SCX Compact 1:43 co vylepšit?

Zpráva
Autor
HonzaS
Příspěvky: 551
Registrován: 22 pro 2013, 19:10

Re: SCX Compact 1:43 co vylepšit?

#11 Příspěvek od HonzaS » 17 črc 2014, 13:17

Jen pro upřesnění - nabídka na olověný plát k dovažování se už neobjeví, akce je ukončena.

Jirka B
Příspěvky: 414
Registrován: 23 pro 2013, 21:37
Bydliště: Brno

Re: SCX Compact 1:43 co vylepšit?

#12 Příspěvek od Jirka B » 19 črc 2014, 20:19

Ahoj.Takže uveřejňuji foto,hlavně pro karomal,ale i pro ostatní ,s krátkým komentářem.Foto žádná sláva,ale snad to bude jasné. Takže lehkým zapáčením vodítka je vysunu ven.Je tam pouze zacvaknuté.Pak ucvaknu plechové kontakty a vyříznu kruhový výlisek/na fotce označ.červenou šipkou/Ne po celém obvodu. Pozor úchyt vodítka /středová část/ tam musí zůstat.Poté demontuji kartáčky z vodítka vysunutím do boku. Při pájení by se nám mohlo vodítko poškodit/tavit/.Nachystám si kablíky patřičné délky a barvy.Jeden konec připájím ke kartáčků./ viz žluté šipky /Co se týká připájení druhého konce,jsou dvě možnosti.Za prvé připájení přímo na kontakty motoru, a nebo druhá možnost připájení na plechy ,které vedou po podvozku k motoru.Káblíky nechat trochu delší,abychom si mohli dát vodítko bokem,protože pod vodítkem je šroub přichycení podvozku ke karoserii.Šrouby uchycení podvozku jsou dva -jeden vzadu viditelný a druhý schovaný pod vodítkem.Při demontáži podvozku musíme vždy napřed demontovat vycvaknout/vodítko.Zpět postupujeme obráceným postupem.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Vítek

Re: SCX Compact 1:43 co vylepšit?

#13 Příspěvek od Vítek » 19 črc 2014, 21:03

SCX řešení vodítka, kartáčků a propojení k motoru přes plechy považuji za docela nešťastné. :( Zkušenost mám jen s 1:32, ale podle fotek to u Compactu vypadá velmi podobně.

Malinko jsem hledal a s menšími výhradami se mi líbí toto řešení: :idea:
http://www.slotcarillustrated.com/porta ... p?p=601501
Jedná se v podstatě o snahu použít u Compactu klasické řešení z 1:32.
Díky propojení přes dutinky odpadne při výměně kartáčků pájení.
Výhrady mám k propojení od vodítka k motoru. Lepší by bylo ho udělat přímo za použití tenčích kablíků.
A místo vodítka SCX Pro pro by asi šlo velmi pravděpodbně použít vodítko Slot.it. To píšu s ohledem na dostupnost.


Zajímalo by mně, jestli se někdo z místních uživatelů SCX Compact zabýval a zkoušel i výše zmíněnou variantu. A jestli v této souvislosti řešil i výměnu kartáčků za měkčí a tenčí. :?:

Uživatelský avatar
RUMOV
Příspěvky: 338
Registrován: 03 led 2014, 09:32
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: SCX Compact 1:43 co vylepšit?

#14 Příspěvek od RUMOV » 19 črc 2014, 23:22

Zrovna toto mě teď čeká, a je to právě ta černohnědá Corveta od SCX.
Ono jaký tvar bude mít to "polomezikruží" je asi jedno, (hlavně aby se vodítko mohlo plynule otáčet), důležité je pouze spojení kablíků od vodítka rovnou natvrdo na motor.
V případě plíšků se může,( a určitě stává) že vibracemi dochází ke špatnému kontaktu a většímu přechodovému odporu.
A na jízdních vlastnostech je to znát....cuká, divně reaguje na ovladač.
Pro karomal, udělal bych to dle receptu Jirky B a kablíky od vodítka bych napevno napájel k motoru.
Rychle,levně, spolehlivě.
A jak Jirka psal, nejdříve naletovat kablíky na kartáčky, potom teprve vložit do vodítka, plast teplo nemá rád...
Po mých zkušebních jízdách právě s těmito auty od SCX (dar přítele Aukra),to ale bude chtít tak 5 gramů závaží do středu blíže k vodítku.
A co se týká měkčích a tenčích kartáčků,( ala Carrera go )chci je tam dát také, fungovat to musí, u mnou zmiňovaných aut za 130 kaček (Mondo) to tak je a funguje to bezchybně.

