Srovnání modelů

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Petr L
Site Admin
Příspěvky: 792
Registrován: 15 pro 2013, 22:28
Bydliště: Praha

Re: Srovnání modelů

#11 Příspěvek od Petr L » 16 zář 2014, 19:33

Tak jsem dnes na dráze odzkoušel modely DSlot43 Porsche 917 a 962 a k mému překvapení to dopadlo docela dobře, obě auta bez úprav, pouze tuningové High grip pneu DSlot43 a podložka pod vodítko 0,8mm. Podložky jsem použil běžné na 1:32, sloupek vodítka je stejný, pouze je nutné aby podložka byla co nejtenčí, vodítko je trochu subtilnější, než je 1:32 standard.

https://www.youtube.com/watch?v=fA5wQ_f ... e=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=WX0p2Cz ... e=youtu.be

Je těžké říct, který model byl lepší, 917 je klidnější a snese ostřejšíí nastavení ovladače, 962 je rychlejší a vyžaduje větší soustředění, nebo měkčí nastavení ovladače. Paradoxně na první pohled podle rozměrů a umístění vodítka by měla být lépe ovladatelná 962, ale opak je pravdou.
20140916_183330.jpg
Co se týká dosažených časů, pohybovaly se mezi 11 a 13 sec. na kolo. Pro porovnání, 1:32 odladěné na závody jezdí kolo okolo 8 sec.

Příští týden odzkouším modely Carrera GO ;)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

HonzaS
Příspěvky: 552
Registrován: 22 pro 2013, 19:10

Re: Srovnání modelů

#12 Příspěvek od HonzaS » 17 zář 2014, 08:25

Jak je vidět, tak padla poslední možná obava z nekompatibility modelů vůči dřevěné dráze.
Když to shrnu: dráhu zajistíme, dtto měření případných závodů Spytechem, pomůžeme minimálně 2 lidmi s organizací a nasazováním, můžeme zajistit i nějaké to kafe a čaj...
Vše další je jen na příznivcích tohoto měřítka - buď se sny stanou realitou nebo se bude dál pokračovat v teoretické vizionářské linii "cobykdyby" ;) .

Uživatelský avatar
Petr L
Site Admin
Příspěvky: 792
Registrován: 15 pro 2013, 22:28
Bydliště: Praha

Re: Srovnání modelů

#13 Příspěvek od Petr L » 17 zář 2014, 18:33

Ještě poznámka:
na foto výše je dobře vidět, že 1:43 rozchod je tak malý, že modely jedou v tomto měřítu jedním kolem po namalovaném pruhu barevného značení drážky. Už jsem konečně pochopil, proč mají v USA často barevnou drážku a podklad trolejí a ne jako my proužek vedle :-)
Nijak výrazně to nevadí, dráha je namazaná v celé ploše, na druhou stranu nagumované stopy větších modelů jsou zcela mimo a tak se jede po čisté dráze.

Takže pokud se roztáhnou kartáčky.......... :D

Uživatelský avatar
RUMOV
Příspěvky: 338
Registrován: 03 led 2014, 09:32
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Srovnání modelů

#14 Příspěvek od RUMOV » 17 zář 2014, 19:17

To by mě tedy zajímalo co na této dráze bude dělat auto třeba od Artinu nebo podobný číňan... :D
Ne s vodítkem, ale obyčejným trnem, originál gumy, i když zbroušené a celé auto třeba i mírně dovážené...
Nezkoušeli jste někdo podobné hračky na dřevěné dráze?
Předpokládám, že to bude chtít místo magnetu trochu olova a co nejníže aby se to vůbec udrželo v drážce.
Nemáš Petře doma podobnou hračku aby jsi jí odzkoušel? Já sice mám číňany, ale zase nemám dráhu. :roll:

Ono se na to totiž hezky kouká, když to někdo natočí a otestuje ;)

DSlot43 je jiná kvalitativní kategorie, Carrera o stupeň horší a právě proto by mě zajímalo jak se budou chovat ty číňani...
Nejde mi o žádný závod, spíše o test a porovnání, protože ty obyčejné mondo auta s vodítkem za 130 kaček jsou u mě na Rumoringu absolutně nejrychlejší :idea:
...RUM BENE BIBITUR, HOMINEM TE ESSE, MEMENTO...

