nenarazil, vypadá to, jako by někdo pustil na trh 2. jakost.
Měl jsem jedno auto D143 co nešlo naprogramovat - vyměněno obratem u dovozce. Kolega měl jednou po několika letech provozu závadu na chipu u D132, ale auto bylo tak olítané, že byl zázrak, že je pryč pouze chip. Když před lety Carrera měnili způsob spojování u dílů Evo, tak byly prohnuté rovné díly, jako by je vyndali brzo z formy, v další sérii už to nebylo a díly si časem sedly.
Co bylo vždy perfektní, tak to byla kompletace aut. Takže já jsem s kvalitou Carrera spokojený a osobně myslím, že při tom, jak moc je rozhodující u 1:43 magnet a jak málo je možností v podvozku na nějaké smysluplné úpravy, že absence vodítka je podružná záležitost. D Slot43 vodítko mají, podvozek je několikadílný, umožňuje nastavení atd atd a stějně na dráze Go jedou blbě, skoro bych řekl, že hůř než auta GO, nejlépe se chovají na Evolution, takže já bych to tak nehrotil.

Odpovědět