SCX Compact 1:43 co vylepšit?

Zpráva
Autor
karomal
Příspěvky: 4
Registrován: 14 črc 2014, 20:08

Re: SCX Compact 1:43 co vylepšit?

#21 Příspěvek od karomal » 12 srp 2014, 17:26

Jirko, děkuju moc za návod, pokusím se zajistit opravu podle postupu. Autíčka jezdí jinak dobře, na to naše hrcání s dětmi jsou super. Dráhu skládáme, nemáme zatím nepevno.

Jirka B
Příspěvky: 414
Registrován: 23 pro 2013, 21:37
Bydliště: Brno

Re: SCX Compact 1:43 co vylepšit?

#22 Příspěvek od Jirka B » 21 srp 2014, 16:35

Není zač.Jak jsem pochopil z dalšího,tak se hledá někdo,kdo by to provedl.Odkud jste?Nejste náhodou poblíž Brna.

milangs1200
Příspěvky: 146
Registrován: 07 zář 2014, 17:53

Re: SCX Compact 1:43 co vylepšit?

#23 Příspěvek od milangs1200 » 11 zář 2014, 20:59

Ahoj milovníci malých autíček.
,jsem zde nový a pár let se o autodráhu zajímám. Protože jsem přesvědčený že je potřeba toto modelářské odvětví podporovat , tak bych také rád předal nějaké ty rady.
Pokud jde o rozšíření dráhy tak doporučuji najít v nejbližším okolí firmu která se zabývá výrobou reklam. Pokud má CO laser tak máte jistotu že vyhazují velké množství plastových odřezků různých tlouštěk. Já jsem si minulý týden nabral na Kladně štos desek tl. 4mm na zkoušení laseru. Uvažuji o tom že si to rozšíření udělám a jednotlivé díly spojím systémem puzzle.
Pokud jde o vodítko , tak mám tu zkušenost že kolíček je technologický způsob jak vyrobit levnější autíčko. Osa vodítka musí být co nejvíce vzdálená od zadní osy , ale o tom se tu už psalo. V čem vidím u všech továrních autíček problém je , že se vodítka neuvěřitelně viklají. Držák vodítka a vodítko je vyrobeno tak , že se ta vůle nedá vymezit . Šlo to trochu u starých plechových podvozků ITES. Takže základ úspěchu je vodítko lehce se otáčející ale s minimální vůlí.
Také kartáčky musejí být symetrické a uhlazené , ale to předpokládám že je pro každého jasné.
Rád bych se zeptal jestli někdo vyrábí nějaké figurky nebo doplňky v měřítku 1/43 za rozumnou cenu .
Dík

Jirka B
Příspěvky: 414
Registrován: 23 pro 2013, 21:37
Bydliště: Brno

Re: SCX Compact 1:43 co vylepšit?

#24 Příspěvek od Jirka B » 12 zář 2014, 18:49

To milangs1200-co se týká výrobců figurek 1/43 na internetu se dají najít,ale není jich zas tolik.např.Carrera dělá figurky ,jak mechaniky tak i diváky a další doplňky.Ovšem ta cena-nevím jestli je to pro tebe rozumná cena.Pro mne např.ne.A doplňky k autodráze / tribuny,depo,atd./,ty je nejlepší si zhotovit sám.Ať již z papíru,lepenky plastu atd.Inspirací najdeš na internetu plno.I tady na DF jsme to již řešili /RUMOV/-mrkni.

milangs1200
Příspěvky: 146
Registrován: 07 zář 2014, 17:53

Re: SCX Compact 1:43 co vylepšit?

#25 Příspěvek od milangs1200 » 12 zář 2014, 21:16

Dík za odpověď, ale na mě je to také vysoká cena . Chtěl jsem to jenom jako doplněk. Já jsem spíše na vymýšlení podvozků. Celý život jsem stavěl kovové podvozky na dřevěné dráhy ale pro nedostatek času jsem si před dvěma roky koupil Carreru 43 a pustil se do vývoje univerzálního plastového podvozku , takže mi na zdobení dráhy moc času nezbývá.

