Konverze kovových modelů na autodráhu 1/43

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
RUMOV
Příspěvky: 338
Registrován: 03 led 2014, 09:32
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Konverze kovových modelů na autodráhu 1/43

#11 Příspěvek od RUMOV » 02 říj 2014, 20:42

Děkuji moc Milane, budou konečně vánoce, kdy kromě bačkor a rumu dostanu něco praktického... :D
Co se týká té spanilé jízdy, na jaře třeba něco vymyslíme...protože i Jirka B má své sny... :lol:

Oblíbené auto mám, či spíše jsem měl a to Sierru 2.0 DOHC, (nostalgie jako prase), snad to do té kufrové verze nacpu.
Do mého 1:1 současného "rumuna", i v měřítku 43 by se vešli motory dva, ten ale nemá nic společného s autem, to je prostě rumun...
Vodítko (několik různých typů) ala SCX, jsem zkusil vyrobit z nábytkové lišty, plus prototypy "ploutviček"...omlouvám se Vítek, Petr :D
(foto jsem poslal po našem autodráhovém mailovém kanálu Jirkovi B) je tenčí, nenadzvedne tolik předek, montáž very easy a snad bude fungovat...po testech to sem pověsím i pro ostatní prckaře ...
Dále jsem dnes jsem konečně vyléčil dvě polomrtvé F1, Ferrari a Mc Larena od SCX,(dar přítele Aukra za 100,- nekup to i s dráhou a ovladači), nové pneu, kartáčky, dovážení na předek atd.
Až je projedu po spodním Rumoringu, frknu to sem i s videem.

A co se týká té ostatní radostné práce...
To máte pro Vítka pilota a protopyp sudů, od Jirky B Buggyru, pro kamaráda tuning jeho nového 43 Rapida, a pro Rumoring ovládání výhybek a konečně počítání kol...
A kromě toho i ta práce za peníze, ta mě mrzí, ale jinak to prý nejde... :roll:

A ještě malá technická, je tu nové téma s názvem GARAGE, co do ní pověsit pár svých přeroubovaných miláčků s nějakými TTD?
Něco bych tam už dal, není to ale ve stavu hotovém, ale "polohotovém" před montáží osvětlení, lakem a dekály.
Snad jen ty formulky, ale i tak jako inspirace pro ostatní super věc... :idea:
Třeba se chytí i ostatní, protože já si myslím že nějaké to auto doma asi každý má...možná... :D
...RUM BENE BIBITUR, HOMINEM TE ESSE, MEMENTO...

Jirka B
Příspěvky: 414
Registrován: 23 pro 2013, 21:37
Bydliště: Brno

Re: Konverze kovových modelů na autodráhu 1/43

#12 Příspěvek od Jirka B » 03 říj 2014, 10:51

To milangs1200-ty řešíš podvozky litím do formy? A nebo něco jiného? šoupni sem nějaké foto,a nebo adresu nějakého úložiště ,kde máš fotky.

milangs1200
Příspěvky: 146
Registrován: 07 zář 2014, 17:53

Re: Konverze kovových modelů na autodráhu 1/43

#13 Příspěvek od milangs1200 » 03 říj 2014, 13:14

Ono je to trochu složitějsí.Těch autíček, co chci naučit jezdit mám hodně a času málo.Nejdříve jsem začal vše frézovat na cnc frézce, ale to nebylo ono.Zkusil jsem to na 3D tiskárně,ale to není zase tak jednoduché,protože, tiskárna(ta jednodušší) si musí tisknout podpěry a při takhle malých dílech je to takový malý ježeček.Takže jsem po dlouhém rozhodování zvolil tu nejnáročnější ,ale pro mne také schůdnou cestu-výroba klasických vstřikovacích forem.

Uživatelský avatar
RUMOV
Příspěvky: 338
Registrován: 03 led 2014, 09:32
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Konverze kovových modelů na autodráhu 1/43

#14 Příspěvek od RUMOV » 03 říj 2014, 16:20

Milane, ty to vstřikuješ do forem? :o
Na fotce jsem si formy všimnul, přišlo mi to ale nepravděpodobné, protože je to šíleně drahé...
Už jen ta výroba samotné formy.
Pokud tedy neděláš někde v MPM nebo Eduardu kde ti to odstříknou za jiné peníze.
Jinak ale, pokud jsi si pro svůj koníček a vizi zprovoznit své srdcovky vyrobil formu a necháváš si "nastříkat" tak smekám pomyslný klobouček. :!: :!: :!:
To je jako kdybych si pro svou zálibu v Rumu koupil lihovar... :D
...RUM BENE BIBITUR, HOMINEM TE ESSE, MEMENTO...

milangs1200
Příspěvky: 146
Registrován: 07 zář 2014, 17:53

Re: Konverze kovových modelů na autodráhu 1/43

#15 Příspěvek od milangs1200 » 05 říj 2014, 08:16

Ano,je to dost náročné, ale protože většinu technologií pro výrobu forem a výlisků potřebuji pro živobytí , tak tak si vlastně fušuji ve své vlastní dílně.Proto taky ten vývoj trval tak dlouho.
Včera jsem úspěšně odzkoušel další formu a protože se to vše blíži do finále, tak sem postupně mohu začít dávat postřehy z vývoje,pokud to ovšem bude někoho zajímat.

