Dodge Charger 500 - Carrera,úprava svícení modelu

Dodge Charger 500 - Carrera,úprava svícení modelu

Příspěvekod marty.dutch » pon pro 22, 2014 11:27 pm

Model tohoto vozu byl vyráběn německou firmou Carrera v měřítku 1:32. Model jsem koupil přes Ebay v USA, protože se v Evropě nedal nikde sehnat.

01.jpg


02.jpg


03.jpg


Délka modelu je 163mm, šířka je 60mm a výška je 45mm , průměr plastových disku je 18mm , osy jsou v bronzových ložiscích, model je osazen jedním polohovacím magnetem a jedním magnetem statickým který je do modelu uchycen dvěma šroubky ve futru. Standardně je model osazen přepínačem pro změnu směru jízdy na dráze a motorem cca 18000 ot./min
Detailní zpracování kastle je podle mého názoru na chvalitebné úrovni. Nicméně je zde několik chybějících detailů, které osobně nemohu překousnout. Jedním z nich je absence výfukového potrubí. A druhým potom byla absence osvětlení, kterou jsem se pokusil vyřešit.
Rozhodl jsem se proto k instalaci osvětlení použití svítícího kitu. Až když jsem si svítící kit koupil, tak jsem zjistil, že není místo k jeho instalaci, protože obsahuje tištěný spoj s kondenzátorem.
Proto jsem hledal vhodnou alternativu jak tento problém vyřešit a povedlo se. Na osvětlení modelu jsem použil osvětlení z modelu Aston Martin od výrobce SCX. Po menším zredukování jsem tištěné spoje do modelu implantoval.
V přední části modelu je to díky sloupkům k uchycení kastle k podvozku málo místa. Ledky jsem proto musel na tištěném spoji přihnout v úhlu 90° a následně jsem vše přichytil tavným lepidlem ke kastli, na měděné plíšky jsem přiletoval kablíky, které jsem spojil od předních a zadních světel dohromady vždy + a - k sobě a připájel ke kontaktům motoru.

04.jpg


05.jpg


Vzhledem k tomu, že používáním modelu před úpravou originální motor vypověděl službu, byl jsem donucen k jeho výměně. Použil jsem základní motor od firmy Slot it s 20500 ot./min.

06.jpg


Po implantaci svícení je ještě zapotřebí vyřešit prosvěcování karoserie. Model je zevnitř natřen černou barvou a je vše připraveno k použití.

07.jpg


08.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
marty.dutch
 
Příspěvky: 103
Registrován: sob úno 08, 2014 3:54 pm

Re: Dodge Charger 500 - Carrera,úprava svícení modelu

Příspěvekod Petr L » úte pro 23, 2014 12:10 am

Máš to pěkné, Carrera má kvůli prosvěcování karoserie u některých modelů na diodách návleky, které dosedají přímo na reflektor, já používám smršťovací bužírku, pochopitelně společně se začerněním karoserie v okolí světla.
Uživatelský avatar
Petr L
Site Admin
 
Příspěvky: 729
Registrován: ned pro 15, 2013 10:28 pm
Bydliště: Praha


Zpět na Jiné

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron