Jak na to - zpětné zrcátko Porsche 908/4

Odpovědět
Zpráva
Autor
MAXI-PU
Příspěvky: 395
Registrován: 02 úno 2014, 19:10
Bydliště: Púchov

Jak na to - zpětné zrcátko Porsche 908/4

#1 Příspěvek od MAXI-PU » 04 dub 2014, 19:45

Spätné zrkadielka – detail ktorý na autíčka dlho nevydrží, po nárazoch zvyknú odpadávať. Ja sa snažím zrkadielka pripevňovať na ohybných držiakoch, ktoré vydržia aj silné nárazy a z modelu neodpadnú. Toto Porsche má „nohu“ zrkadla plochú tak som hľadal vhodný plast, ktorý by sa ohýbal ale nezlomil. Použil som plastovú sťahovaciu pásku. Koniec pásky sa zužuje a ten som odstrihol a na úplnom konci som vyvŕtal dierku 0,5mm. Do zrkadielka som zospodu tenkým vrtáčikom vyfrézoval podlhovastú drážku. Do nej som zúženým koncom vložil odstrihnutý koniec pásky s dierkou a zalepil sekundovým lepidlom. Dierka v páske slúži ako poistka – do nej sa dostane lepidlo a lepšie to potom v zrkadielku drží.
(foto č.14,15,16) Po zaschnutí som na prednú stenu zrkadla nalepil sekundovým lepidlom kúsok chrómovanej pásky a zrkadielko som namaľoval čiernou farbou a nohu striebornou. Do karosérie som vyfrézoval podlhovasté otvory a z chrómovanej pásky som urobil maličký golierik na nohe zrkadla, ten tam nalepím až keď dám na model decály.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Odpovědět