Oprava karoserie...

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
RUMOV
Příspěvky: 338
Registrován: 03 led 2014, 09:32
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava karoserie...

#11 Příspěvek od RUMOV » 25 lis 2014, 21:41

Jaképak fiktivní livery?
RALLYE FRAUENHOf .jpg
Na novou sezonu 2015 se na rallye Rumoring připravují i dvě nově ohlášené stáje...

První... Chronic Thc- jezdec I.P KONOPOV, automobil je překvapení, dle fám z kuloárů však nejspíše Nissan 240 sx.
chronic_thc_sticker (1).jpg
Druhá...Božkov Tuzemský- jezdec I.P. RUMOV, automobil překvapením není, je to Nissan 240 sx.
logo-bt-full.jpg
Vycházím z tiskové zprávy, kterou ředitelství publikovalo na svých oficiálních stránkách...
Jestli jsem to však měl dát raději do novinek, prosím přesunout. ;)

A polepy aut, si stáje samozřejmě řeší samy, je to věc sponzora a cti... :lol:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
...RUM BENE BIBITUR, HOMINEM TE ESSE, MEMENTO...

HonzaS
Příspěvky: 551
Registrován: 22 pro 2013, 19:10

Re: Oprava karoserie...

#12 Příspěvek od HonzaS » 26 lis 2014, 08:30

Omlouvám se nevhodné doporučení, netušil jsem, že se jedná o mezinárodní mítink s tak rozsáhlou podporou :D .
Jen si dejte pozor při rozdávání promotaštiček s "energetickými" drinky sponzorů, aby se tam nepřipletlo něco od Draka - zásoby metanolu z Moravy jsou nevyčerpatelné a vlčák s bílou holí pro každého účastníka by mohl pořadatele přijít na pěkné peníze...

Jirka B
Příspěvky: 414
Registrován: 23 pro 2013, 21:37
Bydliště: Brno

Re: Oprava karoserie...

#13 Příspěvek od Jirka B » 26 lis 2014, 19:33

To RUMOV -pokud máš takovéto podklady,tak není problém to zmáknout sám.To dokážu i já.A to jsem velký počítačový analfabet. Fláknu to do Wordu,zmenším na požadovanou velikost,převedu do PDF,hodím na flešku a odkráčím s tím do tiskárny.A nebo si to vytisknu na inkoustovce.Ale to není ono.Laser je laser.A co se týká obtisků od Vítka-nezavěšujte jste v pořadí!!!

Uživatelský avatar
RUMOV
Příspěvky: 338
Registrován: 03 led 2014, 09:32
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava karoserie...

#14 Příspěvek od RUMOV » 26 lis 2014, 20:00

Jirko díky, na internetu jsem našel dost postupů na výrobu obtisků.(většinou od vláčkařů, ale i od letadýlkářů)
Základ je grafická příprava, (já to dělám v Gimpu) podkladů je plný internet.
Co se týká tisku, inkoust se musí zalakovat, s tím už jsem v minulosti dělal, vážně to není ono...
Laser se nelakuje, u nás v copy centru jsem zjišťoval zda vytisknou na donešený papír, (obtiskový se dá v pohodě koupit, jak bezbarvý tak bílý) neměl by být problém,tak uvidíme,(snad jen tisk bílé barvy).

pokud by někdo měl zájem, ať napíše sz mohu poslat odkazy na články, popř. něco jsem věšel i sem...
https://plus.google.com/u/0/communities ... 645b69b808
pokud jsem moc odběhl od tématu, prosím přesunout, děkuji...
...RUM BENE BIBITUR, HOMINEM TE ESSE, MEMENTO...

Vítek

Re: Oprava karoserie...

#15 Příspěvek od Vítek » 26 lis 2014, 20:32

Nové polepy jsou nedílnou součástí oprav. Osobně bych dal přednost skutečné předloze. :!: :idea:

Hledání podkladů na skutečné předlohy je krásný výlet doplněný o setkávání se zajímavými lidmi. Práce v PC je řemeslo. A tisk? Nejsou problémy, jsou jen limity. ;)

HonzaS
Příspěvky: 551
Registrován: 22 pro 2013, 19:10

Re: Oprava karoserie...

#16 Příspěvek od HonzaS » 26 lis 2014, 20:42

Nechci radit, ale s Vítkem jsme postupem času získali bohaté (a hodně často negativní) zkušenosti s tiskem dekálů, a musím bohužel konstatovat, že to není žádná selanka. Zvlášť když tiskneš na přinesený papír a speciálně na ten od Propagteamu. Protože jsi z Prahy, vřele doporučuji MaP Copier v Holešovicích (http://www.mpcopier.cz/), kteří mají certifikaci přímo na papíry TheMagicTouch a mají na to nastavenou i tiskárnu. Výsledek je pak barevně přesný a perfektní. Musíš je přesvědčit k tisku na obtiskový papír TMT 4.6 (ten má slabší přenosnou folii) - tisk na A4 stojí cca 90,- Kč (vč. papíru) a za normálních okolností se na papír vejde 6 různých děkálů v měřítku 1/24. Folie je hodně slabá a dá se slušně tvarovat, ale je také přitom pevná a při aplikaci se netrhá. Chce to ale před tím nechat dobře vyschnout podklad a následně i folii před finálním lakem (když to uspěcháš, budou se obtisky trhat).

Ukázka hotových dekálů (autor samozřejmě Vítek :mrgreen: )
BMW V12.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) HonzaS dne 27 lis 2014, 13:22, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
RUMOV
Příspěvky: 338
Registrován: 03 led 2014, 09:32
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava karoserie...

#17 Příspěvek od RUMOV » 26 lis 2014, 22:18

Kucí děkuji...
Jak už jsem psal Vítkovi, zase se snažím z h..na dělat kuličku :)
Za odkaz samozřejmě děkuji, firmu ozkouším, papír jsem myslel právě ten tlustý od Propagteamu, vodičky na něj mám a když to nepomůže bude třeba ocet :lol:
Jinak samozřejmě rád si nechám poradit, a asi mě nebudou mít v Holešovicích rádi, kdo by taky trpěl opruzy..spoléhám však na dnešní tržní prostředí a mé peníze snad nikdo neodmítne :D
Zkusit by se mělo vše.
A nakonec abych byl alespoň jednou na koni, je to měřítko 1/43, a v něm většina mých vrstevníků je ráda že vidí auto, a těm co jsou na tom ještě hůře musím říkat jakou má barvu :roll:

Co se týká těch skutečných předloh, není to autentické já vím, 15 let jsem s tím bojoval u technikářů, ale v případě mnohých reklam na Rumoringu mají možná větší vypovídající hodnotu než originál..
IMAG3111.jpg
IMAG3112.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
...RUM BENE BIBITUR, HOMINEM TE ESSE, MEMENTO...

Odpovědět