Opět ITES, tentokrát Shadow 1. část

Odpovědět
Zpráva
Autor
model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Opět ITES, tentokrát Shadow 1. část

#1 Příspěvek od model » 18 led 2019, 20:47

Tyrrell je hotov, takže zkusím další přestavbu. Tentokrát to bude Shadow, který byl na Fóru již prezentován, ale já bych chtěl ukázat
přestavbu s pomocí 3D tiskárny. Takže máte v ruce hodně poničený model v červeném plastu, bez křídla, tak začne jako první návštěva internetových stránek.
Jak bude auto vypadat je jasné - černý jako piáno od Petrofa s dekály od pana Vinaře. Tak jsem si nakreslil podvozek, napotřetí to vyšlo na 100%, potom křídlo,
držáky zpětných zrcátek, zrcátka a také přední a zadní disky a hlavu motoru. Už jsem si vyzkoušel, že se dají vytisknout disky a pomocí vrtáčku 2,38 mm v ruční vrtačce krásně vystružit,
že se oska ztuha narazí na disk a disk kupodivu neháže. Zkoušel jsem to v Dremelce a pro hobby ježdění perfektní.
Podvozek jsem připevnil ke karoserii na 4 sloupky, které jsem si vytiskl a musím se pochválit, hned napoprvé byly přesně vysoké a stačilo jen kápnout sekundové lepidlo.
V současné době je karoserie nastříkána černou barvou, včetně podvozku a čekám na obtisky, abych mohl vše dokončit.
Od Mini racingu mi přišly osky a ložiska a tak poslední krok bude nákup in-line převodů a pastorků.
Nechci z auta dělat maketu, protože ITES modely jsou trochu mimo, ale chci ukázat, že se dá i z takového výrobku udělat opravdu atraktivní model.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zdeny2
Příspěvky: 22
Registrován: 13 pro 2018, 10:17

Re: Opět ITES, tentokrát Shadow 1. část

#2 Příspěvek od Zdeny2 » 19 led 2019, 06:49

Model, opět precizní práce, jako vždy. Budu se muset brzy zastavit na kus řeči. :D
Velká gratulace.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Opět ITES, tentokrát Shadow 1. část

#3 Příspěvek od model » 19 led 2019, 07:10

Díky za pochvalu, toto je stav po nástřiku a kompletaci všeho před nanesením obtisků.
Disky jsem si upravil - přední jsem udělal přímo s inserty pro lepši vedení osky, do zadních disků jsem vlepil
střed z originálních disků ITES. Trubky z karburátorů jsou koncovky kabelů pro kabel 2 mm.
I ten originální pilot se dá použít když tomu dáte malé úpravy.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

marcus007
Příspěvky: 178
Registrován: 01 pro 2015, 18:12

Re: Opět ITES, tentokrát Shadow 1. část

#4 Příspěvek od marcus007 » 21 led 2019, 22:06

Aa..pan Model opet tvoří...jsem tomu rád a vidim krásný vysledek...a k němu gratulace...marcus007

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Opět ITES, tentokrát Shadow 1. část

#5 Příspěvek od model » 21 led 2019, 23:11

Marcusi, počkej, až dorazí sáček s obtisky. To bude jiné kafe.
Ale teď vážněji. Děkuji za pochvalu a musím říci, že vedle vzhledu jsem byl mile překvapen,
jako auto jezdí na dráze. Je rychlé, akceleruje a krásně drží, ale umí i driftovat. Magnety jsou tak akorát, žádné koleje, ale
příjemný přítlak. Pokud by si majitelé těchto hraček auta takto přestavěli, budou mít opravdu hodnotné modely na dráhu.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Opět ITES, tentokrát Shadow 1. část

#6 Příspěvek od model » 24 led 2019, 23:07

Díky za vynikající kvalitu obtisků panu Vinařovi, výsledek je opravdu neskutečný. To co bylo na začátku přestavby spíše hračkou
je teď krásný model, který také velmi slušně jezdí.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Jonas
Příspěvky: 22
Registrován: 12 lis 2014, 18:56
Bydliště: Vsetín

Re: Opět ITES, tentokrát Shadow 1. část

#7 Příspěvek od Jonas » 25 led 2019, 12:46

Není co dodat.Vše bylo řečeno výše.PARÁÁÁÁDA.

harry
Příspěvky: 118
Registrován: 20 led 2015, 22:01

Re: Opět ITES, tentokrát Shadow 1. část

#8 Příspěvek od harry » 25 led 2019, 20:10

Pekne.

Casom sa tiez chcem dat na vyrobu vlastnych modelov. Ked to vidim,uz sa tesim...

Odpovědět