Výběr autodráhy 1:43

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
RUMOV
Příspěvky: 338
Registrován: 03 led 2014, 09:32
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr autodráhy 1:43

#11 Příspěvek od RUMOV » 09 led 2015, 19:25

Petře , to nemělo být odsouzení nebo hodnocení Carrery.
Jen jsem vencovi psal svůj názor, a co je z mého pohledu lepší...
Vím, že s vodítkem si protiřečím, oproti tomu co jsem řešil cca před rokem, ale "něco na tom vodítku asi je"... :D
Určitě způsob ovládání a pocitu z jízdy, a za to mohu poděkovat jen Vám všem. ;)

Vadný kus může být i u SCX, předpokládám že to vyrábí podobný pigmej, tak že je to na každém.
Důležitá je jen zábava a pocit... :lol:
...RUM BENE BIBITUR, HOMINEM TE ESSE, MEMENTO...

HonzaS
Příspěvky: 551
Registrován: 22 pro 2013, 19:10

Re: Výběr autodráhy 1:43

#12 Příspěvek od HonzaS » 10 led 2015, 20:40

Ony jsou ty zkušenosti asi u každého trochu rozdílné a nedá se moc generalizovat. Osobně jsem zažil v minulosti problémy u Carrery jak s dráhou (nekompatibilita nových krajnic se starou dráhou, odlišné délky rovinek a jiný plast), tak i s auty (nedopájené osvětlení a prasklý podvozek). Když ale kvalitu montáže jejich aut porovnám třeba s Fly, tak jsou to prkotiny. Ono se všude něco najde - když si vzpomenu na permanentně se rozpadající první verzi držáků motoru u NSR nebo křivé podvozky a šedé klece u slot.it, tak je jasné, že se nějakým nedostatkům nevyhne nikdo. Já měl třeba vždy kliku u Scalextric a nikdy žádný problém...
Asi je to i tím, jak moc která firma dohlíží na své dodavatele a jakou kvalitativní sortu firem a materiálu si vybere. On i ten pigmej (já bych jim tak raději ale neříkal s ohledem na poslední události ve světě) může být klidně stejný, ale když mu dají o dolar za kus víc, bude mít hned šikovnější ručičky.
Vodítko bych neřešil, např. Scalextric montoval už před 5O lety do formulí otočná vodítka, která i natáčela přední kola (jako dnes SCX), zato do cesťáků dávala kolíky. A jak nám to jezdilo...

venca_h
Příspěvky: 10
Registrován: 01 led 2015, 14:22

Re: Výběr autodráhy 1:43

#13 Příspěvek od venca_h » 11 led 2015, 15:16

Děkuji všem za reakce, se zájmem sem pročetl a podle reakcí usuzuji,že je to v celku asi jedno po čem šáhnu. Každá má své pro a proti, cenově je to +- stejný. Vyhraje doporučený set od Rumova - SCX Compact. Čtyři auta rozhodli jen jsem koukal po případném prodloužení dráhy (jednoduchý ovál mě asi nebude dlouho bavit) a krom pár zatáček nic aktuálně k sehnání není. Set dílů za cca 1000,- je všude uváděn jako nedostupný. Tak doufám, že nešlápnu v tomto směru vedle a SCX nekončí výrobu.

Vítek

Re: Výběr autodráhy 1:43

#14 Příspěvek od Vítek » 11 led 2015, 15:38

S ohledem na potenciální dokupování dílů je na tom Carrera GO o poznání lépe. Ať už se jedná o nabídku nových věcí, tak zejména o nákup z druhé ruky. 8-)
A často je výhodnější koupit celý set, včetně aut, než dokupovat tzv. rozšiřující sety s pár kousky dráhy. :idea:

Uživatelský avatar
Petr L
Site Admin
Příspěvky: 792
Registrován: 15 pro 2013, 22:28
Bydliště: Praha

Re: Výběr autodráhy 1:43

#15 Příspěvek od Petr L » 11 led 2015, 16:12

Právě možnost doplnění díly atd. je jedním z podceňovaných momentů v rozhodování. Carrea má na rozdíl od ostatních na trhu poměrně dost dílů, takže i to bych zohlednil.

Uživatelský avatar
RUMOV
Příspěvky: 338
Registrován: 03 led 2014, 09:32
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr autodráhy 1:43

#16 Příspěvek od RUMOV » 11 led 2015, 16:27

venca_h píše:Děkuji všem za reakce, se zájmem sem pročetl a podle reakcí usuzuji,že je to v celku asi jedno po čem šáhnu. Každá má své pro a proti, cenově je to +- stejný. Vyhraje doporučený set od Rumova - SCX Compact. Čtyři auta rozhodli jen jsem koukal po případném prodloužení dráhy (jednoduchý ovál mě asi nebude dlouho bavit) a krom pár zatáček nic aktuálně k sehnání není. Set dílů za cca 1000,- je všude uváděn jako nedostupný. Tak doufám, že nešlápnu v tomto směru vedle a SCX nekončí výrobu.
Na Aukru, bylo a asi ještě bude, spoustu možností dokoupit samotné díly SCX.
Právě proto, že se sady prodávaly za lidové ceny, je jich mezi lidmi spoustu...
A i kdyby nebyly, není přece problém vyrobit přechodový díl mezi SCX a Carrerou, či jakoukoliv jinou... :idea:
...RUM BENE BIBITUR, HOMINEM TE ESSE, MEMENTO...

Vítek

Re: Výběr autodráhy 1:43

#17 Příspěvek od Vítek » 11 led 2015, 16:48

Než jsem dal poslední příspěvek o dostupnosti, udělal jsem "kontrolu" na zmíněném Aukru. Na jednu stranu odkazů (46) Carrera GO - sety, auta, díly, vyšly dva relevantní odkazy na sety SCX Compact. ;)

venca_h
Příspěvky: 10
Registrován: 01 led 2015, 14:22

Re: Výběr autodráhy 1:43

#18 Příspěvek od venca_h » 12 led 2015, 00:10

Kostky jsou vrženy - SCX a nechám se překvapit jak to bude šlapat. Uváděné možnosti rozšíření - koupě druhého setu a aukro jsem též zvažoval, aukro i lehce prohledal (se stejným výsledkem jako uvádí Vítek).

HonzaS
Příspěvky: 551
Registrován: 22 pro 2013, 19:10

Re: Výběr autodráhy 1:43

#19 Příspěvek od HonzaS » 12 led 2015, 10:53

Neboj, ono se ke konci ledna a v únoru určitě na aukru něco dalšího objeví. Většinou jsou to vánoční dárky, které se "nechytly". Dnes to mají autodráhy u dětí nad 6 let proti PC těžké :? ...

Uživatelský avatar
RUMOV
Příspěvky: 338
Registrován: 03 led 2014, 09:32
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr autodráhy 1:43

#20 Příspěvek od RUMOV » 13 led 2015, 09:41

Také si myslím že "povánoční výprodeje" budou... :D
Ono se to musí nasazovat... :cry:
A chce to čas od času vyčistit... :roll:
A chce to mít cit v ruce... :evil:
A musí se to postavit... :cry:
A pořád tady "melduju" o přechodovém dílu SCX-Carrera Go, i tak se to dá řešit ne?? :)
...RUM BENE BIBITUR, HOMINEM TE ESSE, MEMENTO...

Odpovědět