Motory a převody pro 1:43

Zpráva
Autor
milangs1200
Příspěvky: 146
Registrován: 07 zář 2014, 17:53

Re: Motory a převody pro 1:43

#41 Příspěvek od milangs1200 » 27 úno 2015, 08:39

Jak to tak pročítám, tak mám dojem, že kombinuješ moc věcí dohromady(různé volty, autíčka od různých výrobců-motorky atd.)Já bych to pro začátek ujednotil. Jeden zdroj cca 12-16V , nejlépe originál od nějakého výrobce. K tomu příslušné ovladače a stejné motorky, aby ta autíčka jezdila stejně rychle. Pozor, pokud budeš mít větší kolečka, což bývá u formulí, tak se tím mění v podstatě převod a autíčko jede rychleji. Pokud máš zítra čas, tak ve Slaném pořádáme od 9.00 závody pro děti a pro příchozí. Můžeš se svézt na pořádné dráze a prodiskutujeme to. Motorů mám dost přímo od pana Seidla X slot 143 RACE 12v 24000 ot. Našel bych někde i fungl nový zdroj a ovladače SCX . Máš to do Slaného kousek. Auta a ovladače se půjčují. Ahoj Milan

Dandulak
Příspěvky: 10
Registrován: 14 úno 2015, 22:54
Bydliště: Chrustenice

Re: Motory a převody pro 1:43

#42 Příspěvek od Dandulak » 27 úno 2015, 21:48

Ahoj,

dík za pozvání bohužel zítra už máme jiné plány.
Kombinuju jen z nouze. Koupil jsem na aukru bateriovou autodráhu, kvůli autíčkům jako náhradu za jedno rozbité a nevěděl, že mají jinou voltáž, k tomu jsem měl smůlu a obě auto přišla při první jízdě o zuby na pastorku (zřejmně výrobní chyba). Takže teď se pokouším auta standardizovat na Carrera Go. mám zdroj, ovladače, dráhu a zatím i pořádnou smůlu. ... tak snad se to už zlomí. :|
... původně to byla vcelku jednoduchá akce, teď už mi to přijde jak "Kulový blesk III" :roll:

Dandulak
Příspěvky: 10
Registrován: 14 úno 2015, 22:54
Bydliště: Chrustenice

Re: Motory a převody pro 1:43

#43 Příspěvek od Dandulak » 08 bře 2015, 21:56

Ahoj všem,

chtěl jsem poděkovat za rady ohledně mých trablů. Už mám všechna auta funkční, jedou na stejné napětí, na stejných drahách na originál trafo.
Bilance: 2 nové motorky, 3 nové pastorky.
Jinak smolná bilance pokračuje. Včera se nám (bez násilí) ulomil vrchní díl na ovladači (tlačítko) ... už je zase v cajku. ;-) Je to fakt kvalitka. :?
Ještě jeden dotázek.
Všechna kupované autíčka mají se sběračů propojení i na kostru motorku, tedy ne jen na vývody od motorku. Má to nějaký zásadní smysl? Proč mají originál autíčka od Carrera Go vřazený odpor mezi sběrač a motor?
Díky za vysvětlení.

Uživatelský avatar
RUMOV
Příspěvky: 338
Registrován: 03 led 2014, 09:32
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Motory a převody pro 1:43

#44 Příspěvek od RUMOV » 09 bře 2015, 17:20

Ahoj,
co se týká propojení na kostru motorku, nevím proč to je, ale být to určitě nemusí, motorek funguje i bez ukostření.
Jediné co mě napadá, že by to mohlo být ve spojitosti s kondenzátorem jako odrušení. :?:

Odpory, (v tomto případě hodnoty 30 ohm) jsou sériově zapojeny s motorem jako proudová ochrana motoru při zrychlení, "turbo boost".
Můžeš je klidně odstranit, fungovat to bude taky, odstraněním ale výkon navíc nezískáš. :twisted:

Pokud by jsi si chtěl hrát s rychlostí a zábavnější ovladatelností, spíše je přizvednutím magnetu a dovážením "odmašinkuj".
Bude to potom, ale chtít menší napětí. :idea:
...RUM BENE BIBITUR, HOMINEM TE ESSE, MEMENTO...

