AMG-Mercedes CLK-DTM 2000

Odpovědět
Zpráva
Autor
Pavel 128
Příspěvky: 73
Registrován: 06 led 2014, 14:16

AMG-Mercedes CLK-DTM 2000

#1 Příspěvek od Pavel 128 » 18 čer 2015, 10:43

Tento týden jsem si na Podbabě vyzkoušel další čtyřiadvacetinu, Mercedes DTM 2000. Model je určený pro seriál maket 1/24 do kategorie cestovních vozů. Mám sice pár "cesťáků", ale to jsou spíš historická cestovní auta, která se mi líbí, ale kvůli tomu že zdaleka nevyužívají povolenou šířku zadní nápravy 75 mm, tak jsou o dost pomalejší než konkurence. Mercedes CLK byl v těch letech velice pěkné auto i v civilní verzi (na rozdíl od nástupce) a 15 let starý závoďák je už vlastně také veterán :) .

Základem je stavebnice Tamiya. Autorem modelu je Pavel Svoboda. Pavel tentokrát vytvořil vlastnoručně i podvozek, protože podvozky LUSA jsou poslední dobou obtížně dostupné. Podvozek je přizpůsoben přímo pro konkrétní karosérii, takže celek působí velmi pěkně i pro oko strojaře ;) .

Jízdní vlastnosti modelu jsou z mého subjektivního pohledu skvělé, karosérie se na podvozku pěkně hýbe a časy na Podbabě jsou o 0,8s lepší než u mých stávajících "cesťáků". Takže úkol splněn :D . Jediné co mne mrzí je, že jsem při "testech" přišel o krásnou fotoleptovou hvězdičku na kapotě :? .

Model představuje AMG-Mercedes CLK-DTM 2000 teamu Original Teile AMG-Mercedes. Jezdcem byl Marcel Tiemann, který v sezóně 2000 skončil na celkovém 10. místě. Sezóna DTM roku 2000 byla první po přerušení seriálu v roce 1996 a nastartovala novodobou historii DTM. Roku 2000 Mercedes celkově vyhrál, zdatně mu sekundoval Opel s modelem Astra Coupé. Naopak třetí účastník, Audi s modelem TT bylo spíš do počtu a na Mercedesy a Opely nestačilo.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Vítek

Re: AMG-Mercedes CLK-DTM 2000

#2 Příspěvek od Vítek » 18 čer 2015, 20:37

Jako obvykle bezvadná práce. Radost pohledět.
Díky za příspěvek.

Jen mám dotaz. Kastle je hotová z kitu, tzv. Finished Body a nebo dekálovaná? Pokud platí druhá varianta, tak velký respekt!

Pavel 128
Příspěvky: 73
Registrován: 06 led 2014, 14:16

Re: AMG-Mercedes CLK-DTM 2000

#3 Příspěvek od Pavel 128 » 19 čer 2015, 08:08

Váha modelu je 188 g, karosérie není nijak odlehčovaná, je to poctivý kus plastu ze stavebnice, včetně oken i pilot je kompletní od hlavy až k patě a sedí v kompletní sedačce.

Jak Vítek správně odhaduje, karosérie byla PRE-FINISHED, kdybych to požadoval po Pavlovi decálovat, tak nevím, ale asi by mne inzultoval :D . Nevím ani zda tento model v tomto zbarvení Tamiya jako standardní dělala, ale je to možné, i mezi modeláři jsou masochisté :roll: . Právě tato verze stavebnice, i když je relativně drahá, mi přišla jako vhodná pro závodní nasazení, předpokládám že na karosérii to zbarvení víc vydrží.

Vítek

Re: AMG-Mercedes CLK-DTM 2000

#4 Příspěvek od Vítek » 22 čer 2015, 18:07

Příznivců bolestivé slasti je mezi modeláři pravděpodobně hodně, protože model byl v nabídce i jako klasický kit. ;)

Právě z důvodu ceny, která byla svého času skoro dvojnásobná proti běžnému kitu, se PRE-FINISHED varianta špatně prodávala. A celý koncept se neujal. Podobně jako u Revellu nabízené kity s předbarvenými, ale nedekálovanými karosériemi - Revell Advantage Serie. Dnes má hotové karosérie v nabídce Scaleauto.

Uživatelský avatar
marty.dutch
Příspěvky: 168
Registrován: 08 úno 2014, 15:54

Re: AMG-Mercedes CLK-DTM 2000

#5 Příspěvek od marty.dutch » 01 říj 2016, 22:47

No a teď jsem ten Mercedes dnes adoptoval já :-)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
marty.dutch
Příspěvky: 168
Registrován: 08 úno 2014, 15:54

Re: AMG-Mercedes CLK-DTM 2000

#6 Příspěvek od marty.dutch » 27 led 2017, 16:30

Podařilo se mi vytvořit soubor dekálů Mercedesu CLK DTM v tomto zbarvení,tak doufám,že se to auto brzy objeví na dráze.
Karoserii zaformoval František ( rohenky ) Doufám,že to tady mohu prezentovat,kdyby měl někdo z dráhových kolegů závodníků stavět :-)
Ten Original Teile by mohl být k dispozici též popřípadě :-)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
marty.dutch
Příspěvky: 168
Registrován: 08 úno 2014, 15:54

Re: AMG-Mercedes CLK-DTM 2000

#7 Příspěvek od marty.dutch » 04 úno 2017, 10:41

Další provedení Mercedesu bude brázdit dráhy v seriálu maket 1:24 , už se těším až ty modely kolegů shlédnu na vlastní oči.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Odpovědět