Předvánoční modelaření - záchranka na dráhu

Odpovědět
Zpráva
Autor
model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Předvánoční modelaření - záchranka na dráhu

#1 Příspěvek od model » 07 pro 2022, 23:25

Jak se před vánočními svátky zabavit než si střihnout takou blbinu pro vnuky.
Je to měřítko neurčité, trochu větší 1:43, tak jsem to dal do tohoto vlákna.
Karoserie je plastová, v prodejně Pompo nabízí ještě variantu policejní a hasiče za 99 Kč, já si zvolil tuto křiklavou barvu, aby bylo auto vidět líp na dráze.
Protože mám ještě několik Honzových rovných převodů s modulem M 0,4, tak jsem zvolil osvědčenou variantu - malý Motraxx a pastorek od Milana.
Kola vychází z pneu Ites přední slicky s průměrem 19 mm a použil jsem opět Milanovy inserty. Osy kvůli převodu 2,38 mm a tentokrát klasická ložiska,
žádné lustrsvorky. Trochu jsem to přehnal s předním spojlerem, asi ho odříznu a prodloužím původní přední nárazník.
Protože je karoserie veliká, zkusím někde sehnat destičku se zvuky a dám tam blikací LED žárovky, ať to má atmosféru.
Podvozek a dvojici disků ještě stříknu černou barvou a budu tisknout L profily, které vlepím do karoserie pro upevnění podvozku.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Předvánoční modelaření - záchranka na dráhu

#2 Příspěvek od model » 08 pro 2022, 21:59

Tak to bylo první kolo, protože jsem opět třikrát měřil a přesto mi rozvor opět nevyšel o půl milimetru.
Abych to nemusel zkoušet napodruhé, raději jsem si upravil podvozek a mám držák přední osy a vodítka posuvný
a tím pádem jsem přesně vycentroval kola do podběhů. Motorek jsem pracovně připevnil oboustrannou kobercovou páskou a vytiskl
si třmen, kterým jsem motorek fixoval k podvozku.
Ještě sběrače a zkusím, co to udělá na dráze.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

IvanP
Příspěvky: 85
Registrován: 28 úno 2014, 15:01

Re: Předvánoční modelaření - záchranka na dráhu

#3 Příspěvek od IvanP » 09 pro 2022, 13:38

Auto se zvuky je teď v nabídce na placeném bazaru. Má i blikat předními i zadními světly.
Je v měřítku 1/32.

Odpovědět