Uživatelský avatar
Barty44
Příspěvky: 2
Registrován: 28 pro 2015, 16:41

Re: Motory a převody pro 1:43

#45 Příspěvek od Barty44 » 30 pro 2015, 08:48

Dandulak píše:Zdravím pánové,
můj problém se spíš hodí do tématu "náhradní díly nebo katastrofy" ale ta jsem tu nenašel. Tohle téma je jinak nejblíž. Od Vánoc máme doma Carrera Go autodráhu. Při prvním ježdění mi syn zastavil formuli o nízký most a odnesly to tři zuby na pastorku. Aby bylo čím jezdit koupil jsem jinou bazarovou autodráu od Carrera Go, ale tam obě auta přišla při prvním ježdění každé o jeden zub na pastorku bez zjevné příčiny. Dle informací co mám, výrobce nedodává náhradní díly, což mi přijde trestuhodná! No a teď k dotazu. Potřebuji náhradní pastorky na ta tři auta. Všechny jsou stejné 8 zubů, modul 0,4, průměr osy 1,5mm. Je to normální, že ty pastorky takhle odchází nebo je to jen strašná smůla?

Díky za radu
Ahoj, poradíte kde sehnat pastorky pro Carrera Go, nebo něco, čím by šlo nahradit?
Díky
Moc B

Jirka B
Příspěvky: 414
Registrován: 23 pro 2013, 21:37
Bydliště: Brno

Re: Motory a převody pro 1:43

#46 Příspěvek od Jirka B » 30 pro 2015, 17:30

Dají se sehnat u p.Zedníčka v mosazném provedení.Ovšem modul je 0,5.Musel by si vyměnit i převodové kolo. A nebo u zde registrovaného Milana (milangs 1200) Ten má modul 0.4.
Přečti si toto vlákno od začátku.

Chose
Příspěvky: 1
Registrován: 31 pro 2015, 22:15

Re: Motory a převody pro 1:43

#47 Příspěvek od Chose » 03 led 2016, 23:36

quote="milangs1200"]Pokud by to nefungovalo, tak se ozvi. pošlu Ti kompletní převody, co vyrábím do připravované stavebnice.
Ahoj Milan[/quote]

Ahoj myslíš, že by jsme se mohli nějak dohodnout na dvě sady převodů do autíček od autodrahy carrera go...
Díky moc za info
Ps: 2 týden po Ježíšku a auto bez převodů :cry: a to jsem nechtěl kupovat žádnou levnou sra.... z Tesca... :!:

milangs1200
Příspěvky: 146
Registrován: 07 zář 2014, 17:53

Re: Motory a převody pro 1:43

#48 Příspěvek od milangs1200 » 04 led 2016, 09:05

Jistě. Ozvi se na sulamilan@grafitoveelektrody.cz
Milan

gtride
Příspěvky: 7
Registrován: 28 srp 2018, 19:16
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Motory a převody pro 1:43

#49 Příspěvek od gtride » 10 zář 2018, 16:30

Ahoj mám prosbu na skúsenejších možno mi niekto poradí.Kupoval som pre rozšírenie bazarovú Race Champions - 60100 Carrera go myslím že je to rok 2001a nastal problém autá sú velmi pomalé najviac v zákrutách tipujem asi motor to už má asi spočítané tak som našiel https://www.gokarli.de/GOKarli-Tuningmo ... igital-143 ale potreboval by som radu od niekoho kto má s týmto motorom skúsenosti hlavne ako sa bude správať voči novému autu rovnakej konštrukcie ktoré som kúpil https://www.slotcar-union.com/en/go/132 ... typ-a.html

Jirka B
Příspěvky: 414
Registrován: 23 pro 2013, 21:37
Bydliště: Brno

Re: Motory a převody pro 1:43

#50 Příspěvek od Jirka B » 10 zář 2018, 21:10

Zde na DF je kolega Milan(milangs 1200) a ten má motory na carrera Go(jsou dokonce rychlejší než origo)Nad tvým příspěvkem je na něj kontakt.Ale otázka je zda je to motorem.Jak jsem pochopil tak jsi zvětšil délku dráhy.A jde o to čím to napájíš.Zda nebude potřeba natáhnout další propoje od napájecího místa dráhy třeba do poloviny dráhy.Již se to tu na DF někde řešilo. Re: Carrera GO - spojeni více autodrah a jejich napájení.

Odpovědět