Lola T 70 spyder

Zpráva
Autor
model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Lola T 70 spyder

#1 Příspěvek od model » 12 led 2016, 19:48

Tak tohle byla jiná modelařina, karoserii od Tamiye jsem získal přes Vítka, včetně dekálů a pilota.
Když jsem začal prohlížet internet a stahovat obrázky jako podklady ke stavbě, bylo to spíše k zlosti.
Spousta variant, po každém závodě asi předělávali auta, tak jsem zůstal u klasického čísla 7.
Podvozek je tentokrát můj, základní deska ze z Cuprexitu a motorové lože v konfiguraci anglewinder
s osazením na 4 pohyblivých bodech. Motor opět raritní Falcon, taktéž převod, krásná kola od Scaleauto.
Zatím neřeším inserty, protože jak jsem psal v minulém příspěvku, kola jsou krásná a na závody nejezdím.
Práce s kokpitem a osazením pilota včetně stříkání byla dost náročná, Vítkovy dekály to jistily, další polepy
bílých ploch jsem dělal klasicky na hnědou pásku. Ochranný rám i motor je originál, nechal jsem to bez
úprav, jediné,co jsem změnil je zadní spojler a výřezy v zadní části karoserie u výfuků.
Auto je postaveno pro radost, protože toto období s těmito krásnými vozy je moje srdcová záležitost.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Jonas
Příspěvky: 22
Registrován: 12 lis 2014, 18:56
Bydliště: Vsetín

Re: Lola T 70 spyder

#2 Příspěvek od Jonas » 13 led 2016, 19:08

Jsem začátečník v tomto koníčku.Prosím nemohl by jste vyfotit podvozek.Taky bych si chtěl pro radost postavit něco z historie a nevím jak jednoduše na to.
Dík.

Uživatelský avatar
Petr L
Site Admin
Příspěvky: 792
Registrován: 15 pro 2013, 22:28
Bydliště: Praha

Re: Lola T 70 spyder

#3 Příspěvek od Petr L » 13 led 2016, 19:16

Najdi si stránky Toma Herdera, tam najdeš pro začátek vše, od jednoduchých podvozků, po kastle☺

Jonas
Příspěvky: 22
Registrován: 12 lis 2014, 18:56
Bydliště: Vsetín

Re: Lola T 70 spyder

#4 Příspěvek od Jonas » 13 led 2016, 19:27

Jj.díky za tip.

Jirka B
Příspěvky: 414
Registrován: 23 pro 2013, 21:37
Bydliště: Brno

Re: Lola T 70 spyder

#5 Příspěvek od Jirka B » 13 led 2016, 19:39

Ale je fakt,že by model mohl dát foto vrchní části podvozku!

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Lola T 70 spyder

#6 Příspěvek od model » 13 led 2016, 20:31

Já nechtěl podvozek ukazovat, protože si myslím, že pravověrní automodeláři asi sprásknou ruce.
Myslím si, že u měřítka 1:24 je asi ideální použít něco jako PLAFIT, či LUSA. Já zvolil svou cestu -
kombinace pevné desky upevněné na 4 bodech do karoserie a motorového lože, který jsem si vyrobil
z polotovaru a který je jakýsi domácí Slot it, či NSR. Ty modré koncovky jsou vyseknuté válečky ze
silikonového těsnění a nahrazují samosvorné matice.Když se uvolní 4 šrouby v karoserii a doplní
pohybem motorového lože, doufám, že dosáhnu onoho plavání podvozku a karoserie.
U těchto starších modelů aut je ještě trochu nepříjemné prohnutí boků karoserie a také pro dráhové
modely ne moc vhodná velká světlá výška spojená s velkými průměry kol.
Já si tohle auto postavil spíše pro potěšení z práce a snad se mi vyplní moje konstruktérské
představy až ho dám na dráhu.
Obrázek motorového lože v provedení in-line je pro modely 1: 32 a opět používám polotovar plechového
držáku. Z ABS nábytkových hran jsou držáky a k tomu si vyřežu potřebnou desku podle
konkrétního auta. Poslední takovouto realizaci bych dal na druhé vlákno v sekci auta 1:32.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Jirka B
Příspěvky: 414
Registrován: 23 pro 2013, 21:37
Bydliště: Brno

