Návrh a výroba koleček 1/43

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Petr L
Site Admin
Příspěvky: 792
Registrován: 15 pro 2013, 22:28
Bydliště: Praha

Re: Návrh a výroba koleček 1/43

#11 Příspěvek od Petr L » 07 pro 2014, 23:05

Já myslí, že MTR32 jasně dokazuje, že i bublina může být modelově přesná, ale i 1:43 si nejsem jistý, jestli výsledek bude mít tu přesnost detailu, ketrou dosáhne běžně odlévání.

Vítek

Re: Návrh a výroba koleček 1/43

#12 Příspěvek od Vítek » 07 pro 2014, 23:10

Až na čestné výjimky (MTR32) jsem se nesetkal s výsledky, které by se mi líbily. :( A vždy jsem měl pocit, že výsledek může být pomalu čímkoliv co majitele právě napadne. :) Ale respektuji, že se jednalo o účelová řešení, kdy primárním cílem není soulad s předlohou.. Nutno ovšem dodat, že tento soulad často pokulhává i u komerček. :( I když má jiný charakter.

milangs1200
Příspěvky: 146
Registrován: 07 zář 2014, 17:53

Re: Návrh a výroba koleček 1/43

#13 Příspěvek od milangs1200 » 08 pro 2014, 10:22

Jo, to chápu. Je to vždy o předloze a o tom, co z toho ten modelář chce mít. Také hodně záleží na lise. Mám dva a je v tom nesrovnatelný rozdíl.

Jirka B
Příspěvky: 414
Registrován: 23 pro 2013, 21:37
Bydliště: Brno

Re: Návrh a výroba koleček 1/43

#14 Příspěvek od Jirka B » 08 pro 2014, 13:08

Ahoj Milane. Ještě poznámka k osám a převrtávání plastových disků na osu 2.38mm. Já jsem to řešil takto: v modelářeské prodejně jsem zakoupil plastové trubičky,,jejichž vnitřní průměr byl totožný s venkovním průměrem disku( myslím osazení).Nalepil jsem epoxidem trubičku na osazení disku( abych získal větší průměr osazení, a pak jsem to převrtal na osu 2.38mm.

Vítek

Re: Návrh a výroba koleček 1/43

#15 Příspěvek od Vítek » 08 pro 2014, 20:18

Dnes jsem konečně dostal disky a pneu na Astona (Carrera GO). Informaci dávám do tohoto "živého" vlákna. Do vlákna o přestavbě Astonu dám informaci až budou kola připravená k použití.

Říká se, že v jednoduhosti je síla. A myslím, že to platí i pro tento případ. :)
Jednoduché disky jsou na osu 2,38 mm, mají průměr 9,5 mm a tloušťku stěny 0,6 mm. Šířka disku je 20 mm. Materiál "dural".
zátiší 143.jpg
Znalci SRC samozřejmě vědí odkud fouká vítr. ;)

Je velká pravda, že kola dělají auto. Takže musím vyrobit insert.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Petr L
Site Admin
Příspěvky: 792
Registrován: 15 pro 2013, 22:28
Bydliště: Praha

Re: Návrh a výroba koleček 1/43

#16 Příspěvek od Petr L » 08 pro 2014, 20:44

Klasika, a pokud máš původní kola, tak inserty nejsou vůbec problém, já osobně nerad ničím původní kola, takže většinou odlévám kopie :-)

Jirka B
Příspěvky: 414
Registrován: 23 pro 2013, 21:37
Bydliště: Brno

Re: Návrh a výroba koleček 1/43

#17 Příspěvek od Jirka B » 09 pro 2014, 17:45

To Vítek - a to tam dostaneš tak široké kola,nebo to budeš zkracovat? A můžeš nám neznalým sdělit odkud fouká vítr? A ještě jedna poznámka: disky na malá auta o průměru 8-11 mm má v katalogu ilpe.Chystám se tam na prohlídku.Nevím jestli to můžu zveřejnit.Když tak prosím smazat.
To Petr-díval jsem se na tvé obrázky,nádherný soustruh.Na tom by se točili disky.

Vítek

Re: Návrh a výroba koleček 1/43

#18 Příspěvek od Vítek » 09 pro 2014, 18:04

Disky budu zužovat na šířku 9 mm a mechovka bude mít šířku necelých 8 mm. Vzadu. Vepředu mám naplánovaný disk 6 a pneu necelých 5 mm.

Pokud jsi domluvený u ILPE, tak budeš mít na výběr buď plastové disky, které už tady na nějakém obrázku jsou. A nebo tyto kovové. Disky se používají ve "velkém SRC". Kategorii Ti ale z hlavy neřeknu.
U ILPE budeš mít i šanci na převody a pastorky 0,4 i 0,5, mechovky, osy atd. Tak si jen dobře vyber - vánoce jsou za dveřmi a drobnosti pod stromečkem potěší. :) A pozdravuj.

Offtopic. Přestavba Astona se vyvíjí jak jsem předpokládal. Člověk na něco sáhne a .... nakonec by byl jednoduší nový podvozek. ;)

HonzaS
Příspěvky: 551
Registrován: 22 pro 2013, 19:10

Re: Návrh a výroba koleček 1/43

#19 Příspěvek od HonzaS » 10 pro 2014, 11:35

Tyto disky mají jednu podstatnou nevýhodu a tou je zbytečně silná zadní část, která v sobě musí pojmout červíka. Na druhou stranu jsou neházivé a výhodná je i jejich hodně nízká cena, protože se už vlastně několik let v SRC nepouživají. Věci od Petra Ilgnera jsou v opravdu rozumné cenové kategorii i kvalitě, velmi dobrá je i vzájemná kompatibilita např. pastorků a převodů.

Odpovědět