Uživatelský avatar
RUMOV
Příspěvky: 338
Registrován: 03 led 2014, 09:32
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: SCX Compact 1:43 co vylepšit?

#26 Příspěvek od RUMOV » 13 zář 2014, 10:42

Dobrý den, Milane co se týká figurek v měřítku 1:43, carrera je sice vyrábí, ale cena je vážně nesmyslná... :cry:
Já koupil přes kamaráda na Ebay čínské kopie figurek od Preiseru, měřítko cca 1:40 výška přibližně 4cm ..
Bratři od žluté řeky je sekají v 10 různých pozicích a balíček 100 nenamalovavých kusů vyjde na nějakých 400,- včetně poštovného, a to se už dá vydržet.. :)
Jsou z plastu a pozice rukou či nohou se dá lehce přizpůsobit, tak aby nevypadali jak klony :lol:

Zadej do googlu slotcar figures 1:43 a ono ti něco vypadne...

Doplňky a stavby se dají najít většinou z papíru, hodně odkazů jsem pověsil sem,
https://plus.google.com/u/0/communities ... 1985090129
je to jen otázka stažení a vytištění v 75% zmenšení, také zadarmo.
A samozřejmě pokud by jsi chtěl přidat nějaký odkaz nebo fotečky, jsi vítán, hodí se všem...

Případně to lze vyřešit samovýrobou z tvrzeného polystyrenu a namalováním, dával jsem nějaké obrázky i sem na forum a zbytek budu doplňovat na svůj alkoblog....
http://iprumov.blogspot.cz/

Vyráběl jsem si nějaké doplňky (lampy, bariéry atd) na Rumoring, a jelikož jsem trochu megaloman, určitě je všechny nepoužiju, zbytek sem pověsím a pokud by se ti něco hodilo určitě se domluvíme...
Jinak to že pracuješ na univerzálním plastovém podvozku je skvělá zpráva hodnoty zlata, to je věc která se hodí každému a pokud se podělíš o informace s ostatními, budeš ještě opěvován... :D
Vždyť proto tady to DF vlastně je né?
Přeji spoustu úspěchů, a radosti s prckama, pardon s měřítkem 43...DRÁŽCE ZDAR...

I.P. RUMOV
...RUM BENE BIBITUR, HOMINEM TE ESSE, MEMENTO...

milangs1200
Příspěvky: 146
Registrován: 07 zář 2014, 17:53

Re: SCX Compact 1:43 co vylepšit?

#27 Příspěvek od milangs1200 » 17 zář 2014, 21:45

Dík za rady. Ty figurky jsem zatím hledal marně. Nabarvených je tam dost ,ale takový balíček o kterém píšeš jsem tam ještě nenašel. Budu hledat dál. Já jsem si dráhu postavil zatím hlavně na testování podvozku a zdobit jí začnu postupně. Mám ale hotovou kadibudku v měřítku HO na mašinky. Zkusím jí zvětšit , vyřezat, slepit a nafotit. Tu asi ještě na dráze nemáš?
Už jsi viděl jezdit na dráze Škodu 120 od Abrexu?
Ty tvoje stránky jsou zajímavé.
Pokud jde o to dát na internet nějaké obrázky, budu muset požádat syna. Mám v tomto ohledu mezery ve vzdělání.
Ahoj a dík.

Uživatelský avatar
RUMOV
Příspěvky: 338
Registrován: 03 led 2014, 09:32
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: SCX Compact 1:43 co vylepšit?