Vítek

Re: Srovnání modelů

#15 Příspěvek od Vítek » 17 zář 2014, 19:28

A co se tak domluvit, sbalit autíčka, udělat si výlet na Podbabu a auta si sám otestovat? :idea: ;)

Uživatelský avatar
RUMOV
Příspěvky: 338
Registrován: 03 led 2014, 09:32
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Srovnání modelů

#16 Příspěvek od RUMOV » 17 zář 2014, 19:37

Já bych byl pro, ale nesmíte se těm mým hračkám smát... :D
...RUM BENE BIBITUR, HOMINEM TE ESSE, MEMENTO...

Uživatelský avatar
Petr L
Site Admin
Příspěvky: 792
Registrován: 15 pro 2013, 22:28
Bydliště: Praha

Re: Srovnání modelů

#17 Příspěvek od Petr L » 17 zář 2014, 20:53

To Rumov tak to fakt nemám, příští týden prubnu GO a uvidíte :-)

Co ale můžu říct již teď, hledejte zdroj převodů, disků a pneu, Bez toho ty auta pořádně nepojedou i kdyby měly podvozek bůhvíjaký !

Jo a technická poznámka, na dřevěné dráze, tedy na naší, nefungují magnety!

HonzaS
Příspěvky: 552
Registrován: 22 pro 2013, 19:10

Re: Srovnání modelů

#18 Příspěvek od HonzaS » 18 zář 2014, 10:04

No a ještě drobnost, na kterou Petr zapomněl, a to, že nikdo se ti v Podbabě smát nebude, naopak jsme rádi, když se objeví někdo nový. Navíc ti můžeme půjčit na vyzkoušení trochu modernější ovladače ;) i třeba auta od 1/32 po plechovky.
Na webu http://amcp6.wz.cz/ máš tel. kontakt na nás - je přece jen lepší zavolat předem, aby na dráze někdo byl. Schůzky jsou v úterý od cca 17 hod.
Jinak nejsme jediný klub v Praze, ještě existuje SCRC Praha 7, kteří mají dráhu ve vodárenské věži na Letné. V porovnání s Podbabou je to dnes reálně dobře fungující a hlavně interně "žijící" klub s dobrou maketářskou základnou. Bohužel stav jejich dráhy je v současnosti takový, že auto v měřítku 1/43 by to nejspíš nepřežilo...

Uživatelský avatar
RUMOV
Příspěvky: 338
Registrován: 03 led 2014, 09:32
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Srovnání modelů

#19 Příspěvek od RUMOV » 18 zář 2014, 18:25

Děkuji za nabídku, rád se přijdu podívat.
A když o tom tak přemýšlím, budu pro Vítka malovat toho jeho "polojezdce" a jak jsme se předběžně domlouvali, než ho poslat Českou poštou, je lepší ho předat někomu z Vás a Vy mu ho na nějakých závodech předáte...
Tak spojíme příjemné s užitečným a bude to.
Ale to musím alespoň dva prcky uvést do stavu, aby se alespoň pohybovaly :D
...RUM BENE BIBITUR, HOMINEM TE ESSE, MEMENTO...

Uživatelský avatar
RUMOV
Příspěvky: 338
Registrován: 03 led 2014, 09:32
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Srovnání modelů

#20 Příspěvek od RUMOV » 21 zář 2014, 23:20

Otázka pro Petra L, mohl by jsi prosím zvážit ty auta od Kyosha co jsi testoval, hledal jsem na netu jejich váhu ale bohužel nedohledal, ta japonština mi nějak nejde :)
Tipnul bych to tak na 55-60 gramů aby to na tom dřevě vůbec jelo..

Případně třeba dotaz přehodit do nějaké smysluplnější kategorie.
Děkuji moc... :idea:
...RUM BENE BIBITUR, HOMINEM TE ESSE, MEMENTO...

Odpovědět