Srovnání modelů

Zpráva
Autor
HonzaS
Příspěvky: 551
Registrován: 22 pro 2013, 19:10

Re: Srovnání modelů

#41 Příspěvek od HonzaS » 24 lis 2014, 13:24

Každý seriál komerček má většinou okolo 5 kategorií tj. 5 aut. Jsou makety (např. MČR Nascar) a makety (seriál) - v prvním případě jde o 4 kategorie, ve druhém o pár víc (pořád se to nějak mění :D ), takže požadavky na počet aut jsou přibližně stejné - samozřejmě kolik aut do jedné kategorie člověk má, to je už jeho věc. Možná by ses divil, kolik 1/24 (ale i 1/32) v různém stadiu rozkladu mají někteří lidé doma.
Komerčku za 2.000,- v pohodě postavíš třeba do závodů slot.it nebo některé kategorie PC. Jakého výsledku s ní ale dosáhneš, to je dnes spíš míra individuálních schopností onoho mezičlánku :D mezi modelem a napájením dráhy.

milangs1200
Příspěvky: 146
Registrován: 07 zář 2014, 17:53

Re: Srovnání modelů

#42 Příspěvek od milangs1200 » 24 lis 2014, 13:57

Todle by byla nekonečná dyskuse , protože máme oba asi jiný přístup k tomu ,co od modelaření chceme a jaký na to máme názor.Pro Jirku je asi nejdůležitější to co baví jeho a hlavně, co se jezdí na dráze ,kam má přístup a v okolí.Tam sežene ty nejdůležitější informace a může si udělat obrázek o tom ,co je pro něj dostupné a co je moc.Prostě je třeba ,alespoň pro začátek, jezdit s partou v nejbližším okolí.

Jirka B
Příspěvky: 414
Registrován: 23 pro 2013, 21:37
Bydliště: Brno

Re: Srovnání modelů

#43 Příspěvek od Jirka B » 24 lis 2014, 14:27

Jak píše milangs1200 byla by to nekonečná diskuse.Takže pár poznámek- svým minulým příspěvkem jsem chtěl vyjádřit své pocity a poznatky o jízdě modelů 1/43 na dřevě.Ohledně svého snu,jak jsem psal na začátku. O komerčkách 1/32 jsem se zmínil na okraj a porovnání.V mém příspěvku byla jediná nadsázka.To že zhotovím něco v 1/43 na dřevo ,aby to frčelo je fakt.To že by se to dalo srovnat s 1/32-to byla nadsázka.Co se týká náročnosti provozovat komerčky 1/32 na soutěže. Takže to co píše HonzaS-za 2000,-Kč si sice pořídím model s minimálním tuningem,ovšem jen pro zábavu.V soutěži bych s tím jezdil na chvostu. Ale vůbec co bych tady psal o cenách? Ti co jezdíte na soutěže a závody komerček 1/32, zkuste si spočítat co máte ve vašich modelářských kufřících.A zvažte zda byste je neměli nosit se řetízkem na zápěstí.
To RUMOV- bez obav 1/43 budu dělat dál.To by mi vnuci dali,kdybych s tím skončil.Budu sedět na dvou židlích,jak jsem psal.Akorát zatím nevím jak dlouho.

Uživatelský avatar
Petr L
Site Admin
Příspěvky: 792
Registrován: 15 pro 2013, 22:28
Bydliště: Praha

Re: Srovnání modelů

#44 Příspěvek od Petr L » 24 lis 2014, 14:48

Pánové, mějte rozum, nemůžete takhle podrobné kalkulace pouštět do světa, to by v leckterých domácnostech mohlo způsobit kalamitu :-)

milangs1200
Příspěvky: 146
Registrován: 07 zář 2014, 17:53

Re: Srovnání modelů

#45 Příspěvek od milangs1200 » 24 lis 2014, 14:55

Pak je třeba manželkám zakázat vstup na toto forum.

Vítek

Re: Srovnání modelů

#46 Příspěvek od Vítek » 24 lis 2014, 15:15

Máme tady první malý Flame. :evil: Přesto přiložím malinko pod kotel. :twisted:

Myslím, že dělení podle měřítka není nejlepším vodítkem pro porovnání nákladů nebo stanovení míry modelaření.
Spíš bych to postavil tak.