I.P.RUMOV

A snad jen připomínka a možná prosba, pokud by olověný plech byl, rád bych ho kus odkoupil, je to lepší řešení než závaží na kola, (nižší těžiště, menší plocha). V případě 1:43 hodně důležité...
Děkuji
...RUM BENE BIBITUR, HOMINEM TE ESSE, MEMENTO...

Vítek

Re: SCX Compact 1:43 co vylepšit?

#15 Příspěvek od Vítek » 19 črc 2014, 23:41

Myslím, že všem zájemcům o dovažování olovem napoví tento odkaz: :idea:
http://lomcovak.cz/wp_cze/dilna/2014/02/oloveny-plech/

Uživatelský avatar
RUMOV
Příspěvky: 338
Registrován: 03 led 2014, 09:32
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: SCX Compact 1:43 co vylepšit?

#16 Příspěvek od RUMOV » 20 črc 2014, 07:23

Děkuji, nenapadlo mě to, trochu jsem zagooglil a olověný plech se dá koupi fakt všude.
Hloupému napověz, pitomého trkni.
...RUM BENE BIBITUR, HOMINEM TE ESSE, MEMENTO...

Jirka B
Příspěvky: 414
Registrován: 23 pro 2013, 21:37
Bydliště: Brno

Re: SCX Compact 1:43 co vylepšit?

#17 Příspěvek od Jirka B » 21 črc 2014, 08:45

Původně jsem uvažoval o řešení,které tady uveřejnil Vítek.Ale protože jsem do auta montoval osvětlení,tak by se mi tam ta svorkovnice už nevešla.Na fotce je vidět,kousek kondenzátoru a diody z toho osvětlení.Proto jsem zvolil způsob připájení na plechy co vedou po podvozku.A místo závaží tam mám právě tyto součástky osvětlení.Dala by se použít i náhrada vodítka,jak píše Vítek,ale já jsem ponechal původní vodítko.Funguje to a jezdí velice dobře.A k tomu výřezu-vyřezal jsem to přesně podle těch prolisů,aby kabely měli dostatek místa a vodítko se bez problémů otáčelo.

Jirka B
Příspěvky: 414
Registrován: 23 pro 2013, 21:37
Bydliště: Brno

Re: SCX Compact 1:43 co vylepšit?

#18 Příspěvek od Jirka B » 21 črc 2014, 08:56

Takhle to vypadá.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Vítek

Re: SCX Compact 1:43 co vylepšit?

#19 Příspěvek od Vítek » 21 črc 2014, 13:51

Každý něco nerad. Já nerad pájím. ;)
Proto se mi líbí odkázané řešení. Až na tu svorkovnici. Jak jsem psal - motor bych napojil přímo.

Jinak palec nahoru za instalaci osvětlení do 1:43.

Ještě se zeptám na jednu věc. Jaká je světlost a průměr zadních kol u Carrera GO? Díky.

Uživatelský avatar
Petr L
Site Admin
Příspěvky: 792
Registrován: 15 pro 2013, 22:28
Bydliště: Praha

Re: SCX Compact 1:43 co vylepšit?

#20 Příspěvek od Petr L » 21 črc 2014, 14:15

Jirko B, Koukám na osvětlení, můžeš ho podrobněji popsat? Jak funguje, z čeho so ho postavil? Nějak se mi nedaří najít jednoduchý obvod na osvětlení, co jsem zkoušel, buď to má moc velký kondenzátor, nebo to fuguje nějak divně :-(

Odpovědět