Ford GT od Bburaga - přestavba na dráhu

Odpovědět
Zpráva
Autor
model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Ford GT od Bburaga - přestavba na dráhu

#1 Příspěvek od model » 28 črc 2020, 22:13

Není to vlivem horkého počasí, ale náhodnou návštěvou papírnictví u nás na Jižních Svazích.
Na regále s hračkami jsem uviděl tuhle krabičku a nevěřil vlastním očím. Bburago začalo nabízet modely v měřítku 1:43
s plastikovou karoserií a strojkem uvnitř. Vše za 99 Kč. Když jsem krabičku otevřel - další překvapení - podvozek je upevněn 3 šroubky ke karoserii
a to tak chytře, že přední sloupek nevadí vodítku. Abych pravdu řekl, tak původní GT40 je pěknější, ale pro stavbu je i toto auto velmi zajímavé.
Vytáhl jsem si fotografie z internetu a rozhodl se pro úpravu, která spočívá v osazení zadního křídla a hlavně zadního difuzoru, který je nepřehlédnutelný.
Za dvě hodiny jsem měl nakreslen podvozek, za 58 minut vytištěn a měl jsem štěstí, vše klaplo. Teď ještě křídlo a potom očekávaná obálka od Milana
s pneumatikami, abych si mohl vytisknout disky.
Vím, že toto měřítko je pro většinu modelářů mimo ale berte to prosím jako letní dovolenkové počtení.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Ford GT od Bburaga - přestavba na dráhu

#2 Příspěvek od model » 29 črc 2020, 22:02

Tak jsem pokročil, podvozek po několika úpravách nastříkán černou matnou barvou,
vytiskl jsem si zadní spojler a vlepil do karoserie. Teď ještě pneumatiky a tisk disků
a může se zkoušet na dráze.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Jirka
Příspěvky: 93
Registrován: 02 led 2014, 21:15

Re: Ford GT od Bburaga - přestavba na dráhu

#3 Příspěvek od Jirka » 02 srp 2020, 18:39

Šikovnej, i když jak říkáš tohle měřítko mě zrovna neoslovuje ale musím opět smeknout. :D

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Ford GT od Bburaga - přestavba na dráhu

#4 Příspěvek od model » 04 srp 2020, 10:00

Děkuji za pochvalu, já jsem si také říkal, jestli dát tento příspěvek na Fórum, ale
pro letní období to snad nikoho neurazí. Šel jsem do toho hlavně proto, že jsem měl
ještě jeden malý motorek volný a příslib Milana, že se podívá, jestli mu někde v šuplíku neleží
pár širokých pneumatik.
A hlavně jsem měl velmi hezkou plastovou karoserii, kde vedle nízké ceny je i nízká hmotnost.
A také jsem si trochu pohrál s kreslením podvozku a ta radost, když z dobře seřízené 3D tiskárny vypadne
skoro profesionální podvozek.

stembas
Příspěvky: 263
Registrován: 18 říj 2015, 14:25

Re: Ford GT od Bburaga - přestavba na dráhu

#5 Příspěvek od stembas » 07 srp 2020, 08:55

Nadherna prace joko kazda jina :shock: A uzasna chut stale neco noveho delat-vymyslet a HLAVNE se stale delit o sve skusenosti, i kdyz toto FORUM vypada ze je uz jen "pro Tebe" !! :(

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Ford GT od Bburaga - přestavba na dráhu

#6 Příspěvek od model » 03 zář 2020, 21:44

Takže ještě jedno poděkování Milanovi za obálku s pneumatikami.
Protože to jsou pneumatiky s vnitřní drážkou, nakreslil jsem si disky a pokusil se je trochu
přizpůsobit originálním vozům. I v té pidivelikosti - průměr 10 mm - jsou vidět dvojpaprsky.
Ještě jsem musel trochu přibrousit otvory v blatnících, aby tam kola sedla a po výškové korekci válcových
magnetů je autíčko připraveno k jízdám.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Odpovědět