Karoserie Porsche 917 LH na 3D tiskárně

Zpráva
Autor
bigpetr
Příspěvky: 28
Registrován: 13 zář 2022, 01:24

Re: Karoserie Porsche 917 LH na 3D tiskárně

#11 Příspěvek od bigpetr » 22 zář 2022, 01:01

Díky za informace. Já jezdím hlavně pro radost, baví mě ta modelářská stránka :) . Jaký je problém s nylonem? Podle popisu materiálu jsem měl pocit že je to správná volba :? Nikdy jsem s tím netisknul, převážně jedu všechno v PLA.

tom59herder
Příspěvky: 138
Registrován: 28 led 2014, 12:29
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Karoserie Porsche 917 LH na 3D tiskárně

#12 Příspěvek od tom59herder » 22 zář 2022, 07:09

Hlavní pronlém s nylonem není ani tak s tiskem, jako s následným opracováním. Především jde špatně brousit (vytrhávají se chloupky a povrch je chlupatý) a protože má prakticky stejné vlastnosti jako silon, tak je štatně lepitelný. Snad jedině kontaktními lepidly typu Chemoprén a ani to moc nejde na tenkých kontaktních plochách. Dalo by se to přirovnat k nanášení lepidla na povrch, který je mastný. Existují však rozpouštědla na organickém základu, ale většinou jsou tato rozpouštědla nedostupná v běžné obchodní síti. A popravdě ani teď nevím přesně jaká. Nylon se používá především tam, kde je zapotřebí snížit tření mezi dvěmi pohybujícími částmi, klasické je nylonové (silonové) kluzné ložisko.

bigpetr
Příspěvky: 28
Registrován: 13 zář 2022, 01:24

Re: Karoserie Porsche 917 LH na 3D tiskárně

#13 Příspěvek od bigpetr » 22 zář 2022, 14:45

Díky za info, ušetřil jsi mi cestu touto slepou uličkou. Zrovna mi přišla špulka nylonu co jsem si objednal :| . Zkusím ho aspoň na podvozek a na ty ložiska.

Odpovědět