Baghira spider :

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
marty.dutch
Příspěvky: 168
Registrován: 08 úno 2014, 15:54

Baghira spider :

#1 Příspěvek od marty.dutch » 20 lis 2022, 15:05

Rozhodl jsem se pro realizaci modelu Baghira spider :-) . Jelikož je to model vyrobený podle jediného kusu skutečného závodního modelu je reálných barevných provední pouze a jen 5.
Projel jsem si databáze výsledkových listin a rozhodl jsem se postavit si variantu z MR-CZ a MEZ MR-CZ z roku 1979 , majitel a závodník Marcel Pipek ten vůz odkoupil od designéra a konstruktéra Václava Krále , který jej postavil a ze začátku s ním i sám závodil :-)
Toto barevné provedení pochází z období od května do října roku 1979 , tudíž jedna závodní sezóna !
Jezdio na dráhách v Mostě, Ostravě a Havířově - na každé z dráh se jelo po dvou závodech , auto dva závody nedojelo a to jeden v Ostravě a druhý v Havířově :-(
Jinak se Marcel Pipek s tímto vozem umístil v MEZ MR-CR v Ostravě na 4. místě a v Havířově nedojel :-(
V seriálu MR-CR dojel v Mostě v prvním závodě na 2. místě, ve druhém závodě na 5. místě - v OStravě závod nedojel a v Havířově dojel na 3. místě
Logo Baghira na modelu je jen a čistě poznávací znamení pro případ, že by se na závodech setkaly shodou okolností v jedné rozjížďce dva totožné modely :-D
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Baghira spider :

#2 Příspěvek od model » 20 lis 2022, 15:43

Kéž bych uměl tak krásně tvarovat v mém programu blatníky jako Václav Král.
Nádhera.

HonzaS
Příspěvky: 551
Registrován: 22 pro 2013, 19:10

Re: Baghira spider :

#3 Příspěvek od HonzaS » 20 lis 2022, 18:37

Jj, jeho design byl ve své době unikátní - auta nejen dobře jezdila, ale i nadčasově vypadala. Moc hezký a neobvyklý model a jako vždy dokonalé dekály.

Jirka
Příspěvky: 93
Registrován: 02 led 2014, 21:15

Re: Baghira spider :

#4 Příspěvek od Jirka » 20 lis 2022, 20:59

Tak v tomhle autě jsem dokonce jako kluk seděl. Pan Král byl soused mé babičky a když jsme k ní jezdili na návštěvu do Tichého údolí v Roztokách u Prahy, okukoval jsem co tam má zase nového. Také jsem seděl v nějaké formuli ale přesně už nevím co to bylo.

Odpovědět