Ovladače autodráh měřítka 1:43...

Odpovědět
Zpráva
Autor
Jirka B
Příspěvky: 414
Registrován: 23 pro 2013, 21:37
Bydliště: Brno

Re: Ovladače autodráh měřítka 1:43...

#51 Příspěvek od Jirka B » 13 dub 2015, 17:43

To Rumov- tak co budeš stavět? Jaký typ?

Uživatelský avatar
Petr L
Site Admin
Příspěvky: 792
Registrován: 15 pro 2013, 22:28
Bydliště: Praha

Re: Ovladače autodráh měřítka 1:43...

#52 Příspěvek od Petr L » 13 dub 2015, 19:18

Na papíře mám novou variantu toho dvoutranzistoru co jsem na něj nedávno dal schéma. Uvidíme :-)

Uživatelský avatar
RUMOV
Příspěvky: 338
Registrován: 03 led 2014, 09:32
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ovladače autodráh měřítka 1:43...

#53 Příspěvek od RUMOV » 13 dub 2015, 19:33

No poslední dobou se to na mě nějak hrne... :D a většinou za to může Petr... :lol:
Po dnešním telefonátu mi ještě půjčí i Slot. it a to pak z toho budu úplně jelen... :lol: :lol:

No ale má to obrovské plus, koukám na to malinko jinak a možnost si to zkusit a "omakat" je skvělá a k nezaplacení. A jsem za to vděčný. :oops:
Jirko, samozřejmě bych chtěl udělat přesně ten, co jsem měl půjčený, elektronický s tranzistory, protože jeho odezva se s odporem, či drátem nedá srovnat.
A vím co by régl dělat měl a co od něj chci.
Univerzálnost a citlivost je skvělá, jak už jsem psal, nevím jestli si hraju s autodráhou, nebo s ovladačem... :D

Pokud bych to převedl o měřítko výš, (větší rozvor, váha, délka, šířka) dává to smysl, v tom jsou prcci vážně hračka.
No každopádně, pokud mají Podbabský svého lobbistu, dělá svou práci dobře... :lol: :lol:
Na závěr opět slova klasika:
Dávám prckařovi rok, maximálně dva... ;) ;)
...RUM BENE BIBITUR, HOMINEM TE ESSE, MEMENTO...

Vítek

Re: Ovladače autodráh měřítka 1:43...

#54 Příspěvek od Vítek » 13 dub 2015, 19:36

To RUMOV : „Blahoslavení, kdo neviděli a přesto uvěřili.“ (Jan 20, 29) ;)

Snad bude toto vlákno "o prozření" poučením i pro další "badatele". 8-) I když komu není rady, tomu není ani vzájemné pomoci. ;)

HonzaS
Příspěvky: 551
Registrován: 22 pro 2013, 19:10

Re: Ovladače autodráh měřítka 1:43...

#55 Příspěvek od HonzaS » 14 dub 2015, 07:54

Když už jsme u toho zkoušení, můžeme ti také půjčit Hammer od AvantSlotu nebo případně CarSteen - ať máš rejstřík širší :D . Fakt je ale ten, a to už jsme kdysi konstatovali v jiném vláknu, že nakonec všichni, co to myslí vážněji, skončí u ovladače od Jury Míčka. Přestože se podomácku dělá řada jeho klonů, tak po mechanické stránce je to to nejlepší, co se dá za ještě přijatelné peníze (před cca 2 roky se i díky přetlaku nabídka dal sehnat z druhé ruky za poloviční cenu) v této kategorii koupit.

Uživatelský avatar
hydrostar
Příspěvky: 102
Registrován: 08 lis 2014, 19:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Ovladače autodráh měřítka 1:43...

#56 Příspěvek od hydrostar » 16 dub 2015, 19:48

Ono je to jinak:
Myslím že říkal: "Blahoslavení sýraři!"
"Co je tak úžasného na sýrařích?"
"To samozřejmě nebude doslova,ale půjde všeobecně o výrobce mléčných výrobků."


