Porsche 910 - stavba z white kitu 1. část

Zpráva
Autor
model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Porsche 910 - stavba z white kitu 1. část

#1 Příspěvek od model » 15 črc 2017, 06:57

Odskočil jsem si od prcků 1:43 k měřitku 1:32. Chtěl jsem si auto hlavně postavit od píky a typově
jsem chtěl něco hodně retro. Při prohlížení e-shopů jsem se rozhodl pro tento model - Porsche 910 od
firmy MRRC. Je tam zajímavá cena a hlavně jsem si našel předlohu, kde i dekály jsou velmi jednoduché
a přesto efektní.
Před koupí jsem začal s přípravou - vytiskl jsem si v měřítku výkres auta a měly mě varovat rozměry!
Připravil jsem si výkres podvozku s klasickým motorkem v konfiguraci in-line.
Když mi přišla krabička a já rozbalil stavebnici, spadla mi brada. Nádherná, čistě vylisovaná karoserie, dvě varianty zasklení,
precizní kokpit s pilotem se 2 hlavičkami, ale jak tam zabudovat motorek. Tak jsem se podíval na stránky výrobce a bylo to jasné.
MRRC má ve svém portfóliu "placaté" motory a ty se tam osazují v konfiguraci in-line. Takže vše znovu, naštěstí jsem měl doma motorek od Milana a v šikmém
osazení tam s odřenýma ušima vlezl. Jen jsem musel odbrousit kousek karoserie za řidičem, ale to vše perfektně zakryl štítek zasklení.
Podvozek je z plastové destičky tloušťky 1,5 mm s vlepenýmí díly, které desku vyztužily, držáky osiček z destičky Le-bon, ložiska SCX.
Převod Cahoza, který jsem dostal před časem od kamarádů modelářů ze Zlína. Milanův pastorek neměl bohužel stejný modul a na osku 1,5 mm jsem žádný pastorek neměl.
My hobbíci si umíme ale poradit - rozebral jsem strojek na zpětný chod do autíčka a byl tam pastorek, který perfektně sedí. Takže už jen vyzkoušet.
Podvozek je uchycen do originálních sloupků třemi šroubky. Disky kol jsem si nechal vytočit, aby svými rozměry odpovídal předloze.
Zadní pneumatiky jsem si vybrousil z mechu, přední jsou z nějakého modelu.
Disky jsem si stříknul černou barvou a zatím tam nemám inserty, ale to bude další krok k dokonalosti.
Karoserie je nádherná, včetně doplňků, jako jsou víčka nádrží, zasklení kabiny, světel, včetně parabol, figurky řidiče a části motoru.
Kabina s otevřenou střechou mě chytla a já hledal a hledal na internetu, až jsem narazil na tuto předlohu :
24 hodin Le Mans, rok 1969, piloti Christian Poirot a Piere Maublanc, 9. místo.
Potom jen nástřik, barvení a kompletace. Dekály mi zpracovávají v reklamní agentuře, příští týden je budu mít a vložím
na příspěvek finální podobu auta.
Vymyslel jsem takový grif - jak udělat černou linku kolem předního skla, aby to vypadalo. Použil jsem černou elektrikářskou pásku,
nalepil ji na podložku a ostrým nožíkem jsem uřízl tenký proužek a ten v pohodě nalepil na sklo. Dá se s páskou krásně manipulovat
a po přihlazení prstem drží. Konce je lépe zahnout, aby byl výsledek dokonalý.
U karoserie je v rámečku několik tvarů zpětných zrcátek, tak nebyl problém to správné upevnit na blatník, abych zachoval identitu s předlohou.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Porsche 910 - stavba z white kitu 1. část

#2 Příspěvek od model » 15 črc 2017, 21:05

Vzal jsem auto na dráhu a vyzkoušel. Tichý převod, rychlé, akcelerace slušná a krásně drží a driftuje.
Osadím Milanovy válcové magnety do otvorů v podvozku jen pro formu vyzkouším, jak bude jezdit.
Ještě přilepím zátěž za vodítko a myslím si, že se mi podařilo postavit kvalitní dráhové auto.

