Aston Martin V12 Vantage GT3, CarreraGo! (1:43) - úpravy

Zpráva
Autor
Vítek

Aston Martin V12 Vantage GT3, CarreraGo! (1:43) - úpravy

#1 Příspěvek od Vítek » 28 zář 2014, 16:22

Získal jsem Aston Martin V12 Vantage GT3 Carrera Go! (61280) a můžu se pustit do úprav do použitelného stavu. ;)
Abych pravdu řekl, tak zatím nevím jaký bude konkrétní postup a jaký bude konečný výsledek a co opravdu použiju. Ale mám představu, že auto bude upravováno na bázi nebo pro použití běžně dostupných dílů z 1:32.

Předesílám, že to určitě nebude úprava ve stylu ušetřit za každou cenu.
A taky předesílám, že vím, že jde o dětskou hračku primárně určenou pro plastovou dráhu.

Auto jsem zatím vyzkoušel jen na baterce. Ale už z tohoto vyzkoušení a po zevrubné prohlídce je zřejmé, že model nepojede dobře. Proč?

- auto doslova stojí a jede po předních kolech, která hází.
- vodící kolík je až za přední osou a na pracovní podložce je v drážce jen necelé 4 mm.
- kartáčky jsou tvrdé a lehké autíčko doslava zvedají.
- zadní pneu jsou tvrdé - z materiálu vhodného tak na přední a nejsou ani rovné v místě dotyku s dráhou.
- zadní osa je ve svém uložení volná, převod má velkou vůli a zadní kola při protočení na baterce hází.
- světlost modelu je 2,5 mm.

Dá se proto předpokládat, že na dráze, kde auto nebude držet magnet, bude model "poskakovat" a vyjíždět z drážky. Výše zmíněné, ale zhoršuje jízdní vlastnosti i na dráze, která umožní magnetický přítlak.

Na druhou stranu za pochvalu určitě stojí vnější vzhled a zpracování. V tom model nezaostává za lepšími 1:32.

Na závěr prvního příspěvku několik parametrů:
- délka (bez předního spojleru a křídla) - 103,5 mm.
- rozvor - 63 mm.
- šířka přes zadní kola - 46,5 mm.
- výška karosérie (bez křídla) - 27,5 mm.
- hmotnost - 38,6 g.

Jirka B
Příspěvky: 414
Registrován: 23 pro 2013, 21:37
Bydliště: Brno

Re: Aston Martin V12 Vantage GT3, CarreraGo! (1:43) - úpravy

#2 Příspěvek od Jirka B » 28 zář 2014, 17:22

Jsem moc zvědavý na tvé úpravy a už se těším ,až to sem šupneš.Určitě to bude inspirací ne jen pro mne ,ale i pro ostatní.

Vítek

Re: Aston Martin V12 Vantage GT3, CarreraGo! (1:43) - úpravy

#3 Příspěvek od Vítek » 01 říj 2014, 16:17

Model jsem "otestoval" na dráze. Bohužel dráha je ve stavu, kdy model místy neprojede - úzká drážka a široký kolík. Ale z těch kousků je result jasný a přesně ho popisuje PetrL v jiném vlákně. Auto je jak na ledu a poskakuje. Obojí je dáno koly. Pneu jsou tvrdé a křivé. Ale silný magnet na plastu asi ledacos z toho dokáže eliminovat.

Zatím jsem celé auto rozebral a zjistil, že mi pro další zústane jen kastle, podvozek a motor. Ale s tím jsem počítal.
Než začnu "řezat", tak jsem si podvozek proměřil a udělal si malý plánek:
AM Go.jpg
Z plánku mi vyšlo, že navíc oproti předpkladům budu muset "vyměnit" uložení přední osy.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
RUMOV
Příspěvky: 338
Registrován: 03 led 2014, 09:32
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Aston Martin V12 Vantage GT3, CarreraGo! (1:43) - úpravy

#4 Příspěvek od RUMOV » 01 říj 2014, 17:31

Já bych to téma spíše nazval Vítek staví nové auto, ala Carrera...a Petr mu vydatně supluje... :D
Jsme v očekávání a řekl bych že nám plastikářům to dost napoví...
Hlavně hoši vydatně specifikujte, popř. dávejte i odkazy kde lze díly a dílečky sehnat... :lol:
...RUM BENE BIBITUR, HOMINEM TE ESSE, MEMENTO...

Uživatelský avatar
Petr L
Site Admin
Příspěvky: 792
Registrován: 15 pro 2013, 22:28
Bydliště: Praha

Re: Aston Martin V12 Vantage GT3, CarreraGo! (1:43) - úpravy

#5 Příspěvek od Petr L » 01 říj 2014, 18:46

Tak jsem se dnes rozhlédnul po německém GO fóru a tuningové pneu na Carrera Go vyrábí Ortmann, takže pánové směrem k Německu hleď :-)

HonzaS
Příspěvky: 551
Registrován: 22 pro 2013, 19:10

Re: Aston Martin V12 Vantage GT3, CarreraGo! (1:43) - úpravy

#6 Příspěvek od HonzaS » 01 říj 2014, 19:11

Tak tam dejte mechy, to je nejjednodušší a nejlevnější řešení. Budou fungovat i na plastu.

Vítek

Re: Aston Martin V12 Vantage GT3, CarreraGo! (1:43) - úpravy

#7 Příspěvek od Vítek » 01 říj 2014, 19:35

Já s mechy při této úpravě počítám. ;)

Ale Petrův tip na Ortmanna je dobrý. :idea: A pro toho, kdo bude Go upravovat pro plastovou dráhu, tak je to možné řešení.

milangs1200
Příspěvky: 146
Registrován: 07 zář 2014, 17:53

Re: Aston Martin V12 Vantage GT3, CarreraGo! (1:43) - úpravy

#8 Příspěvek od milangs1200 » 01 říj 2014, 20:01

Petr má pravdu, ale asi budeš muset vyhodit magnety.Mechy a magnety,to asi neutáhne motor.Já dávám do podvozku 2 vysunovací magnety , taže se dá přítlak ladit,ale dávám je tam jenom protože používám originál maketová kolečka.Většina výrobců vyrábí pneumatiky z elastomerů,taže vypadají dost realisticky ,ale bez magnetů by to moc nejelo.Až mě někdo naučí zmenšovat fotky tak sem něco dám.
Ahoj

Vítek

Re: Aston Martin V12 Vantage GT3, CarreraGo! (1:43) - úpravy

#9 Příspěvek od Vítek » 01 říj 2014, 20:47

Abych předešel nedorozuměním, spekulacím .....
- nepočítám s magnetem - prostor pro něj jsem už zrušil, dal jsem přednost snížení světlosti
- mechovky budou na plastových SRC discích (na červík), osa 2,38 mm, z originálních disků se pokusím udělat inserty
- převod i pastorek budou od Scaleauto, převod 23z, pastorek 8z
- vodíko bude od Scaleauto a v upraveném držáku ze starého podvozku
- a i když je to detail, tak šroubky na uchycení kastle k podvozku budou od Slot.it :)

Jirka B
Příspěvky: 414
Registrován: 23 pro 2013, 21:37
Bydliště: Brno

Re: Aston Martin V12 Vantage GT3, CarreraGo! (1:43) - úpravy

#10 Příspěvek od Jirka B » 02 říj 2014, 09:40

Už se na to těším.Hlavně mě zajímá,jak budou fungovat mechová kola na plastu.Kdysi jsem to chtěl řešit,ale pořád jsem se k tomu nedostal.Honza tu píše,že by to mělo fungovat.

Odpovědět