Uživatelský avatar
RUMOV
Příspěvky: 338
Registrován: 03 led 2014, 09:32
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Konverze kovových modelů na autodráhu 1/43

#16 Příspěvek od RUMOV » 05 říj 2014, 18:26

No jasně, připadá mi to jako skvělý nápad... :shock: :shock:
Založ nové téma, třeba s názvem výroba vlastního podvozku 1/43 a myslím si že zájemci se určitě najdou. (a to nejenom o informace)
Jirka B mi posílal fotky své hotové Buggyry i s vlastním podvozkem a dotazů jsem měl spoustu, jak na kastli, tak především na podvozek, protože to byla ta pravá "oldscholl" konstrukce z cuprexitu a drátů...a věř mi že skvělá. Pár fotek tady je, ale jen všeobecných.

Vždyť není přece nic lepšího, než vědět kde hledat nápady postupy a inspiraci.
Univerzální podvozky typu Tecno slot a Slotdevil jsou možná známé, ale našel jsem na netu i podvozek z dřevíček od nanuků a jiné šílenosti...
Proč je všechny nedat na jednu kupu a "neprolustrovat". :geek:
Nemohu mluvit za ostatní, ale ostych stranou, vždyť se to tu jmenuje diskuzní forum, ne? :)
...RUM BENE BIBITUR, HOMINEM TE ESSE, MEMENTO...

Uživatelský avatar
RUMOV
Příspěvky: 338
Registrován: 03 led 2014, 09:32
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ford A od Welly, konverze celokov...

#17 Příspěvek od RUMOV » 03 lis 2014, 18:01

Dobrý večer,
konečně se mi podařilo svého "hrocha" (Ford A od firmy Welly), trochu odtučnit, a malinko (možná více), opatinovat... :D
IMAG2655.jpg
IMAG2609.jpg
IMAG2734.jpg
IMAG2741.jpg
S váhou jsem se dostal nakonec na pěkných 90 gramů, méně to už fakt nejde :)
Videa s finální testovací jízdou jsou zde...
https://www.youtube.com/watch?v=NVHJFqa ... 2T7r1V5AIw
více fotek se sem na DF nevejde, pro případné zájemce postup malování a patinování v komunitě Autodráha po Česku zde...
https://plus.google.com/u/0/communities ... 1985090129

Další fotky "hrocha" dám do garáže zde na DF, protože si myslím že dobré nápady by se měli podporovat... zkuste to také... :D :D :D
Drážce zdar, a té malé obzvláště.

I.P.RUMOV
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
...RUM BENE BIBITUR, HOMINEM TE ESSE, MEMENTO...

HonzaS
Příspěvky: 551
Registrován: 22 pro 2013, 19:10

Re: Konverze kovových modelů na autodráhu 1/43

#18 Příspěvek od HonzaS » 04 lis 2014, 09:12

Hezká práce, včetně volby barev. Snad jen to bílé vodítko by si zasloužilo také nějakou "patinu". Trochu mi to připomíná staré doby fóra, kdy se dost lidí zaměřovalo právě na úpravy a vylepšování starých favoritů nebo na autodráhovou konverzi nějakých noname plastových hraček. Určitě to má k původní autodráhové modelařině blíž, než dnešní stav.

Jirka B
Příspěvky: 414
Registrován: 23 pro 2013, 21:37
Bydliště: Brno

Re: Konverze kovových modelů na autodráhu 1/43

#19 Příspěvek od Jirka B » 04 lis 2014, 17:34

To RUMOV - Fakt moc pěkný,hezká práce. A ta patina supr.

milangs1200
Příspěvky: 146
Registrován: 07 zář 2014, 17:53

Re: Konverze kovových modelů na autodráhu 1/43

#20 Příspěvek od milangs1200 » 06 pro 2014, 16:02

To Rumov. Dnes jsem si konečně koupil obálky a pošlu Ti čiré vodítko aby nebylo tak nápadné. A ještě přidám dárek k Mikuláši
Ahoj Milan

Odpovědět