gurkeGO
Příspěvky: 180
Registrován: 28 lis 2016, 21:11

Re: Porsche 910 - stavba z white kitu 1. část

#3 Příspěvek od gurkeGO » 16 črc 2017, 20:07

vypadá parádně
:P
přesně na tohle porsche se také chystám do sbírky a dokonce už tu leží. ;)
Adam Mádr 8-)

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Porsche 910 - stavba z white kitu 1. část

#4 Příspěvek od model » 16 črc 2017, 20:50

Ještě než bude hotovo s dekály dávám dvě fotografie kompletního podvozku.
Protože je auto hrozně malinkaté, dal jsem motorek do pozice anglewinder.
Jak jsem psal, vše je z plastové destičky 1,5 mm, lepím sekundovým lepidlem a některé
spoje zaliji lepidlem CEYS TriAction. Pro 100% zajištění pevnosti provrtám podvozkovou desku
a držáky zadní osy a propojím šroubkem M2 se zápustnou hlavou.
Pohyb mezi karoserií a podvozkem dělám uvolněním 3 upevňovacích šroubků, otvory v desce jsou větší, takže to docela funguje.
Dnes jsem zkoušel jezdit s magnety, ale mám je dost zasunuté, aby auto nejezdilo jako na kolejích, takže spokojenost
s jízdními vlastnostmi. I ten malý Milanův motorek to utáhne a nestavěl jsem to na závody, takže si užívám.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

marcus007
Příspěvky: 178
Registrován: 01 pro 2015, 18:12

Re: Porsche 910 - stavba z white kitu 1. část

#5 Příspěvek od marcus007 » 17 črc 2017, 12:23

Ahoj..vsichni po kratke zdravotni odmlce jsem zpet!nadherne auto a vcelku netradicni stavba ale vypada dobre...znam mrrc a jejich auta mas to pekne model....marcus007

HonzaS
Příspěvky: 551
Registrován: 22 pro 2013, 19:10

Re: Porsche 910 - stavba z white kitu 1. část

#6 Příspěvek od HonzaS » 17 črc 2017, 20:48

Hezká kamufláž. Jediná věc, co se mi na P910 a 906 nelíbila, jsou ta obrovská kola.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Porsche 910 - stavba z white kitu 1. část

#7 Příspěvek od model » 18 črc 2017, 22:23

Jenže, když si vezmete do ruky tento model, má to velká kola, ale také to má úžasnou sílu.
A na dráze je perfektní.

gurkeGO
Příspěvky: 180
Registrován: 28 lis 2016, 21:11

Re: Porsche 910 - stavba z white kitu 1. část

#8 Příspěvek od gurkeGO » 19 črc 2017, 21:59

inspirovalo mě to konečně k dodělání mé staré carrery 6 české výroby v 1:43. Měl jsem ji ještě jako malý a tak teď bude žít dále.
Dostalo jednotnou barvu, oproti původní černo bílé. Do původního podvozku jsem vzadu osadil část i s motorem a vpředu je nová náprava trn a kartáčky.
Ošklivá plastová kola jsem nahradil tím co bylo v rámci domácích možností a zdrojů.
Interiér musel bohužel částečně ustoupit. I ten nejmenší motor zasahuje mezi sedačky :x
Ale zadnímu krytu motoru i dveřím jsem nechal jejich funkčnost otevření.

Tohle porsche už dětem půjčit nemůžu :lol:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Adam Mádr 8-)

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Porsche 910 - stavba z white kitu 1. část

#9 Příspěvek od model » 20 črc 2017, 05:23

Pokud jsem inspiroval, jsem rád, máte to moc hezké.
Má to ty správné proporce - karoserie - kola a pro domácí ježdění
parádní vedle těch barevných moderních závodních vozů.
Když se podíváte na internet, stačí nalepit číslice, možná proužek a bude to ještě pěknější.

gurkeGO
Příspěvky: 180
Registrován: 28 lis 2016, 21:11

Re: Porsche 910 - stavba z white kitu 1. část

#10 Příspěvek od gurkeGO » 20 črc 2017, 07:19

Taky si řikám, že by to chtělo trochu dozdobit ;)
Ale zatim nevím jak :D je to takové hezky čisté a nechci to hned zmrvit :lol:
A jěště zkusím udělat něco i s interiérem a rád bych světla pokud se vmáčknou.
Adam Mádr 8-)

Odpovědět