Ford Mustang přestavba kitu 1:25 na dráhu

Odpovědět
Zpráva
Autor
model
Příspěvky: 1297
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Ford Mustang přestavba kitu 1:25 na dráhu

#1 Příspěvek od model » 15 pro 2019, 18:29

Svým vnukům jsem postavil tři Veyrony, ale ten nejstarší chtěl pořád Mustanga. Tak jsem se začal dívat po prodejnách
a v Dráčiku jsem objevil stavebnici Rewell v měřítku 1:25 za pouhých 299 Kč. Je to modelová řada pro 10+, ale pokud se jedná o kvalitu
a detaily je to velmi hezky udělaný kit.
Výhodou je, že se podvozek a kokpit staví samostatně a navlékne se jako komplet na karoserii. Tak jsem si do karoserie vlepil tři sloupky, které
jsou umístěny tak, aby nevadily v budoucnu si auto postavit do vitrinky.
Podvozek jsem upravil z podvozku, který kreslím pro púchovské kolegy, kteří je budou používat na retro karoseriích.
Jen jsem prodloužil základní šasí, protože rozvor je skoro 110 mm. Výborně funguje posuv motorku, takže se dají používat různé převody
a krásně se vyladí těsnost mezi pastorkem a převodovým kolem. Přední náprava se dá posouvat v rozsahu cca 3 mm a tím se dá perfektně
vycentrovat rozvor.
Motorek MRRC, kola Scaleauto, osky 3 mm. Vytiskl jsem si inserty do disků, oproti stavebnici je nechám v černé barvě.
Ze stavebnice použiji přístrojovou desku a přední sedadla a doplním interiér, aby to vypadalo jako opravdové auto.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Honza65
Příspěvky: 38
Registrován: 04 bře 2014, 07:39

Re: Ford Mustang přestavba kitu 1:25 na dráhu

#2 Příspěvek od Honza65 » 15 pro 2019, 22:15

Tak to je hodně dobrý nápad, hezky udělanej podvozek a auto ze stavebnice za pár kaček,super nápad.

gurkeGO
Příspěvky: 180
Registrován: 28 lis 2016, 21:11

Re: Ford Mustang přestavba kitu 1:25 na dráhu

#3 Příspěvek od gurkeGO » 15 pro 2019, 23:16

Krásné 👍 1:24

Musím souhlasit s nejstarším, že ten Veyron s těmi smutnými světly tak to neeee ☺️

Teď budou chtít všichni rmustang 😉
Adam Mádr 8-)

model
Příspěvky: 1297
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Ford Mustang přestavba kitu 1:25 na dráhu

#4 Příspěvek od model » 16 pro 2019, 09:47

Jen malá technická poznámka, hlavně k ceně stavebnice. Nejsem žádný agent obchodu s hračkami Dráčik,
ale u nás ve Zlíně mají na prodejně další dva modely této série za cenu 299 Kč, ale když jsem se díval na stránky
jiných prodejců stavebnic Rewell, nabízí je za 750 Kč, což je opravdu výrazný rozdíl.
To jen aby jste mi na stránkách Fóra nespílali že používám nekalé obchodní praktiky...
Tu poslední větu berte prosím jako nadsázku.
Ještě poznámku, pro ty, kteří staví auta v měřítku 1:24 může být zajímavý zdroj karoserií ze série RC aut
od firmy Rastar. Celá krabice stojí 390 Kč, jediné, co je mínus je černé zasklení a možná vyšší hmotnost karoserie,
ale pro ty, kdo si staví auta jen pro radost z ježdění to vůbec nemusí vadit.

model
Příspěvky: 1297
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Ford Mustang přestavba kitu 1:25 na dráhu

#5 Příspěvek od model » 16 pro 2019, 14:05

Tak mně někdo předběhnul a Corveta byla pryč a zůstal jen tento fialový krasavec.
Tak snad doplní zboží ...
Ještě dva obrázky ze stavby - jednoduchý kokpit z tvrdšího papíru se sedadly ze stavebnice.
A potom pohled na podpěrné sloupky vlepené do karoserie, opět tištěno na 3D tiskárně.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Jirka B
Příspěvky: 414
Registrován: 23 pro 2013, 21:37
Bydliště: Brno

Re: Ford Mustang přestavba kitu 1:25 na dráhu

#6 Příspěvek od Jirka B » 17 pro 2019, 11:54

Moc pěknýýý.

model
Příspěvky: 1297
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Ford Mustang přestavba kitu 1:25 na dráhu

#7 Příspěvek od model » 18 pro 2019, 11:07

Nedalo mi to a včera jsem nastříkal a slepil podvozek. Kokpit budu mít samostatný, aby vynikl podvozek.
Protože máme v rodině Forda Mustanga, tak si otevřu kapotu a zkusím podle skutečného
auta dobarvit drobnosti.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Odpovědět