Morgan Aero Supersport GT

Odpovědět
Zpráva
Autor
Jirka B
Příspěvky: 414
Registrován: 23 pro 2013, 21:37
Bydliště: Brno

Morgan Aero Supersport GT

#1 Příspěvek od Jirka B » 20 čer 2018, 16:40

S menším zpožděním se mi konečně podařilo dokončit další model.(čekal jsem na ND).Takže k modelu.Tento model jsem si zhotovil tzv.od A až do Z.Od zhotovení kopyta (podle plánku z internetu) až po konečný model.Podvozek z kuprextitu,do něj jsem po menší úpravě vlepil klec od kolegy (model).Přední osa z hračky,vodítko slot it.Motor nějaký formulový(co dům dal),zadní osa 2,38mm ,převod (můj oblíbený) a zadní disky na červíka, zadní pneu-mechovky.Karoserie laminátová.Zde dvě foto,více foto zde https://skipper1.rajce.idnes.cz/1_43_Mo ... rsport_GT/#
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Morgan Aero Supersport GT

#2 Příspěvek od model » 21 čer 2018, 14:04

Hezká práce, jsem rád, že jsem alespoň trochu pomohl s realizací.
Teď jsem si nakreslil podvozek typu HRS 2 i pro měřítko 1:43.
Bočnice mají tloušťku 1 mm, aby se daly lépe tvarově upravit podle karoserie, nebo doplnit
L profilem vlepeným do karoserie. Držák přední nápravy je integrovaný s držákem vodítka a dá se posunovat
a tím se doladí rozvor podle auta.
Doufám, že rychle proběhne tisk prototypu, abych to mohl zkontrolovat.
Ložiska jsou Milanovy, které se vlepí napevno, protože se předpokládají disky a převod s červíky.
Upevnění motorku jsem řešil pomocí dvou šroubků M2, které se zašroubují do vybrání zadního čela.
Tím je motorek fixován, ale dá se rychle vyjmout.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

HonzaS
Příspěvky: 551
Registrován: 22 pro 2013, 19:10

Re: Morgan Aero Supersport GT

#3 Příspěvek od HonzaS » 21 čer 2018, 18:30

Morgan je parádní, zvlášť když si člověk uvědomí, jaký prcek to je a jak je členitý.
HRS je už prakticky profi záležitost. Ty dostupné tiskárny docela hodně rozšířily individuální možnosti modelace a to je jen začátek.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Morgan Aero Supersport GT

#4 Příspěvek od model » 21 čer 2018, 21:45

Honzo Máš pravdu, 3D tisk je perfektní doplněk pro modeláře. U dráhových modelářů je v současné
době v měřítku 1:32 základem stavby motorové lože a tady je beze sporu jedničkou Slot-it a třeba i NSR.
A i cena cca do dvou stovek je docela přijatelná.
U měřítka 1:43 je Milanův podvozek nepřekonatelný, hlavně proto, že se dá použít i pro přestavby třeba
kovových modelů.
A opravdu se vleze i do tak prťavého auta, jako je Moskvič/Opel, kterého jsem si před časem postavil.
Jediné mínus je v šířce, proto jsem si nakreslil a vytisknul tuto variantu, abych pomohl fanatikům měřítka 1:43, kteří osazují modely hliníkovými disky a převod s červíkem, vše na osku 2,38 mm.
Spíše se těším na setkání s Maxi-pu, kterému jsem připravil podvozky pro jeho nový model 1:32 do kroužku v Púchově a potom i na odezvu mladých modelářů.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

HonzaS
Příspěvky: 551
Registrován: 22 pro 2013, 19:10

Re: Morgan Aero Supersport GT

#5 Příspěvek od HonzaS » 22 čer 2018, 17:50

Myslím, že oproti původnímu šasi Maxi-pu je to progres, takže spokojenost určitě bude.

Odpovědět