Škoda 130 RS; Antonín Charouz; MČSSR 1980

Odpovědět
Zpráva
Autor
Pavel 128
Příspěvky: 73
Registrován: 06 led 2014, 14:16

Škoda 130 RS; Antonín Charouz; MČSSR 1980

#1 Příspěvek od Pavel 128 » 03 pro 2015, 09:46

Od letoška se intenzivněji účastním Seriálu maket 1/24 a tak jsem nemohl dlouhodobě zůstat bez eReSy... :)

Jako předlohu jsem si vybral Škodu 130 RS se kterou jezdil Antonín Charouz Mistrovství ČSSR na okruzích a v závodech do vrchu v sezóně 1980. Se stejným autem jezdil i následující sezóny, mírně se však měnila loga sponzorů. V roce 1981 se s tímto vozem zúčastnil i závodu ME v Brně, nekvalifikoval se však.

Karosérie pochází od Františka Kačírka, který mi ji z laminátového polotovaru i vyřezal, nalakoval a odekáloval. Obtisky jsou dílem Vítka. Interiér jsem dotvořil sám. Oproti kolegům závodníkům jsem vzadu ještě naznačil olejovou vanu motoru, přišlo mi to za zadní nápravou prázdné a vykukující olejová vana pod zadním čelem je typickým znakem všech Škodulí od eMBéčka po Rapidy. Doplnil jsem z fotoleptu i olejový chladič pod zadní čelo, který některé okruhové kusy v tomto místě měly a to dle fotografií včetně té, která byla vzorem pro moji maketu. Myslím že model vypadá realisticky, rám, naznačení šoupaček v bočních oknech, tahokov ve větracích otvorech, realistické inserty v kolech, posaz pilota... vše se myslím celkem povedlo až na umístění volantu :( ... Ten malý Antonín ho drží jako by ho vyhrál a ne s ním řídil, celá scéna v kabině vypadá jako by jezdec volant právě utrhl a vyděšeně zírá že mu zůstal v ruce... :shock: no budiž, to se stane a zas tak moc často se do kabiny nedíváme ;) .

Podvozek je Plafit PF1900, kola včetně pneumatik jsou dílem Františka, motor Falcon Retro. Celkovou kompletaci jsem zvládnul tentokrát sám :) . Model je určen do kategorie ME CEST 24 ale moc se mi s ním závodit nechce. Do této kategorie bych chtěl raději nasazovat Jaguar XJ12, který se mi postupně podařilo přiblížit k zajímavým časům a hlavně je ve startovním poli jediný, s eReSou jezdí každý druhý.

Přestože jsem si eReSu stavěl spíš pro radost a proto že jsem ji chtěl mít prostě taky, tak skvěle jede. Dosáhl jsem s ní osobní maximum na Podbabě a poprvé jsem se dostal pod 7,2. Takže nevím co s tím závoděním :) , Jaguar o tři desetiny zaostává a je jasné že vždy bude, je to prostě mastodont ;) .
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Jirka B
Příspěvky: 414
Registrován: 23 pro 2013, 21:37
Bydliště: Brno

Re: Škoda 130 RS; Antonín Charouz; MČSSR 1980

#2 Příspěvek od Jirka B » 03 pro 2015, 18:47

Máš to moc pěkné.To by se mi líbilo i v 1/32.

Koula
Příspěvky: 40
Registrován: 27 pro 2013, 09:06

Re: Škoda 130 RS; Antonín Charouz; MČSSR 1980

#3 Příspěvek od Koula » 05 pro 2015, 13:42

...ten čas na podbabu s erkem je užasny-asi na modry :D

harry
Příspěvky: 118
Registrován: 20 led 2015, 22:01

Re: Škoda 130 RS; Antonín Charouz; MČSSR 1980

#4 Příspěvek od harry » 06 pro 2015, 21:01

Pavle,velmi pekna robota.Radost pozerat.

Odpovědět