Auta na Scalextric

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Petr L
Site Admin
Příspěvky: 792
Registrován: 15 pro 2013, 22:28
Bydliště: Praha

Auta na Scalextric

#1 Příspěvek od Petr L » 23 srp 2015, 10:09

Léta řešíme jaká auta jsou vhodná na závody na dřevo a pomalu mi utíká, jak se jezdí doma na plastu.
Kolega Pavel postavil velký plastový Scalextric a ladím na první návštěvu sadu aut, proto by mě zajímalo, jaké má kdo se Scalextric zkušenosti.

Jediné co vím je, že musím použít úzká mělká vodítka a velké motory nebudou asi k ničemu. Takže měním vodítka, Fly jsou prý vhodnější než Slot.It co jsou na modelech z krabičky. Motory osadím podle modelu NSR Shark 20 a King 21. Pneu dám silikony Slot.It, tím asi nic nepokazím, převody podle modelů, poměr vše pod 4. Tak jsem zvědavý jak pojedou :-)

Vítek

Re: Auta na Scalextric

#2 Příspěvek od Vítek » 23 srp 2015, 16:00

Otevřel jsi dobré téma. :!:

Myslím si, že na každé dráze, míním tím hlavně výrobce dráhy, budou adekvátní úpravy malinko jiné. A hodně bude záležet na tom, kolik úprav bude kdo ochoten udělat.
Za podstatné pro všechny úpravy ale považuji to, jaká dohoda bude panovat ohledně použití magnetů. :idea:

Sám jsem v posledním měsíci chystal auta do Púchova. Od posledního používání v České Třebové doznaly změn. Abych byl přesný, tak jsem vše rozebral a začal od začátku.
Ale info dám až po praktickém vyzkoušení. Zejména jsem zvědavý na to, která směs pneu bude nejlepší. 8-)
Na samotné ježdění se moc těším. :)

MAXI-PU
Příspěvky: 395
Registrován: 02 úno 2014, 19:10
Bydliště: Púchov

Re: Auta na Scalextric

#3 Příspěvek od MAXI-PU » 23 srp 2015, 18:54

Pridám svoje postrehy aj keď skúsenosti s komerčnými modelmi z minulosti nemám žiadne. Moje skúsenosti sú nepodstatné. Jazdili sme Ites a bola to zábava. Kúpili sme GT autá od Scalextric - tak to už pre nás bolo niečo super rýchle ( Ites sme nechali deťom, začiatočníkom a širokej verejnosti) auto z krabičky - po roztriahnutí kartáčikov jazdí perfektne - akurát si myslím, že treba auta vpredu trošku zaťažiť - majú snahu pri prudkom pridaní nadvihovať predok - gumy používame tie ktoré tam sú. Potom sme skúsili Formule1 Lotus od Scalextric - rýchlejšie ako GT autá a lepšie sedia - nádhera no a nakoniec som kúpil auto Audi R18 TDI od Slot.It a to bolo niečo neskutočné - sedí perfektne, jazdí rýchlo a výborne brzdí.
Po takýchto testoch vždy nájdem nejakú nerovnosť dráhy ktorú zrovnám. Včera som zrovnal dosť vecí a zbrúsil som ručnou brúskou všetky plechové spoje vodičov aby netrhali zberače.
No a nemôžem sa dočkať keď k nám prídu jazdci so skúsenosťami a ukážu nám o čom to je. Mám sľúbenú aj účasť z Revúcej. Otvorenie dráhy je naplánované na 03.10.2015 o 09.00 hod až sa to bude blížiť tak zverejním oficiálnu pozvánku.
A ešte som zabudol - pneumatiky stačí očistiť benzínom.

Odpovědět