Závody - míru úprav (modelaření) a defacto náklady určují pravidla a stupeň jejich volnosti.
A dovolím si tvrdit, že pokud by 1:43 měly svůj seriál, nebudou extrémně levnější.

Nezávodně - schopnostem a možnostem se meze nekladou.

Jinými slovy. Modelaření si můžu užít bez ohledu na měřítko. Mám li schopnosti a možnosti můžu stavět od nuly a dělat si vše sám.
Pro příklad. Na jednom českém modelářském fóŕu staví jeden expert od nuly Škodu 110 LS v 1:24:
http://www.modelforum.cz/viewtopic.php?f=155&t=88383
Ve finále by to určitě mohl motorizovat a doplnit pro provoz na dráze.
Někomu ale ke spokojenosti stačí kit a patálie s barvením a dekály a podvozek v rozsypu.
A někdo si auto nechá komplet postavit a jen jezdí (a třeba ne proto, že by to sám nedokázal, jsou i jiné důvody ....)

Každému co je jeho jest. :!:

Uživatelský avatar
Petr L
Site Admin
Příspěvky: 792
Registrován: 15 pro 2013, 22:28
Bydliště: Praha

Re: Srovnání modelů

#47 Příspěvek od Petr L » 24 lis 2014, 16:01

Ono vše má svůj vývoj, také jsem při svém návratu byl velkým zastánce kompletní stavby a laboroval jsem s lecčím. Auta s podvozky z kuprextitu, vestavba elektroniky do pistole Faro atd. atd. Časem se díky ježdění na závody nějak přestávalo dostávat času na stavbu a ruku v ruce s narůstající potřebou brýlí a zkracující se rukou jsem se dostal až k té pouhé montáži předem vyrobeného. I pouhý nástřik kastle se pomalu stává z časového hlediska problém a v poličce se místo mnoha modelů z resinových a hardplast polotovarů, které mám připravené v krabici, hromadí hotové modely od výrobců ze všech koutů světa. Vůbec již nemá cenu připomínat kolik toho čeká na odlití, natož na výrobu formy. Takže po cca deseti letech mi moje kutilsko modelářské začátky a ideu 100% stavby připomíná pouze ta velká bedna dílů připravených ke stavbě a celkem slušné vybavení. Hřeje mě představa, že na to v důchodu budu mít čas - lampu s lupou už mám. :-)

milangs1200
Příspěvky: 146
Registrován: 07 zář 2014, 17:53

Re: Srovnání modelů

#48 Příspěvek od milangs1200 » 24 lis 2014, 16:32

Vítek uhodil hřebíček na hlavičku.Cenově to vychází podobně, ale je to o tom proč modelaříme.Pokud to děláš hlavně kvůli závodění, tak není třeba se zdržovat se stavbou a je rozhodnuto.Pro mne je ale závod testem ,jestli jsem to auto postavil dobře a nebo mám začít znova.Jistě je třeba brát při závodě na zřetel ten koeficient mezi réglem a dráhou , ale to se pozná.Proto jsem se pustil do těch prcků.Tam ja pole neorané a neomezují mne žádná pravidla.
Takže sedím na dvou židlích jako Jirka ,akorát ta druhá je trochu větší. Tady v okolí se jezdí hlavně ty makety 1/24 .Měl jsem dojem, že Jirka taky dává přednost tomu stavění.

Jirka B
Příspěvky: 414
Registrován: 23 pro 2013, 21:37
Bydliště: Brno

Re: Srovnání modelů

#49 Příspěvek od Jirka B » 24 lis 2014, 17:27

Pánové omlouvám se ,že jsem tady práskal sumama.Já myslel,že to máte od manželek schválené. Já teda jo.Aspoň prý nechodím do hospody a za babama.

HonzaS
Příspěvky: 551
Registrován: 22 pro 2013, 19:10

Re: Srovnání modelů

#50 Příspěvek od HonzaS » 24 lis 2014, 18:13

Je jen pár možností, proč ti to zatím dočasně prošlo:
a) do dnešního dne jsi nepoznal, že bydlíš s chlapem
b) tvá žena má vážnou poruchu sluchu nebo snížené rozpoznávací schopnosti
c) k Vánocům chce norkový kožich nebo tříkarátový diamant
d) nepostřehl jsi něco ještě daleko vážnějšího
e) zázrak

My ostatní dělíme vše deseti nebo tvrdíme, že jsme to dostali od někoho známého zadarmo...

Odpovědět