Model karoserie československé klasiky

Odpovědět
Zpráva
Autor
tom59herder
Příspěvky: 138
Registrován: 28 led 2014, 12:29
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Model karoserie československé klasiky

#1 Příspěvek od tom59herder » 29 zář 2022, 10:18

Protože jsem s některými modely, které jsem získal buď nákupem nebo zdarma na serverech s 3D modely, nebyl moc spokojen, tak jsem si řekl, že opráším své znalosti v modelaci v Blenderu. Ovšem problém je ten, že všechny mé pokusy byly ve veri 2.48 a od dalšího modelování mě odradilo nové pracovní prostředí V Blenderu. Přesto jsem se znovu k Blenderu vrátil a současně pracuji ve verzích 2.79 a dokonce zkouším modelovat i v nových verzích 3.03. Tak jsem zkusil jednoduchý model z československé závodní historie. Je to výsledek zatím asi 3 hodin modelování a svým způsobem se některé věci učím od počátků a hlavně musím některé věci hledat na jiných místech prostředí. Ale říkám si vydržať. Cílem je připravit ten model pro tisk v měřítku 1:24 i 1:32. Snad čas dovolí. Samozřejmě vím, že laminátovou karoserii vyrábí Martin Kumičák, ale je to vhodný pokus pro mé modelování.
Obrázek

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Model karoserie československé klasiky

#2 Příspěvek od model » 29 zář 2022, 11:51

Tak to byl můj první pokus o nakreslení karoserie a tisk na 3D tiskárně. První karoserie byla z Modely a toto je karoserie druhá.
Dával jsem vše na Fórum. Problém byl v tom, že je karoserie v měřítku 1:32 nízká a tak se musí použít nízký motorek, třeba Carrera F1.
Jenže to chce pastorek s otvorem 1,5 mm. Potom jsem poslal podklady Lukáši Motlovi a ten mi na obrátku poslal karoserii z resinové 3D tiskárny.
Krásně hladký povrch, dokonce mám i kompletní podvozek, ale nějak se nemám do povrchové úpravy. Snad mně tímto Tomáš donutí ...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

tom59herder
Příspěvky: 138
Registrován: 28 led 2014, 12:29
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Model karoserie československé klasiky

#3 Příspěvek od tom59herder » 29 zář 2022, 14:02

Vím o tom, že jsi to také vymodeloval, celkem rád bych, aby jsi mi model poslal, protože si myslím, že je velmi zdařilý v DSM. Já jsem použil jako podklad plánek, který vyšel v Modeláři. Když jsem jej pak porovnával s fotografiemi vozu Karla Jílka, tak jsou tam odlišnosti třeba v zadní části karoserie. Beru to jako příklad osvěžení mého modelování v Blenderu a vyzkoušení toho, co pochytím z videí na Youtube z tutoriálů. Trochu jsem pracoval a vymodeloval jsem přední spoiler a lemy blatníků.
Obrázek

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Model karoserie československé klasiky

#4 Příspěvek od model » 29 zář 2022, 15:23

Potom jsem objevil MTX 2- 01 a ten bych chtěl ještě zkusit, protože ho nikdo nevyrábí.
Když jsem ho začal kreslit předěláváním původní karoserie, dopadlo to katastrofálně, tak asi zkusím vše od znova.
K tvaru - také jsem vycházel z Modeláře, jediné, co nemám moc modelové jsou přední blatníky, protože ten můj program neumí ty krásné zaoblené křivky.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

tom59herder
Příspěvky: 138
Registrován: 28 led 2014, 12:29
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Model karoserie československé klasiky

#5 Příspěvek od tom59herder » 04 říj 2022, 11:01

Měl jsem chvilinku čas, přemodeloval jsem přední část karoserie, vytvořil jsem vlis na přední části.
Obrázek

Obrázek

HonzaS
Příspěvky: 551
Registrován: 22 pro 2013, 19:10

Re: Model karoserie československé klasiky

#6 Příspěvek od HonzaS » 05 říj 2022, 08:25

Na to, že to na první pohled vypadá jen jako jednoduchý rovinný klín, tak je to nakonec pěkná piplačka s všemožnými úkosy. Klobouk dolů...

tom59herder
Příspěvky: 138
Registrován: 28 led 2014, 12:29
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Model karoserie československé klasiky

#7 Příspěvek od tom59herder » 05 říj 2022, 08:43

Zatím zkouším jeden způsob modelování a teď jsem přišel na jiný, tak uvidím, který bude lepší. ;) Pořád je se co učit.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Model karoserie československé klasiky

#8 Příspěvek od model » 05 říj 2022, 09:53

Já si vytiskl klín jako samostatný díl a přilepil na karoserii.
Program DSM přivádí člověka do rauše a vymýšlení, jak to udělat jinak.

Odpovědět