Trabant jako okruhová verze

Zpráva
Autor
model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Trabant jako okruhová verze

#11 Příspěvek od model » 06 úno 2020, 13:52

Představte si, přišel mi mail od Ronnyho Urlanda s přáním hodně vítězství s tímto modelem.
Opravdu mně moc potěšil.
A abych to doladil k dokonalosti, nakreslil a vytiskl jsem si disky na 3D tiskárně
a použil pneumatiky Slot.it PT6. Dají se krásně natáhnout a teď to vypadá opravdu modelově.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

xmikes
Příspěvky: 9
Registrován: 10 úno 2018, 18:02

Re: Trabant jako okruhová verze

#12 Příspěvek od xmikes » 17 úno 2020, 13:15

krásná práce!
jak si vedou disky z tiskárny v porovnání s hliníkovými?

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Trabant jako okruhová verze

#13 Příspěvek od model » 17 úno 2020, 16:05

Zdravím, 3D tiskárna mi dala spoustu možností, takže i nakreslit a vytisknout
třeba disky, vodítka nebo inserty.
Jasné je, že hliníkové disky nebo plastová vodítka jsou lepší, hlavně pro ty, kteří
jezdí na závodech ale já mám postavených asi sto aut na dráhu ve všech měřítkách
a auta mi jezdí krásně.
Mám disky v rozměrech od Slot.itu a navléknu na ně jejich pneumatiky a je to bez problému. U tohoto Trabanta jsou také použity pneumatiky Slot.it.
Otvor pro osku mám s průměrem 2,42 mm. Po vytisknutí vezmu malou ruční dlaňovou vrtačku a vrtákem 2,38 mm
pomalu projedu otvor. Chtělo by to pochopitelně výstružník, ale nechce se mi dávat takové peníze, když vrták
udělá stejnou práci. U 3D tisku je výhoda, že se otvor tiskne tak, že kolem se udělá kompaktní okruží asi o
1 mm větší, jako je otvor a tím pádem v něm vše drží a nevyviklá se.
Oska se opatrně natlačí jako u klasických plastových disků a světe div se nestalo se mi, že by disk házel.
Pokud se stane, že se oska protáčí stačí kapka sekundového lepidla.
Výborné je, že si můžete disk nakreslit i s insertem podle typu auta.
No a teď jsem dostal od kamaráda soubory a tisknu si i piloty, škoda že nejdou tisknout karoserie a motorky ...

Odpovědět