Liaz 110 truck stavba s díly z Monti systému

Odpovědět
Zpráva
Autor
model
Příspěvky: 1293
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Liaz 110 truck stavba s díly z Monti systému

#1 Příspěvek od model » 28 říj 2020, 11:12

Včera mi přišel balíček z Visty s díly na Liazku. Z licích rámečku jsem použil kokpit, mřížku chladiče, nárazník,
pochopitelně kabinu a zasklení.
Z kokpitu jsem vyříznul vše nepotřebné, zůstala mi jen sedačka pilota a rámeček. Z kabiny jsem odřízl připojovací dílky a z nárazníku
stupačky. Spodní ponton karoserie jsem v přední části vytvaroval podle podběhu na kabině a v zadní části jsem upravil překrytí nad
zadní nápravou. Ještě si nakreslím svislý výfuk s držákem a doplňky, jako jsou vzduchové válce a další.
Protože je ponton totožný s předchozími stavbami trucků, tak podvozek perfektně sedí, ale budu tisknout ještě jeden a hlavně
nové disky, které budou v bílé barvě.
Polepy budu dělat z tenké fólie, jako to má i výrobce, protože to není přesná maketa vozidla
a fólie se bude lepit vždy v kuse na danou plochu.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

tom59herder
Příspěvky: 138
Registrován: 28 led 2014, 12:29
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Liaz 110 truck stavba s díly z Monti systému

#2 Příspěvek od tom59herder » 28 říj 2020, 18:57

Tvá serie úspěšně pokračuje, liazka by neměla chybět, přece jen to byl první vstup našich jezdců mezi truckery. :D

model
Příspěvky: 1293
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Liaz 110 truck stavba s díly z Monti systému

#3 Příspěvek od model » 28 říj 2020, 19:34

Trochu jsem pokročil, tiskárna jela dvě hodiny dvacet minut a mám kompletní podvozek, disky a několik drobností.
Do kabiny jsem vlepil kokpit včetně vytisknutého držáku do kterého se zašroubují dva šroubky ze spodní strany pontonu.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1293
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Liaz 110 truck stavba s díly z Monti systému

#4 Příspěvek od model » 29 říj 2020, 16:17

Další malý krůček - podvozek zhruba zkompletovaný, ložiska SCX. U předních kol jsem musel pneumatiky zbrousit, protože jsem udělal podběhy dost natěsno
a nechtěl jsem, aby se pneumatiky otíraly o podvozek. Zadní kola jsou mechy, které jsem dostal od Honzy, jen jsem si vytiskl inserty.
Chtěl jsem nechat bílou hmotu v surovém stavu, ale vzhledem k tomu, že budu části podvozku stříkat modrou barvou, tak to vezmu celé kromě kabiny,
Určitě to zlepší povrch.
Po focení jsem ještě ve vrtačce jemně zabrousil zadní inserty, aby nevypadaly tak mohutně.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

HonzaS
Příspěvky: 552
Registrován: 22 pro 2013, 19:10

Re: Liaz 110 truck stavba s díly z Monti systému

#5 Příspěvek od HonzaS » 30 říj 2020, 13:48

Moc hezká skládanka. Jsem rád, že se ti aspoň pár věcí do ní hodilo. Teď ale asi budeš muset poprvé ten "pohledový beton" trochu dohladit, aby nebyl moc velký rozdíl mezi perfektní kabinou a vytištěným zbytkem.

model
Příspěvky: 1293
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Liaz 110 truck stavba s díly z Monti systému

#6 Příspěvek od model » 30 říj 2020, 19:40

Honzo zatím to nechávám tak jak to je na fotografiích. Přes boky a na ploše budou z fólie potisky, tak se to ztratí a právě jsem snížil tiskovou vrstvu
v tiskárně na 0,15 mm z 0,20 mm, tak uvidím co to přinese.
Takto vypadá barevné řešení a obtisky tomu dají ten správný závodnický říz.
Teď jsem vyhrabal ze zásuvky šest pneumatik z tvrdší gumy, které dává Monti systém do některých stavebnic místo plastových.
Tak jsem si nakreslil disk a mám hned zásobu předních kol.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1293
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Liaz 110 truck stavba s díly z Monti systému

#7 Příspěvek od model » 01 lis 2020, 16:13

Další krůček - tentokrát jsem udělal radikálnější úpravu předního nárazníku, protože ten originální moc vyčníval a dělal ještě větší disproporci auta.
Odřízl jsem spodní část a zbrousil hloubku a přilepil. Předtím jsem nastříkal modrou barvou přední blatníky a hlavně zvednul kabinu nad ponton.
Je tam mezera 2,5 mm a vypadá to velmi hezky.
Ale hlavně jsem zkompletoval podvozek a šel auto vyzkoušet na dráhu.
Trochu s obavou jsem začal jezdit a auto drželo. I když mám ovladač Carrera bez možnosti ladění, šlo předvídat, kdy to člověk přehnal. Postupně jsem
zrychloval i v zatáčkách a musím říci že proti těm původním stavbám to je sto a jedno.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Odpovědět