#28 Příspěvek od RUMOV » 17 zář 2014, 22:05

Odkazy na aukční portál odstraněny. Díky za pochopení.
Admin Vítek


Našel jsem pouze toto ale i tak se to snad dá vydržet.
Kadibudku zatím nemám,ačkoliv je to možná to nejdůležitější :D teď chci dělat sudy z papíru které mi poslal Vítek.
Papírových doplňků je na netu mraky, spousty odkazů jsem pověsil do google komunity, stačí jen vytisknout a slepit..
Co se týká Škodovky od Abrexu, předělal jsem pouze VW transporter s kovovou kastlí ale je to jak jezdící kladívko a ne moc velkej závoďák. :P
Ale samo chystám se i na další ;)
A co ty na téma co založil Jirka B s názvem srovnání, aneb 1:43 na dřevě?

A jak tak na to koukám, asi poprosím adminy o přesunutí do vhodnějšího tématu, neb jsme se od toho SCX trochu vzdálili...
Děkuji



O přejmenování, případně rozdělení vlákna, jsem už uvažoval. Ale zatím je to snesitelný "mišmaš" k 1:43 jehož kompletní pročtení není pro případné zájemce problém.
Až zde budeme mít vlákno k jednomu tématu, kde si uživatelé budou několikrát přát do nového roku, slavit 500, 1000 a jinou kulatou stránku nebo příspěvek, tak ho necháme taky žít i s tím "balastem", který tmelí komunitu.
Klíčové je téma vzájemný respekt a slušnost.
Do témat jsem zatím zasahoval jen kvůli drobným porušením pravidel, nebo kvůli tomu aby zajímavá informace nezapadla. Kéž by to tak zústalo.
Admin Vítek
...RUM BENE BIBITUR, HOMINEM TE ESSE, MEMENTO...

Uživatelský avatar
RUMOV
Příspěvky: 338
Registrován: 03 led 2014, 09:32
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: SCX Compact 1:43 co vylepšit?

#29 Příspěvek od RUMOV » 18 zář 2014, 06:31

Jé, omlouvám se za odkazy chtěl jsem pouze Milanovi pomoci. :oops:
Pokud tedy Milane nebudeš moci ty figurky najít, napiš mi na mail SZ ať tady neplevelím vlákno..

A abych se oklikou vrátil k SCX Corvettě, stejně jako Hans který vlákno založil jsem dovážil předek za předními koly cca 6g = 2x3g + vodítko ve středu cca3g.(závaží na pneumatiky)
Jako bonus jsem ještě kartáčky vodítka upravil přes kablíky a běhoun předních kol natřel lesklým lakem a výsledek je nesrovnatelný s původní verzí...Doporučuji...
Zkusím ještě nějak vytunit to hnědočerné Porsche a budu referovat.
...RUM BENE BIBITUR, HOMINEM TE ESSE, MEMENTO...

milangs1200
Příspěvky: 146
Registrován: 07 zář 2014, 17:53

Re: SCX Compact 1:43 co vylepšit?

#30 Příspěvek od milangs1200 » 18 zář 2014, 18:44

To rumov. Dík za nabídku.Mail ti pošlu.
Ten nápad s setkáním vítám a určitě se zůčastním.Mám to tam 20 min. autem.V případě závodění to ale chce mít výrazně odlišená auta.Dráha je velká,auta malá a já pamatuji že se nám několikrát stalo na Praze 7 při šestihodinovce že někdo řídil auto toho druhého,zatímco jeho auto bylo mimo dráhu.A to je tam menší dráha a jede se to v měřítku 1/24.
Ten vw na dráze by mne zajímal.Já jsem učil jezdit dvanácettrosku funebrwagen a ta je hodně těžká.Potřebovala by silnější motor.
Dnes se nám podařilo vpašovat na internet krátké video z první jízdy prototypu podvozku.

https://www.youtube.com/watch?v=rIn5V2h ... e=youtu.be

Zpátky k tématu tohoto vlákna.
Uvažuji , že nahradím vodítko na Corvetě pevnějším.To origo se moc viklá.
Ahoj

Odpovědět