Příspěvek číslo 2000 jako citát z Monty Python - Život Briana. OK! 8-)
Admin Vítek
Jsem typickým občanem České republiky.
Už od rána si na něco ustavičně stěžuji...

Uživatelský avatar
Petr L
Site Admin
Příspěvky: 792
Registrován: 15 pro 2013, 22:28
Bydliště: Praha

Re: Ovladače autodráh měřítka 1:43...

#57 Příspěvek od Petr L » 16 dub 2015, 21:01

Příspěvek 2000 má jistá privilegia, ale pánové prosím, držme se tématu, protože jestli se dostaneme až k tomu co pravil Ezechiel v 25:17, tak to můžeme s auty zabalit a dát se na duchovno, nebo na umění. A omlouvám se všem, kteří si myslí, že MP ani QT nejsou umělci, jsou, ale takoví trochu jiní, že? :-)

Uživatelský avatar
RUMOV
Příspěvky: 338
Registrován: 03 led 2014, 09:32
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ovladače autodráh měřítka 1:43...

#58 Příspěvek od RUMOV » 16 dub 2015, 21:31

AF 20 02...
„Řekni to ještě jednou a vyšiju ti jí!”
„Radši poslouchej, nosatej, možná dojde i na blahoslavený nosály...”
„Dejte už mu pokoj!” :oops:
...RUM BENE BIBITUR, HOMINEM TE ESSE, MEMENTO...

Uživatelský avatar
RUMOV
Příspěvky: 338
Registrován: 03 led 2014, 09:32
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ovladače autodráh měřítka 1:43...

#59 Příspěvek od RUMOV » 23 dub 2015, 23:01

Jo jo teď už Vám to můžu říct... ;)
Stal jsem se hrdým majitelem (tedy ještě ne fyzicky, pouze dražebně) ovladače SCP-1.1 od Slot.itu. (Na nejmenovaném aukčním serveru, za nejmenovanou částku...) :mrgreen:
Jelikož jsem dostal včera identický regl od Petra, zápůjčkou na otestování, tak nějak jsem to neřešil a ještě před testem, (tento víkend) šel do toho. :oops:
Zajímavé bezztrátové řešení snímání polohy jezdce, ( Hallovo čidlo a permanentní magnet) a tím pádem blbuvzdornost, a snad i bezporuchovost.
Programovatelný, plně nastavitelná křivka jízdy, jak lineární tak exponenciální, brzda na tisíc způsobů, a čudlíků a blikátek to má víc jak moje podzemka.
http://www.italiaslot.com/modules.php?n ... 0&sid=2743
scp-1_front.jpg
Na netu jsem na něj našel jen samou chválu, (snad větší než na vánoce a letní prázdniny ) takže o víkendu podrobím testu ten Petrův, příští týden si vyzvednu ten svůj vlastní a z dovolením si zde založím chlíveček.

Zatím jsem se snažil přeložit manuál a jeho programování do češtiny, po testu na prckách 1/43 budu referovat... :idea:
Pokud by jeho další majitelé měli nějaké zkušenosti, rady a tipy, budu rád a třeba se to budou hodit i někomu dalšímu.... :) potencionálnímu majiteli... :lol:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
...RUM BENE BIBITUR, HOMINEM TE ESSE, MEMENTO...

Vítek

Re: Ovladače autodráh měřítka 1:43...

#60 Příspěvek od Vítek » 24 dub 2015, 13:32

Dobrá volba. :!:
Regl je opravdu dobrý, jen je malinko složitější správné nastavení pro využití jeho celého potenciálu. Těch možností je možná až moc.
Osobní zkušenost s ním nemám, ale pkud vím, tak by neškodilo mít v zásobě pár pojistek. ;)


Edit. To musela být opravdu výhodná cena, když zvítězil nákup nad výrobou a požitek z cesty byl oželen. :)

Odpovědět