Re: Lola T 70 spyder

#7 Příspěvek od Jirka B » 14 led 2016, 20:23

Máš to moc pěkně udělané a nemáš se za co stydět.Mně se takové nápady a inspirace moc líbí.Taktéž se snažím si podvozky vyrábět sám.Sice v jiném měřítku.ale to je jedno.A každý dobrý nápad se hodí nejen pro mne ,ale i pro ostatní.Protože jsou zde i modeláři,které potěší když se jim dílo podaří.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Lola T 70 spyder

#8 Příspěvek od model » 14 led 2016, 21:48

Díky moc za pochvalu. Já jsem také milovník jiného měřítka, hlavně 1:32.
Než jsem se tady setkal ve Zlíně s partou modelářů, vyráběl jsem si podvozky
sám, pájel držáky motoru a náprav, brousil ve vrtačce mechy na starých discích s trojkou oskou.
Výsledek byl klasický - šmatlalo to, převodová kola z Fara také žádný tichý chod a na domácí dráze
jsem víc nasazoval, než jezdil.
Proto jsem uvítal informace od Vítka a začal úplně od nuly. Měl jsem 4 modely od Rewellu Easy kit s mojí přestavbou
na dráhu systém co dům dal. Koupil jsem proto v e-shopu motorová lože od NSR, to kvůli umístění držáků lože, k tomu kola, ložiska a převody od Slot it
a znovu vše vložil do původních podvozků. Výsledek je o 100% lepší a teď si dělám svá motorová lože s pomocí komponentů, které mi vysekli a ohnuli
moji kamarádi v jedné firmě. Začal jsem používat jako doplněk 2 mm stolařské hrany z ABS a destičky z polystyrenu. Vše lepím, pájku mám jen na kabely.
Doma v pracovně mám malý svěráček, dremelku z Lidlu, akučko, pilníky a lupénkovou pilku.
Ty plechové polotovary umožňují jen in - line osazení převodu, ale to je mi jedno. A když se podaří sehnat pěkná karoserie, krásně se dají zabudovat.
Jako u McLarenu, kterého jsem ukázal na fóru v sekci modely 1:32.

milangs1200
Příspěvky: 146
Registrován: 07 zář 2014, 17:53

Re: Lola T 70 spyder

#9 Příspěvek od milangs1200 » 15 led 2016, 08:36

Mě se toto moc líbí a velmi to oceňuji. Toto je MODELAŘEŇÍ!!!!! Prostě si postavit autíčko a ne nakoupit stavebnice a sešroubovat pár šroubků. Chápu to u lidí, kteří nemají čas a chtějí jezdit nebo se kochat . Tím jsem prošel. Ale je vidět, že pokud se chce, tak i s minimálními výrobními možnostmi jde udělat hezké auto. Gratuluji! Včera jsem měl diskusi s dvěma modeláři, kteří toho dost dokázali a proto si jich vážím a z toho hovoru jsem si kromě jiného odnesl jedno ponaučení, nebo to bylo spíše potvrzení toho, co tvrdím už dlouho a to je, že každého baví něco jiného a je to třeba respektovat. Bohužel ,ale kvůli této rozdílnosti dochází k zbytečným rozporům a náhlým změnám pravidel, což vede spíše k likvidaci závodů, než k jejich rozšiřování.

Pavel 128
Příspěvky: 73
Registrován: 06 led 2014, 14:16

Re: Lola T 70 spyder

#10 Příspěvek od Pavel 128 » 15 led 2016, 09:24

Krása i technický um, gratuluji. Jsem rád že karosérie doputovala do správných rukou :) . Stavět třetí jsem nechtěl, tak jsem poslal kastli dál a vida jaký parádní stroj vznikl. Přidávám své Loly vzniklé ze stejné kastle. Ta první je "sbírková", autor Pavel S, ta druhá je po Richardovi s mým následným "vývojem" a je to stroj se kterým se mi podařilo zajet bramboru loni na Podbabě a dobýt šestou pozici celkově v Oldtimerech při účasti ve čtyřech závodech. Tato už má samozřejmě závodní "patinu" ;).
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Odpovědět