Talbot Lago přestavba kitu na dráhu

Odpovědět
Zpráva
Autor
model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Talbot Lago přestavba kitu na dráhu

#1 Příspěvek od model » 21 pro 2019, 19:26

Tak jsem se pustil do dalšího modelu ze série od firmy Směr. Tentokrát to je model Talbot Lago.
Stavebnice je o něco propracovanější jako Alfa Romeo, ale hlavně má svislou dělící rovinu, takže jsem musel vymyslet
jak do karoserie vložit motorové lože. Nezbylo nic jiného, než vyříznout do spodní části otvor a protože lože od Slot.itu jsou hodně dlouhá,
nakreslil a vytiskl jsem si jednoduché in-line lože co nejkratší, abych nemusel prořezávat stávající motorovou přepážku.
K tomu jsem si vytiskl držáky, protože modelové světlost je cca 5 mm a tímto jsem ji zachoval.
Ještě jsem vybrousil půlkruhový otvor pro vodítko, provrtal přepážky pro kabely a začínám barvit jednotlivé díly.
Přemýšlel jsem jak upevnit přední osu a protože to nebude žádný závodní speciál, použil jsem originální díl ze stavebnice, do disků jsem si vyvrtal větší
otvory a kola navléknu na přední osky. Doufám, že případný náraz zachytí předek karoserie.
Díky Martinovi za krásné pneumatiky, na modelu vypadají impozantně. Zadní oska 2,38 mm, převod žlutý Slot.it , motorek krátký, otáčky nevím, ale určitě bude
pro toto auto stačit.
Jakmile osadím lože a kola, vytisknu si kapsy pro magnety, které přišroubuji na spodní část podvozku, abych zajistil jemný přítlak, protože na takových kolech
je opravdu umění jezdit.
Pokračování příště ...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Talbot Lago přestavba kitu na dráhu

#2 Příspěvek od model » 23 pro 2019, 00:20

Kompletace, hrozná práce, ale vylouplo se z toho krásné auto.
Přední kola se lehce točí, mají i originální náklon. V tiskárně jsou zadní brzdové kotouče,
bohužel budou přilepeny k diskům, ale to není zase taková hrůza.
Teď ještě provléknout kabely a vše zapojit no a snad to bude i dobře jezdit.
Jediný problém nastal, když jsem chtěl nalepit obtisky. Stavebnici jsem získal od kamaráda modeláře, měl ji doma hodně dlouho
a když jsem obtisky namočil a položil na savou podložku, rozpadly se.
Zkusím napsat do Směru, snad mi pošlou aršík nový, protože součástí aršíku jsou krásně udělané budíky do přístrojové desky.
Mám od Martina tělo a hlavičku pilota, zkusím ho vytvarovat a osadit.
Všem hezké svátky a stavějte a hlavně co postavíte, dejte na Fórum.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Talbot Lago přestavba kitu na dráhu

#3 Příspěvek od model » 23 pro 2019, 23:58

Auto jsem vzal na dráhu a opatrně zkusil jak pojede. Martinovy famózní pneumatiky držely a i bez magnetu se dalo krásně jezdit.
Jediné mínus je použitý motorek, nevím kolik točí, ale asi ho vyměním za klasiku 21 000 otáček.
I to řešení přední nápravy se chovalo dobře takže veliká radost, že to nebyla zbytečná práce.
Dostal jsem od Martina odlitek pilota, mordoval jsem se s ním, abych dosáhl přirozený posez a hlavně aby paže objaly volant.
Ještě Louise Chirona natřu barvou a přilepím.
No nevypadá to špatně.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Jirka
Příspěvky: 93
Registrován: 02 led 2014, 21:15

Re: Talbot Lago přestavba kitu na dráhu

#4 Příspěvek od Jirka » 24 pro 2019, 10:20

Moc pěkný. Stavebnici Talbota i Alfy už mám hodně dlouho ve skříni a kvůli dvaatřicetinám na ně nikdy nedošlo. Nakopnul si mne abych je konečně postavil. :P

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Talbot Lago přestavba kitu na dráhu

#5 Příspěvek od model » 07 led 2020, 12:47

Chci poděkovat firmě Směr, dnes mi přišla obálka s dvěma aršíky obtisků na Talbota.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Talbot Lago přestavba kitu na dráhu

#6 Příspěvek od model » 08 led 2020, 08:19

Ještě dvě fotky hotového modelu.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

MAXI-PU
Příspěvky: 395
Registrován: 02 úno 2014, 19:10
Bydliště: Púchov

Re: Talbot Lago přestavba kitu na dráhu

#7 Příspěvek od MAXI-PU » 08 led 2020, 12:57

Urobil si ho nádherne. Klobúk dolu.

HonzaS
Příspěvky: 551
Registrován: 22 pro 2013, 19:10

Re: Talbot Lago přestavba kitu na dráhu

#8 Příspěvek od HonzaS » 09 led 2020, 11:18

Moc hezké, ta kola z tiskárny jsou perfektní. Docela by mě zajímalo, jestli se stavebnice Směru liší od původního kitu Hellera.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Talbot Lago přestavba kitu na dráhu

#9 Příspěvek od model » 10 led 2020, 13:23

Stáhl jsem si obrázky stavebnice Heller a je vidět, že hlavní rozdíl je hlavně ve zpracování kol, hlavně výpletů
a také v tom, že jsou tam samostatné pneumatiky.
Možná by to chtělo zapřemýšlet a vložit figurku pilota, protože až s ní to má ty "správný grády" .
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Odpovědět