Mercedes Acros trochu jiná stavba trucku

Zpráva
Autor
model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Mercedes Acros trochu jiná stavba trucku

#1 Příspěvek od model » 03 lis 2020, 07:43

Zatím jen základní informace s jednou fotografií, po dokončení vložím další fotky.
Přišel mi Pinterest a tam plno trucků. Zaujal mně Mercedes s předním spojlerem a se sníženým osazením kabiny.
Jednoho černého Acrose mám v klasické trambusové stavbě, tak jsem zkusil tento experiment.
Protože mám všechna auta se stejným podvozkem, tak jsem si jen upravil spodní ponton plus mínus podle předlohy
a hlavně jsem snížil kabinu. Když jsem ji položil na ponton, vypadalo to velmi slušně.
Změnil se celkově poměr rozvoru a výšky auta a také ta dvojbarevná kombinace není špatná.
Před chvílí jsem si vytiskl střešní spojler a zkusím i nakreslit motor abych zakryl trochu otvor.
A hlavně jsem zlikvidoval toho původního kočkopsa.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

tom59herder
Příspěvky: 138
Registrován: 28 led 2014, 12:29
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Mercedes Acros trochu jiná stavba trucku

#2 Příspěvek od tom59herder » 03 lis 2020, 12:32

Tak Pavle, palec nahoru. Redesign mercedesu prospěl.

stembas
Příspěvky: 263
Registrován: 18 říj 2015, 14:25

Re: Mercedes Acros trochu jiná stavba trucku

#3 Příspěvek od stembas » 03 lis 2020, 14:50

Jen trosku upresnim kamion co je na fotce. Neni to klasicky kamion co se jezdi v Evrope ! To jsou zavody s nazvem FORMULA TRUCK je mensi nez klasicky kamion, i kdyz zakladem je klasicky kamion. Da se rict ze je to "prototip" a tyto zavody se jezdi v Brazilii.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Mercedes Acros trochu jiná stavba trucku

#4 Příspěvek od model » 03 lis 2020, 17:09

Díky za doplnění. Díval jsem se na You tube na tyto závody a auta vypadají hodně "drsně".
Hlavně ty přední spojlery jsou nádherné a k tomu parádní barevná řešení karoserií.
Jak napsal Tomáš, byl jsem z té zeleno stříbrné stavby hodně rozpačitý a toto řešení se mi líbí.

A hlavně jsem snížil tiskovou vrstvu na 0,15 mm z 0,20 mm a je to hodně poznat. I když se to tiskne déle, mají
křivky výrazně jemnější strukturu.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Mercedes Acros trochu jiná stavba trucku

#5 Příspěvek od model » 03 lis 2020, 19:13

Protože mám ještě obtisky ze stavebnice Monti systém, tak jsem si říkal, že když Brazílie,
tak nějaký ovocný sponzor. A protože je povrch vytištěného podvozku opravdu skoro hladký, tak
jsem to ponechal v původním stavu a bílé barvě.
Takže systém co dům dal a výsledek je skoro dokonalý.
Když jsem prohlížel stránky o této kategorii vozů, našel jsem výkres Mercedesu včetně půdorysu s motorovou
částí. Takže nastuduji, nakreslím a vytisknu. Hlavně ta vzduchová potrubí budou vypadat dobře.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Jirka B
Příspěvky: 414
Registrován: 23 pro 2013, 21:37
Bydliště: Brno

Re: Mercedes Acros trochu jiná stavba trucku

#6 Příspěvek od Jirka B » 04 lis 2020, 11:32

Jen tiše zírám.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Mercedes Acros trochu jiná stavba trucku

#7 Příspěvek od model » 04 lis 2020, 12:36

No a já zíral, jak to jezdí na dráze. A to tam mám dvojitou montáž pneumatik Faro,
motorek Falcon a převod plastový SCX. I když není z čeho brát, tak se to dá také vyladit.
Teď jsem si vytiskl rám a začínám kreslit výfukový systém. Našel jsem na internetu konečně i pohled
na zadní část, tak mám z čeho čerpat.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Mercedes Acros trochu jiná stavba trucku

#8 Příspěvek od model » 04 lis 2020, 15:32

No a takto to dopadlo.
Trubičky jsou obaly z kabelů. Ještě stříknu černou barvou zámek ložisek, ať je celý podvozek
černý s nic tam nesvítí.
Už to vypadá skoro jako od FLY...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Jirka
Příspěvky: 93
Registrován: 02 led 2014, 21:15

Re: Mercedes Acros trochu jiná stavba trucku

#9 Příspěvek od Jirka » 04 lis 2020, 18:07

Vypadá to skvěle, jako vždycky. :D

stembas
Příspěvky: 263
Registrován: 18 říj 2015, 14:25

Re: Mercedes Acros trochu jiná stavba trucku

#10 Příspěvek od stembas » 04 lis 2020, 18:19

Diky Tobe Pavle, mam i ja vyborne podklady pro stavbu FORMULA TRUCK. Mel jsem truck MAN od FLY. Vzhledem k tomu ze mi neprojede pod mostem autodrahy, tak jsem resil co stim. A prave pri shaneni obrazku a ruznych materialu, jsem narazil na ty "formula trucky". Tak jsem hned truck rozdelal a dal se do prace podle ruznych obrazku. Podvozek jsem rozrizl a skratil o asi 12mm, slepil, a snizil kabinu take asi o12mm. To je zatim vse co jsem udelal. Ale ted diky Tvemu obrazku a planku FORMULE TRUCK se mi bude lepe dodelavat zbytek, protoze je to podrobne, a muzu dodrzovat rozmery. Doposud jsem stale nevedel jestli jsem to odhadl dobre, ale vypada to ze jsem se hodne priblizil temi rozmery :) .
Petr

Odpovědět