MTX VAZ 2101

Odpovědět
Zpráva
Autor
model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

MTX VAZ 2101

#1 Příspěvek od model » 26 črc 2022, 18:49

Konečně, takovou dobu byl žigulík v negližé, až jsem se dohodl s Martinem Veselým, dnes dorazila obálka a já si zase zamodelařil.
Ještě to chce zasklení a kokpit a nabarvit pár detailů, ale to v klidu. Ještě Škoda 130 RS ...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: MTX VAZ 2101

#2 Příspěvek od model » 04 srp 2022, 12:26

Ještě malá odbočka k podvozku. Trochu z nostalgie jsem si nakreslil motorové lože pro motorek Mabuchi FT 16. Leží v krabičce
něco přes padesát let, tenkrát stál 75 Kč, říkal jsem si zkusím co to udělá s autem.
No neudělalo to nic, je to fakt motorek spíše do vitrínky a tak jsem sednul k počítači a upravil motorové lože pro klasický krátký motorek, tentokrát jsem podvozek osadil
tímto Tigrem. Vše zůstalo původní, takže in-line převod ITES, lustrsvorky, osa 3 mm, disky od Milana, pneumatiky ITES slicky zadní a přední.
Magnety 15x5x1,5 mm umístěné v motorovém loži.
Tak jsem šel auto vyzkoušet a opravdu radost z jízdy. Chtělo by to vyzkoušet na dráze v Púchově, nebo v Zubří, kde by se uplatnily otáčky motorku,
ale i tak velká spokojenost.
Poslední poznámka - toto je výhoda motorových loží, stačí je pouze upravit a vytisknout, podvozek zůstává beze změny.

Na obrázku je původní lože s FT 16, v podvozku lože nové.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Petr_Klíny
Příspěvky: 26
Registrován: 08 lis 2019, 20:30

Re: MTX VAZ 2101

#3 Příspěvek od Petr_Klíny » 06 srp 2022, 08:56

Tak jsme dnes s vnoučkem tiskli.
Materiál PETG-PM.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Odpovědět